jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۹۳۵۳   ۰۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

وزیر جهادکشاورزی از ارائه پیشنهادی به برزیل برای اجاره زمین‌های کشاورزی این کشور به‌منظور انجام کشت فراسرزمینی خبرداد.

به گزارش مهر، محمود حجتی که پس از نشست مشترک با وزیر کشاورزی برزیل و جمعی از تجار گوشت این کشور سخن می‌گفت، افزود:‌ یکی از پیشنهادهایی که به هیات برزیلی دادیم کشت فراسرزمینی در این کشور است تا بتوانیم از طریق اجاره بلندمدت و خرید اراضی کشاورزی این کشور، محصولات مورد نیاز خود را تولید کنیم و به کشور بیاوریم که برای عملیاتی کردن این مسائل کارگروه مشترکی با توافق طرفین در حال شکل‌گیری است تا آنها را بررسی کنیم.

وی اظهار کرد: محصولات عمده‌ای از برزیل از جمله سویا، شکر و گوشت وارد می‌شد و مشکلاتی درباره مبادلات داشته‌ایم که در زمینه مسائل فنی مربوط به بهداشت صادرات برزیل در زمینه گوشت و قیمت فروش آن بوده است؛ زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد برزیل گوشتش را به ایران گرانتر از دیگر کشورها می‌فروشد.

حجتی گفت: از آنجا که برخی مشکلات ارزی باعث بروز مشکل در تبادلات تجاری ایران و برزیل می‌شود پیشنهاد کردیم تا بتوانیم مبادلات خود را از طریق صدور نفت انجام دهیم تا بخشی از مشکلات ارزی مرتفع شود.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: یکی دیگر از مسائل مورد تفاهم و بررسی با وزیر کشاورزی جمهوری فدراتیو برزیل در زمینه مرغ در ایران است تا سرمایه‌گذاران برزیلی بتوانند از طریق سرمایه‌گذاری این محصول را در کشور تولید کنند و حجم صادرات گوشت مرغ به کشورهای همسایه همچون روسیه افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به ارزش سالانه حدود دو میلیارد دلار صادرات محصولات کشاورزی از برزیل به ایران گفت: درصددیم تا با توسعه همکاری‌های خود با برزیل، حجم مبادلات تجاری را افزایش دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر