jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۰۶۴۵۰   ۲۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۴:۵۳

جام جم ورزشی: کاپیتان فوتبال ایران با کنایه به امیر قلعه نویی می گوید:«پهلوان شمائید که خودجوش بنر روزشمار بازگشتتان را به ورزشگاه می آورند.»

نکونام:مبارزه با فساد را از خودمان شروع کنیم

امیر قلعه نویی که گفته بود پاسخ شاگردانش را نمی دهد، سرانجام با چندین و چند مصاحبه علیه جواد نکونام، او را به حرف آورد. در حالی که آتش بس مطبوعاتی بین دو طرف برقرار بود، سرمربی استقلال پس از شکست مقابل سپاهان، به جای پرداختن به بازی و کیفیت فنی تیمش، دوباره به انتقاد از جواد نکونام پرداخت و او را تهدید کرد که باید در دادگاه پاسخگو باشد. حرف های او باعث شد تا جواد نکونام سکوت دو هفته ای خود را بشکند و پاسخ امیر قلعه نویی را بدهد.

امیر قلعه نویی شما را تهدید کرده که باید در دادگاه انقلاب جوابگوی او باشید.

من از شکایت کسی نمی ترسم، از لابی و پارتی بازی هم نمی ترسم. مثل بعضی ها نیستم تا احساس خطر کنم، گوشی را بردارم و دست به دامن آدم های مختلف شوم. خدا جای حق نشسته و هرکس که ناحق بگوید، به جزایش می رسد. برای من دادگاه اصلی، دادگاه الهی است.

در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی سپاهان و استقلال، حرف از منش و پهلوانی شد واو به نوعی اعتقاد داشت شما پهلوان نیستید.

این که عادت دوستان است. تا تیم می بازد و حرف فنی ندارند، سریعا می خواهند حواس مردم را پرت کنند. ولی شما حرف از منش و پهلوانی نزنید که همه می دانند هر وقت از استقلال رفتید، چه اتفاق هایی برای تیم افتاد و چه بلاهایی سر مربیانش آمد. می گوئید من پهلوان نیستم که مصاحبه کرده ام. کی برسد آن روزی که خیلی از مربیان و مدیران قبلی استقلال حرف بزنند و مشخص شود شما چقدر پهلوان هستید. حیف که دست بزرگی چون ناصر حجازی از این دنیا کوتاه است وگرنه امروز می توانست جواب تان را به خوبی بدهد. شما حرف از پهلوانی می زنید....بازیکن جوان در تیم شما تا مرز مردن رفت، شما پهلوان قصه شدید؟! اصلا پهلوان شما هستید که طرفداران به صورت خودجوش بنر روز شمار بازگشت تان به استقلال را به دست می گیرند و به ورزشگاه می روند. مگر گواردیولا از بارسا با آنهمه جام رفت، برای بازگشتش خودجوش در بازی بارسا روزشمار گذاشتند؟!

امیر قلعه نویی گفته که در فوتبال می مانند تا فاسدها بروند چون اگر ایشان برود، فضا برای آنها بازتر می شود.

از بعضی حرف ها من و مردم خنده مان می گیرد، مخصوصا حرف هایی که درباره مبارزه با فساد زده می شود! شما که سر دسته مبارزه با فساد شده اید، اگر یک درصد فقط یک درصد دنبال این حرفها بودید منشوری اول کشور را کنارتان نمی گذاشتید. حتما هم خبر ندارید بازیکنی که اخیرا به یکی از تیم ها منتقل شده، چند سال پیش ایشان را با سند خانه اش از زندان آزاد کرد، درست است؟! چه بهتر که همه مبارزه با فساد را از خودمان و دوستان مان آغاز کنیم!

فکر می کنید این اختلاف و بحث ها تا کی ادامه داشته باشد؟

من قصدی برای مصاحبه کردن نداشتم که نگویند تمرکز استقلال را به هم می زنید. ولی ایشان هر روز دارد درباره من اظهار نظر می کند و فکر می کند مردم متوجه نیستند که از قبل سوالات و جواب ها را در کنفرانس آماده دارند! تا سوالی از من پرسیده می شود سریعا می گوید مرسی از سوال خوبی که پرسیدید! اینقدر حرف هایم برایشان سنگین بوده که هر روز صبح از خواب بیدار می شوند و می خواهند ذهن مردم را منحرف کنند. ولی مردم واقعیت ها را فهمیده اند.

سرمربی استقلال اعتقاد داشت که شما نباید مصاحبه می کردید، مخصوصا وقتی از استقلال جدا شدید.

اتفاقا خواندم که گفته اند مگر رائول و دل پیرو رفتند از تیم شان حرف زدند؟ کاش شما هم از استقلال می رفتید حرف می زدید. مربیان قبلی استقلال راضی بودند که شما فقط حرف بزنید.

او در مصاحبه به مسایل دیگری هم اشاره کرده است. آیا بحثی هست که بخواهید پاسخ دهید؟

مردم مصاحبه را خوانده اند و خودشان یک سری مسایل را فهمیده اند. فقط می گویم واقعا آفرین که حسینه ساختید و الان جلوی مردم می گوئید. احمد جمشیدیان بهترین حرف را درباره تان زد که هیات دارید و.... پهلوانی فقط به هیات داشتن و حسینه ساختن نیست. نه به هیچ وجه پهلوان نیستم، شما هم که اصلا! پهلوان کسی است که بسازد و لام تا کام حرف نزند نه شما که اگر هزارتومان خرج کرده اید منت می گذارید و به رسانه ها می گوئید بروید از فلان کس بپرسید که من پول خرج کارهای خیریه کردم! اسم این چیست؟! اولین بار است که چنین حرف هایی را از یک پهلوان می شنوم!

قلعه نویی در بخش دیگری از مصاحبه هم به نوعی به مربیان دیگر ایران کنایه زده است. شما هم متوجه شدید؟

بله، بخشی که درباره یکی از بازیکنان جوان حرف زد. ایشان می گویند اگر هر مربی دیگری جای من بود از او درصد می گرفت. پس مربیان دیگر فوتبال ایران که اینقدر زحمت می کشند درصد بگیرند؟! آنها را درصد بگیر کردید؟!

(خبرآنلاین)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها