وزیر امور خارجه در دیدار معاون نخست وزیر ویتنام گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مقررات بین المللی به غنی سازی هسته ای خود ادامه خواهد داد.
کد خبر: ۷۲۷۱۹۳
ادامه غنی سازی هسته ای در چارچوب مقررات بین المللی

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، امروز دوشنبه محمد جواد ظریف این مطلب را در دیدار «نگوین خوان فوک» معاون نخست وزیر ویتنام که به کشورمان سفر کرده است، بیان کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان، مناسبات جمهوری اسلامی ایران و ویتنام را خوب و مثبت توصیف و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در تمام زمینه ها به ویژه روابط اقتصادی توسعه یابد .

ظریف بر همکاری دو کشور در چارچوب همکاری های جنوب - جنوب در زمینه های مختلف نیز تاکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین بر تبادل اطلاعات و تجربیات بین دو کشور تاکید و اظهار داشت: زمینه های بسیار خوبی برای توسعه همکاری ها، رفت و آمدها و افزایش همکاری بین شرکت های خصوصی دو کشور وجود دارد.

حمایت از حق هسته ای ایران

نگوین خوان فوک معاون نخست وزیر ویتنام ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: ما از حق صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران در استفاده از انرژی هسته ای حمایت کرده و بر این باوریم که ایران نقش برجسته ای در ایجاد صلح و امنیت منطقه ای دارد.

معاون نخست وزیر ویتنام همچنین از افزایش همکاری ها در تمام زمینه ها و بویژه اقتصادی و انتقال تکنولوژی بین دو کشور استقبال و بر نقش وزرای خارجه دو کشور در توسعه روابط بین ایران و ویتنام تاکید کرد.

برچسب ها: هسته ای ویتنام
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها