jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۶۷۲۷   ۲۰ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران، بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای ادامه همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به منظور حل و فصل مسائل گذشته و حال در قالب چارچوب همکاری بین ایران و آژانس تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، سیدعباس عراقچی در دیدار سفیر روسیه که در آستانه مذاکرات دو جانبه و سه جانبه هسته‌ای در وین انجام شد، با ارائه گزارشی از آخرین وضع مذاکرات از جمله مذاکرات هفته گذشته با هیات آژانس انرژی اتمی در تهران، از نقش مهم و برجسته روسیه و چین در مذاکرات هسته‌ای قدردانی کرد.

وی ادامه داد: هیات روسیه و شخص آقای ریابکوف در طول مذاکرات هسته‌ای همواره نقش مثبت و سازنده‌ای ایفا و با ارائه پیشنهادها و راه‌حل‌های خلاقانه و مفید سعی کرده است تا امکان رسیدن به توافق نهایی را تسهیل کند.

عراقچی با تمجید از اراده دو دولت روسیه و چین برای کمک به روند مذاکرات و رسیدن به یک راه‌حل جامع مورد قبول طرفین، بر ضرورت ادامه رایزنی‌های مستمر و تنگاتنگ با این کشورها و بویژه تماس‌های نزدیک بین هیات‌های مذاکره‌کننده ایران، روسیه و چین تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در روند حل و فصل مسائل، در چارچوب همکاری با آژانس بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر