jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۲۶۰۷۴   ۱۷ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۵۹

فوتبال قهرمانی جوانان آسیا - میانمار

شروع ضعیف شاگردان دوستی مهر با شکست از تایلند

جام جم ورزشی: تیم ملی فوتبال جوانان ایران با شکست دو بر یک مقابل تایلند شروع ضعیفی در مسابقات قهرمانی آسیا داشت.

شروع ضعیف شاگردان دوستی مهر با شکست از تایلند

تیم ملی فوتبال جوانان ایران در نخستین گام خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا در میانمار با شکست دو بر یک برابر تایلند شروع ضعیفی در این رقابت‌ها داشت. تک گل تیم ایران را امیرمحمد مظلوم در دقیقه 15 به ثمر رساند. گل‌های تایلند را هم دو بازیکن تعویضی در دقایق 64 و 83 به ثمر رساندند.

این بازی از ساعت 15:30 به وقت محلی (12:30 به وقت تهران) امروز (پنج‌شنبه) در ورزشگاه 50 هزار نفری شهر یانگون و در هوایی گرم و شرجی برگزار شد.

نیمه اول:

جوانان ایران از ابتدا با ترکیب مهدی امینی، میلاد سرلک، سیدمجید حسینی، علی هضامی، سعید آقایی، محمد روشندل، میثم جودکی، یوسف سیدی، صادق محرمی، سعید عزت‌اللهی و امیرمحمد مظلوم به میدان رفتند.

در نیمه نخست ایران تیم برتر میدان بود و حملات متعددی را روی دروازه حریف ترتیب داد و در مقابل تایلندی‌ها بیشتر مدافع بودند و سعی در استفاده از ضدحملات داشتند. تک گل امیرمحمد مظلوم در دقیقه 15 شاگردان علی دوستی‌مهر را با پیروزی به رختکن فرستاد.

نیمه دوم:

اما تایلندی‌ها در نیمه دوم فوق‌العاده بودند و در دقایق 57 و 59 روی ضعف دفاعی ایران صاحب فرصت‌های گلزنی خطرناکی شدند که با درخشش مهدی امینی دفع شد.

در ادامه سرمربی تایلند تعویضی را انجام داد و سیلیفیا را به میدان فرستاد که در ابتدای ورودش خطر جدی روی دروازه ایران ایجاد کرد و در ادامه هم توانست در دقیقه 64 گل اول تیمش را به ثمر برساند.

تیم ایران بعد از این گل حملاتی دیگری را روی دروازه تایلند ترتیب داد و یوسف سیدی در دقیقه 69 یک بار توپ را به تیرک افقی دروازه کوبید. سعید عزت‌اللهی هم نتوانست از ضربه ایستگاهی دقیقه 73 گل بسازد.

روند هجومی ایران ادامه داشت اما این تایلندی‌ها بودند که با سرعت بالایشان در ضدحملات و با جا گذاشتن مدافعان تیم ما که بسیار ضعیف نشان دادند به دروازه ایران رسیده و در دقیقه 83 باز هم یکی از بازیکن تعویضی آنها گل زد. مهدی امینی دروازه‌بان ایران در این صحنه خروجی اشتباه داشت.

تیم ایران در دقایق باقیمانده حملات متعددی را انجام داد و بازیکنانی از جمله یوسف سیدی و امیرمحمد مظلوم فرصت‌هایی را خلق کردند که سودی نداشت. تایلندی‌ها همچنان با استفاده از سرعت خود ضدحملات خوبی داشتند و حتی در دقیقه 94 یک بار توپ را به تیرک عمودی دروازه ما زدند.

نهایتا تیم ملی جوانان ایران بازی یک بر صفر برده در نیمه نخست را با شکست دو بر یک در پایان کار عوض کرد تا شروع ضعیفی در این بازی‌ها داشته باشد.

علی دوستی‌مهر، سرمربی ایران در نیمه دوم بازی سه تعویض داشت که حسین مهربان، علی قلی‌زاده و سیاوش حق‌نظری را به ترتیب به جای صادق محرمی، سعید آقایی و سعید عزت‌اللهی به میدان فرستاد. دو تعویض آخر پس از گل‌های اول و سپس دوم حریف انجام شد.

رقابت‌های قهرمانی آسیا از امروز (پنج‌شنبه) آغاز شد و ایران در گروه A با تیم‌های میانمار، تایلند و یمن همگروه است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر