jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۲۴۷۱   ۱۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۴

رهبر انقلاب کوبا در اظهاراتی تازه با انتقاد از عملکرد آمریکا و رژیم صهیونیستی، واشنگتن و تل آویو را عامل ایجاد گروه تروریستی داعش معرفی کرد.

عملکرد ناتو همانند اس اس های نازی است

به گزارش راشاتودی، "فیدل کاسترو" با متهم کردن آمریکا و متحدانش به ایجاد جنگ در کشورهای مختلف از فشارهای وارده توسط سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به روسیه بواسطه تحولات اوکراین، این اقدام ناتو را با رفتار آلمان نازی مقایسه کرد.

رهبر سابق کوبا در ادامه آمریکا و اسرائیل را عامل ایجاد گروه تروریستی داعش خواند و از سناتور "جان مک کین" چهره شناخته شده جمهوریخواهان آمریکا، بواسطه حمایت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

وی همچنین سیاست های کشورهای غربی را تهاجمی خواند و گفت: بسیاری از مردم وقتی بیانیه​ها و سخنرانی​های مقامات غربی در سازمان ناتو را می​شنوند به یاد اظهارات افسران اس اس در آلمان نازی می​افتند.

کاسترو پیشتر و در زمان حملات رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم را شکل جدیدی از حکومت​های فاشیستی خوانده و گفته بود: اسرائیل در جنگ خود علیه غزه نوعی جدید از فاشیسم را به نمایش گذاشته و آمریکا نیز توان کنترل اسرائیل را ندارد.

وی افزود: من معتقدم نوعی جدید و کینه‌ توزانه از فاشیسم، هم اکنون در این مرحله از تاریخ بشریت، در غزه در جریان است. کشتار جمعی‌ یهودیان توسط نازی‌‌ها موجب خشم و کینه همه ملتهای جهان شده است. چرا اسرائیل گمان می‌کند که جهان در برابر این کشتار جمعی که امروز علیه مردم فلسطین انجام می دهد، هرگز تحرکی از خود نشان نخواهد داد؟(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها