جام جم ورزشی: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:برای بزرگسالان میلیارد خرج می‌کنیم برای پایه‌ها جرات نداریم.
کد خبر: ۷۱۹۴۴۰
انتقاد قلعه نویی از کم توجهی به فوتبال پایه ها

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت باشگاه استقلال، امیر قلعه‌نویی درباره دلایل حضورش برای تماشا دیدار امیدهای استقلال گفت: این دیدار، بازی حساسی بود و وظیفه من و کادرفنی استقلال است که در این بازی ها حاضر شویم تا شرایط بازیکنان امیدهای استقلال را از نزدیک ببینیم. همواره چه در استقلال و چه در دیگر تیمهایی که مسئولیت داشتیم بازیکنان جوان و رده های پایین تر در کنار تیم اصلی تمرین کردند و از آنها استفاده کردیم.

سرمربی آبی پوشان در پاسخ به سوالی درباره بزرگ‌ترین مشکل تیم‌های پایه کشور بیان کرد: بیشترین ضعف ما بخش سخت افزاری در تیمهای پایه است. در اروپا یا حاشیه خلیج فارس قبل یا بعد از بازی تیم‌های بزرگ تیم های پایه نیز در همان شرایط و با همان امکانات و در شرایط مطلوبی با یک دیگر دیدار می کنند. اما می بینید که ما در بحث سخت افزاری بهایی به تیم های پایه نمی دهیم. زمین‌های خوب و در کل امکانات جالبی در اختیار ندارند و با حداقل امکانات تمرین می کنند. الان در اروپا همزمان با مسابقات جام باشگاه های اروپا همین مسابقات برای رده پایه تیم‌ها نیز برگزار می شود و بازیکنان از سن پایین و طلایی فوتبال تجربه حضور در مسابقات بزرگ را دارند.

قلعه نویی در ادامه و در پاسخ به این سوال که چرا به تیم های پایه کمتر توجه می شود اظهار کرد: البته باشگاه استقلال چند سالی است در آکادمی بسیار خوب عمل می کند اما باز هم کافی نیست. ما برای بازیکنان بزرگسال میلیاردی خرج می کنیم اما زمانی که می خواهیم برای بازیکنان پایه خرج کنیم دست‌مان می لرزد و جرات خرج کردن نداریم. این تفکر باید اصلاح بشود تا بتوانیم پیشرفت داشته باشیم.

وی در پایان و درباره اینکه چرا در انتخاب بازیکنان تیم ملی امید به لیگ امیدها توجهی نمی شود گفت: البته من معتقد نیستم که به این لیگ ها توجهی نمی شود. اما باید بیشتر از اینها توجه شود و این مسابقات و بازی ها پوشش کامل داده شود. این بازیکنان به این توجه و پوشش ها نیاز دارند و این توجه می تواند باعث پیشرفت بازیکنان شود که نتیجه نهایی آن پیشرفت فوتبال ملی ما است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها