jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۱۵۵۰۵   ۱۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۸

جام جم ورزشی: هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال پنج شنبه و جمعه با انجام دیدارهای مختلف برگزار می شود.

سرخ ها به ته جدول رسیدند/آبی ها در اندیشه آتش زدن نفت

به گزارش جام جم ورزشی ، در این هفته از رقابت های لیگ برتر شاهد اتفاق جالبی خواهیم بود و آن هم تقابل های متعدد مربیان با تیم های سابقشان است. با هم نگاهی به دیدارهای این هفته از رقابت های لیگ برتر می اندازیم:

پدیده - سپاهان

پدیده به عنوان تازه وارد لیگ برتر تا این هفته بسیار خوب نتیجه گرفته و اکنون سوم است. حالا آنها در این هفته باید مقابل سپاهان مدعی هستند.

زردپوشان اگر می‌خواهند همچنان در جمع تیم‌های مدعی باقی بمانند باید در مشهد پیروز شوند یا حداقل یک امتیاز بگیرند. رضا عنایتی گلزن کهنه‌کار لیگ برتر همچنان خوب گلزنی می‌کند و با 4 گل زده در تعقیب ادینهوی برزیلی 5 گله است. پریرا هم در سپاهان مهاجم خطرناک و زهرداری است که سه گل در لیگ برتر زده است. یکی از نکات جالب توجه این مسابقه می‌توانست رویارویی علیرضا مرزبان سرمربی پدیده با کرانچار سرمربی سپاهان باشد که کرانچار از تیم سپاهان جدا شد و اکنون بازگشت فرکی به لیگ در نوع خود جالب است.

نفت تهران - استقلال

صدرنشین کنونی لیگ برتر این هفته باید مقابل نفت بازی کند آبی پوشان در صورت پیروزی مقابل نفت اقتدار بیشتری در صدر جدول پیدا می کند.

آبی‌پوشان با 15 گل زده بهترین خط حمله لیگ را تا هفته هفتم در اختیار دارند. مهم‌ترین نکته حاشیه‌ای این دیدار تقابل پسران آبی‌پوش با علیرضا منصوریان بازیکن سابق استقلال است. مردی که نزد هواداران و حتی خود بازیکنان استقلال محبوبیت زیادی دارد و همین مساله باعث شد که منصوریان برای نشستن روی نیمکت تیمش در دیدار پنجشنبه از هواداران استقلال رخصت بخواهد. آرش برهانی منصوریان را کاپیتان استقلال نامیده و نبرد تاکتیکی منصوریان و قلعه‌نویی بسیار جالب توجه است.

منصوریان بارها گفته آرزویش نشستن روی نیمکت مربیگری استقلال است و حالا باید در این بازی به هواداران نشان بدهد که این شایستگی را دارد اما قلعه‌نویی مربی باتجربه و کاربلدی است که امتیاز گرفتن از او در لیگ برتر هر روز سخت و سخت‌تر می‌شود.

ملوان- سایپا

اگرچه مساوی ملوان مقابل سپاهان در هفته گذشته نتیجه بدی برای این تیم محسوب نمی‌شد اما هواداران قوی سپید دوست ندارند تیم‌شان روی نوار تساوی گام بردارد و به همین دلیل نصرت ایراندوست تیمش را با تمام توان هجومی به مصاف سایپا خواهد فرستاد تا یک برد خانگی کسب کند اما نارنجی‌پوشان سایپا یک ملوانی اصیل در کادر فنی خود دارند؛ فرهاد پورغلامی سرمربی سابق ملوان اکنون دستیار مجید جلالی است و او انزلی و تیم ملوان را خوب می‌شناسد. جلالی در روزهای گذشته گرفتار شایعه‌های بی‌اساسی شد و مجبور شد نسبت به آنها واکنش نشان بدهد. به هر حال سه امتیاز برای ملوانی‌ها از نان شب واجب‌تر است البته جلالی هم با جوانانش می‌خواهد نشان بدهد که موفقیت‌هایش در باشگاه بی‌حاشیه سایپا اتفاقی نیست. فارغ از هر نتیجه‌ای که در این بازی به دست بیاید این مسابقه دیدنی است زیرا شماری از جوانان آینده‌دار در هر دو تیم حضور دارند. این مسابقه را می‌توان نبرد جوانان شایسته و آینده‌دار نامید.

ذوب آهن - پیکان

پیکان هفته قبل اولین برد خود را به دست آورد تا با 6 امتیاز در رده سیزدهم جدول و یک پله بالاتر از ذوب آهن 4 امتیازی قرار بگیرد. مدیران ذوب‌آهن انتظار نتایج بهتری از این تیم دارند و روند نتیجه‌گیری تیم‌شان را مطلوب نمی‌دانند درست مثل مدیران باشگاه پیکان که آنها هم از بازیکنان اسم و رسم‌دار تیم‌شان نتایج بهتری می‌خواهند. یحیی گل‌محمدی اکنون روی لبه تیغ است و اگر نتواند در این دیدار خانگی خوب پیکان سواری کند و سه امتیاز را بگیرد شرایطش در نصف جهان سخت می‌شود. ابراهیم‌زاده که دو فصل است در تهران مربیگری می‌کند راه امتیاز گرفتن از ذوب آهن را خوب بلد است. به هر حال گل زدن به تیمی که سیدمهدی رحمتی دارد سخت است اما پیکان در این هفت هفته فقط یک گل زده است و به همراه نفت مسجدسلیمان ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. ذوب‌آهن اما 5 برابر پیکان گل زده ولی تاکنون بردی نداشته است و می‌خواهد اولین بردش را در اصفهان دشت کند تا از زیر فشار انتقادها رها شود.

صبای قم - استقلال خوزستان

مرفاوی بعد از تساوی مقابل راه آهن از سمتش استعفا کرد ولی مدیران باشگاه با این استعفا مخالفت کردند تا او همچنان سرمربی باشد. او برای شکست دادن استقلال خوزستان کار سختی ندارد زیرا استقلال خوزستان هنوز بردی در لیگ برتر نداشته است و بعید است زورش به تیم صبای قم برسد. اگر عبدالله ویسی در قم نتواند پیروز شود شرایطش در ادامه لیگ دشوار خواهد شد. او در قم به دنبال اولین برد است و مرفاوی هم می‌خواهد که پاسخ اعتماد مدیرانش را بدهد.

تراکتورسازی - راه آهن

تراکتورسازی بعد از برد شیرین مقابل پرسپولیس، نمی‌خواهد در کورس قهرمانی از استقلال عقب بماند و به همین دلیل به دنبال سه امتیاز از شاگردان حمید استیلی است. راه آهن با وجود اینکه وضعیت مالکیتی‌اش مشخص نشده اما در میدان مسابقه تیم خوب و جنگنده‌ای است. استیلی و خطیبی را می‌توان از مربیان نسل جوان فوتبال دانست که البته تجربه استیلی از خطیبی خیلی بیشتر است. شاگردان خطیبی امیدوارند که هواداران پرشور و پرشمار خود آنها را در ورزشگاه یادگار امام تبریز تنها نگذارند. اگر پرشورها در ورزشگاه حضور داشته باشند تراکتورسازی قبل از شروع مسابقه روحیه مضاعفی می‌گیرد و آنها را برای پیروزی آماده می‌کند.

پرسپولیس- نفت مسجد سلیمان

پرسپولیس یک تیم بحران‌زده است. 8 امتیاز از 7 مسابقه به هیچ عنوان نمی‌تواند هواداران میلیونی این تیم را راضی کند. پرسپولیس هفته گذشته در عرض 10 دقیقه یک شکست سنگین را مقابل تراکتورسازی متحمل شد و سرخپوشان برای جبران مافات باید نفت مسجدسلیمان آخرین تیم جدول را شکست بدهند، تیمی که هنوز بردی نداشته اما در دیدار با استقلال نشان داد که فوتبال را خوب بازی می‌کند و حتی یک نیمه صدرنشین لیگ را در خانه گرفتار کارهای تاکتیکی خودش کرد ولی گلزنی بلد نبود. نفتی‌ها هم فقط یک گل در لیگ برتر زده‌اند اما هیچکدام از این آمار منفی باعث نمی‌شود که پرسپولیس خود را مقابل تیم نفت از پیش‌ برنده بداند به ویژه اینکه اکنون مدیرعاملی کاملا فوتبالی هدایت باشگاه نفت مسجد سلیمان را برعهده گرفته است و وضعیت این تیم هم در حال سامان گرفتن است. اگر دایی نتواند در ورزشگاه آزادی آخرین تیم جدول را شکست بدهد وضعیتش در پرسپولیس سخت‌ و سخت‌تر خواهد شد. او حتی دیگر نمی‌تواند از هواداران بخواهد که صبور باشند! ولی با یک گل و یک برد هوای پرسپولیس آفتابی خواهد شد و پرسپولیس و هواداران بی‌شمارش به آینده امیدوار می‌شوند. پرسپولیس اگر مثل 60 دقیقه اول بازی با تراکتورسازی بازی کند و مهاجمانش قدر فرصت‌های گلزنی را بدانند، می‌تواند یک برد شیرین به دست بیاورد و همه از سرخپوشان تهرانی چنین انتظاری را در این مسابقه دارند.

برنامه هفته هشتم لیگ برتر فوتبال:

پنجشنبه 20/6/93

نفت تهران- استقلال-ساعت 18:45-ورزشگاه تختی

فولاد خوزستان- گسترش فولاد تبریز –ساعت 18:50-ورزشگاه غدیر اهواز

پدیده خراسان ـ سپاهان-ساعت 16:45-ورزشگا ثامن مشهد

جمعه 21/6/93

تراکتورسازی تبریز - راه آهن ـ ساعت 19-یادگار امام

صبای قم - استقلال خوزستان ـ ساعت 18:45-ورزشگاه یادگار امام قم

ذوب آهن - پیکان تهران ـ ساعت 18:35-ورزشگاه فولاد شهر

ملوان بندرانزلی ـ سایپای البرز- ساعت 17-تختی انزلی

پرسپولیس - نفت مسجد سلیمان- ساعت 18:40-آزادی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها