jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۰۹۵۰۸   ۰۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۴:۳۰

جام جم ورزشی: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: قرارداد کی‌روش باید توسط وکلای حقوقی بررسی شود و پس از آن تکلیف سرمربی مشخص می‌شود.

کفاشیان: باید قراردادی ببندیم که بتوانیم پاسخگوی همه باشیم

علی کفاشیان در مورد شرایط قرارداد کارلوس کی‌روش اظهار داشت: قرارداد این مربی پرتغالی قرار شده توسط وکلای حقوقی بررسی شود تا از نظر حقوقی مشکلی نداشته باشد و پس از آن نظرات نهایی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: ما هم نکاتی را یاد گرفته‌ایم و باید قرارداد را به وکلای خود بدهیم تا آنها هم شرایط قرارداد را بررسی کنند و اگر مشکلی نبود قرارداد امضا می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: باید قراردادی ببندیم که بتوانیم نسبت به آن پاسخگو باشیم نکات مثبت و منفی قرارداد را باید کاملا بررسی کنیم تا مشکلی پیش نیاید به همین دلیل باید بحث کنیم تا به نتیجه مثبت برسیم در هیات رئیسه هم بحث‌هایی مطرح شده و کی‌روش باید تمام شرایط قرارداد را بپذیرد.

وی در مورد اینکه کی‌روش گفته بود برنده مذاکرات کفاشیان است تصریح کرد: من اعلام کرده بودم که برنده خودش است ما در مقابل خدماتی که کی‌روش به ما می‌دهد به وی مبلغی را پرداخت می‌کنیم در مجموع باید شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم پاسخگوی وزارت ورزش، هیات رئیسه و حتی خبرنگاران باشیم.

کفاشیان با بیان اینکه تصمیم داریم قرارداد 3 مرحله‌ای باشد افزود: بخش اول جام ملت‌های آسیا بخش دوم از جام ملت‌های آسیا تا رفتن به جام جهانی و مرحله بعدی از جام‌جهانی تا پایان این مسابقات است. در هر مقطع ممکن است اتفاقاتی رخ بدهد، شاید رئیس جدیدی بیاید و خشن باشد و بخواهد سرمربی را در هر کدام از این مقاطع تغییر دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: اگر قرارداد کی‌روش در هر کدام از این مقاطع فسخ شود باید خساراتی را به وی پرداخت کنیم و باید در مورد این موضوع حرف بزنیم تا مبلغ خسارت احتمالی مشخص شود از طرفی کی‌روش هم اعلام کرده که ممکن است در صورت عدم توافق با ایران سایر قراردادهای پیشنهادی‌اش را از دست بدهد. هنوز به توافق نرسیده‌ایم و در حال بررسی شرایط هستیم.

وی ادامه داد: اگر کی‌روش بخواهد بماند نیازمند بودجه بالایی هستیم و به کمک نیاز داریم من فکر می‌کنم فوتبال این ارزش را دارد که روی آن سرمایه‌گذاری کنیم و مطمئن باشید اگر به جام جهانی برویم آن پول باز خواهد گشت مانند جام جهانی 2014. در مجموع فکر می‌کنم مشکلی وجود نداشته باشد و اگر کارشناسان وزارت ورزش و مسئولان نظری داشته باشند حتما اجرا می‌کنیم.

کفاشیان عنوان کرد: برنامه‌های تیم‌ملی با جام ملت‌های آسیا بسته شده است دو بازی در ایران خواهیم داشت و چند بازی در اروپا برگزار می‌کنیم از طرفی هم تلاش می‌کنیم تا آخر هفته تکلیف قرارداد کی‌روش را نهایی کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که اگر از سوی مسئولان کمکی به شما نشود باز هم با کی‌روش قرارداد می‌بندید یا نه تصریح کرد: وزارت ورزش قراردادی با ما دارد و در حمایت از فوتبال به ما کمک‌هایی می‌کند اگر آن کمک‌ها انجام شود می‌توانیم پول سرمربی را پرداخت کنیم از منابع و درآمد خودمان برای تیم‌های ملی هزینه‌ای نداریم ما 15 میلیون دلار برای رفتن به جام‌جهانی از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته‌ایم نگرانی فعلی ما مربوط به تیم‌های پایه است اگر به آنها کمک شود برای کی‌روش و تیم امید مشکلی نخواهیم داشت. ما شرایطی داریم که اگر کی‌روش آن را قبول نکند با هم به مشکل می‌خوریم.

کفاشیان در مورد اینکه گفته می‌شود اگر قرارداد کی‌روش به زودی امضا نشود وی از ایران خواهد رفت اظهار داشت: بعید می‌دانم این اتفاق رخ دهد چراکه کی‌روش پیشنهاد خاصی ندارد. ما باید قراردادی امضا کنیم تا بتوانیم پاسخگوی همه باشیم.

وی ادامه داد: کی‌روش گفته بود نحوه نگارش قرارداد باید از نظر حقوقی بررسی شود و دیروز این کار را به کمک وکلای حقوقی‌اش انجام داد و امروز قرار است نظرات وی را بشنویم تا هرچه زودتر به نتیجه برسیم.

به گزارش فارس، علی کفاشیان افزود:‌ کی‌روش اعتقاد دارد مثلا اگر قرارداد او فسخ شود فدراسیون باید سودی را به او پرداخت کند که ما این موضوع را قبول نداریم البته مالیات او را می‌پذیریم و او را قبول داریم اما یکسری از نکات است که او هم باید شرایط ما را در نظر بگیرد.

وی‌ تأکید کرد: البته حق مربی نباید خورده شود و یکسری مشکلات ریز وجود دارد که باید این مسائل قطعا حل شود.

خبرنگاری پرسید آقای کی‌روش چند روز دیگر مهمان ما هستند که کفاشیان پاسخ داد کی‌روش 4 سال است مهمان‌ ما است و قرار نیست اتفاقی رخ دهد.

وی در پاسخ به این سوال که کی‌روش مدعی شده هدف او جام ملت‌های آسیا است ولی ظاهرا فدراسیون روی جام جهانی برنامه‌ریزی کرده است، گفت:‌خواهش می‌کنم این صحبت من را طوری مطرح کنید که همه متوجه شوند. قرارداد ما سه بعد دارد و من نمی‌توانم بگویم که هدف اصلی ما جام ملت‌ها است یا جام جهانی اما از کی‌روش خواسته‌‌ایم تیمی را آماده جام ملت‌های آسیا کند که در آنجا نتایج قابل قبول بگیریم ولی این موضوع را به او منتقل کرده‌ایم که هدف اصلی ما جام جهانی آینده است چون تا جام جهانی دو سال فرصت باقی است و او فرصت کافی را دارد که تیمی را مهیای این مسابقات کند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود کی‌روش هیچ پیشنهادی از تیم‌های دیگر ندارد و چرا برای فدراسیون فوتبال ما شرط و شروط می‌گذارد،‌گفت:‌شاید هم پیشنهاد دارد من در جریان این موضوع نیستم اما مگر شما دوست دارید کی‌روش نباشد؟ او باید 4 سال در ایران کار کند و حق دارد که در مورد قرارداد خودش چانه بزند. ما هم باید از حق و حقوق فدراسیون فوتبال دفاع کنیم و همه چیز دوجانبه است.

به گزارش فارس، خبرنگاران تلویزیونی در خصوص حق پخش تلویزیونی از کفاشیان سوال کردند که او با خنده گفت:‌شما نامحرم هستید آن طرف‌تر بروید من با بقیه دوستان حرف‌هایم را مطرح می‌کنم!

وی تأکید کرد: من قصد داشتم جلوی ورود دوربین‌ها به ورزشگاه‌ها را بگیرم تا آنها به استادیوم نیایند چون 5 هفته از لیگ برتر گذشته و هنوز قراردادی بین ما امضا نشده است و در واقع حضور دوربین‌ها در استادیوم غیرقانونی است اما شورای امنیت حکمیتی داده که قرار است بین وزارت ورزش و صدا و سیما توافق شود ما هم خواستیم که این اتفاق بیفتد.

وی تأکید کرد: نظر شخصی من این است یا رومی روم، یا زنگی زنگ. اصلا ما ورزش حرفه‌ای نمی‌خواهیم و بهتر است باشگاه‌های ما در حد لیگ بنگلادش باشند و سالی یکی دو بازی با هم برگزار کنند تا همه خیال‌شان راحت شود.

وی تأکید کرد: اگر قرار است حرفه‌ای باشیم نباید حق و حقوق فوتبال نادیده گرفته شود. مدام حرف از حرفه‌ای بودن می‌زنیم اما باشگاه‌های ما همیشه بدهکار هستند. اسم حرفه‌ای روی آنها است ولی آماتوری کار می‌کنیم. بنده به این دلیل است که می‌‌گویم بهتر است فوتبال حرفه‌ای نداشته باشیم و رقابت با کره و ژاپن را بی‌خیال شویم و در حد تیم‌های درجه دو آسیا باشیم.

خبرنگاری سوال کرد: این حکمیتی که شما گفتید تا کی ادامه دارد که کفاشیان گفت: من نمی‌دانم از من خواسته‌اند که صبر کنم من هم این کار را انجام می‌دهم.

وی در خصوص اینکه آیا وزیر از این اتفاقات ناراحت است یا خیر، پاسخی نداد و در واکنش به این موضوع که آیا این مباحث امنیتی شده است یا خیر، گفت: اصلا بحث امنیتی نیست بلکه بحث حرفه‌ای شده است. ما اگر فوتبال حرفه‌ای می‌خواهیم باید حق و حقوق حرفه‌ای هم پرداخت کنیم. پس باشگاه‌ها چگونه برای خود درآمدزایی کنند؟ اگر اینگونه است پس بهتر است ورزش حرفه‌ای نداشته باشیم و صدا و سیما هم باز‌های خارجی مثل رئال را پخش کند و مردم هم همان‌ها را نگاه کنند. چطور ما مردانگی کردیم و با هزینه‌ها برخورد کردیم حتی اعلام کردیم هر باشگاهی تخلف کند برخورد شدید می‌شود ولی از آن طرف هم باید حق پخش به ما پرداخت شود. البته ما نان بازوی خودمان را می‌خوریم و به این مسائل کاری نداریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در خصوص اینکه آن پیشنهادی که شرکت حامی AFC ارائه کرده بود چه شد، گفت:‌ آن پیشنهاد اصلا قانونی نیست و ما مجبور شدیم بی‌خیال آن شویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها