jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۶۲۹۵   ۱۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: آمریکایی‌ها با ارسال پیام‌هایی به دولت لبنان، تهدید کرده‌اند اگر لبنان با کمک نظامی ایران موافقت کند، واشنگتن به هرگونه حمایت‌ از ارتش لبنان پایان خواهد داد. به گزارش تسنیم، آمریکایی‌ها، همکاری لبنان و ایران در حوزه دفاعی را نقض تحریم‌های ایران می دانند.

ناگفته های دانش جعفری درباره حوادث پس از انتخابات

داوود دانش‌جعفری، وزیر پیشین اقتصاد و رئیس ستاد انتخاباتی محسن رضایی در انتخابات سال 88 با حضور در برنامه تلویزیونی شناسنامه، ناگفته هایی را از روزهای پس از انتخابات سال 88 مطرح کرد. به گزارش فارس، دانش‌جعفری با تشریح جلسه‌ای که چند روز بعد از انتخابات با حضور نمایندگان ستادهای انتخاباتی در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار شد، در پاسخ به پرسش مجری که آیا در آن جلسه، نمایندگان ستادهای انتخاباتی دو نامزد معترض درباره تقلب صحبتی کردند، گفت: خیر. حتی یادم است یک نفر از ستاد آقای موسوی اعلام کرد که مگر می‌شود تقلبی با 11 میلیون رأی صورت گرفته باشد؟ تقلب با چند رأی، قابل تصور است، اما این گونه نیست که مثلا چند میلیون رأی را بشود جابجا کرد و صراحتا این را گفت. وی در بخش دیگری از این برنامه گفت: کار اقتصادی برای کسانی که مسئولیت دارند سم است.

پارلمان انگلیس درباره فلسطین رای‌گیری می‌کند

در حالی که مردم فلسطین، انگلیس را از عوامل اصلی اشغال سرزمین خود به دست صهیونیست‌ها می‌دانند، روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی به نقل از منابع آگاه نوشت: به احتمال زیاد مجلس عوام انگلیس از رای‌گیری تاریخی شناسایی یکجانبه دولت فلسطین حمایت خواهد کرد.

وبگاه شبکه تلویزیونی فلسطین الیوم به نقل از روزنامه گاردین نوشت: قرار است در مجلس عوام انگلیس طرح پیشنهادی گراهام موریس از حزب مخالف کارگر که مبتنی بر شناسایی دولت فلسطین توسط دولت انگلیس است، روز دوشنبه به رای گذاشته شود. این طرح از دولت انگلیس می خواهد به‌طور یکجانبه دولت فلسطین را شناسایی کند. براساس این گزارش، تصویب طرح شناسایی فلسطین در مجلس عوام انگلیس، سمبلیک خواهد بود و برای دولت این کشور، الزام‌آور نیست، اما در صورت تصویب، آثار بین‌المللی خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر