jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۶۷۱۷   ۲۰ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

وزیر ارتباطات با انتقاد از افزایش ورود تجهیزات الکترونیک بی‌کیفیت، ایجاد گمرک تخصصی ترخیص کالاهای ICT را خواستار شد.

به گزارش روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی در همایش استاندارد و ICT گفت: ورود تجهیزات الکترونیک در سال‌های گذشته افزایش یافته و از آن جا که این مباحث مربوط به یک دستگاه نیست و همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط را می‌طلبد، نیازمند همکاری نزدیک وزارت ارتباطات، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد و گمرک است.وی افزود: جهانی شدن در اقتصاد، فرهنگ، حقوق و سیاست به‌دلایل مختلف مخالفانی دارد که آنها را به چالش می‌کشد، اما جهانی شدن در عرصه استاندارد را نمی‌توان به چالش کشید و در این عرصه اجماع وجود دارد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: از 28 کمیته سازمان ملی استاندارد، دو کمیته برای بخش ICT در نظر گرفته شده است. وی سازمان تنظیم مقررات را نقطه کانونی بحث استاندارد در وزارت ارتباطات دانست و اظهار کرد: شرکت زیرساخت با جایزه ملی کیفیت مباحث استاندارد را پیگیری می‌کند و سازمان فناوری اطلاعات پیرو تفاهم‌نامه با سازمان ملی استاندارد، 78 استاندارد مربوط را تنظیم و برای تصویب ارسال کرده است.واعظی با ابراز امیدواری نسبت به احیای مجدد دفتر تدوین استاندارد و کنترل کیفیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: این مرکز که از سال 74 تاسیس شد، با ترجمه 423 استاندارد معتبر بین‌المللی و تصویب در کمیسیون ملی استاندارد و ایجاد هفت آزمایشگاه تخصصی تائید نمونه، کارنامه خوبی به‌جا گذاشت که با توجه به نیاز امروز، لازم است دوباره فعال شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر