jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۳۳۰۸   ۱۸ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

یک متخصص طب فیزیکی گفت: داروهای مسکن پرمصرفی که برای کاهش دردهای اسکلتی، عضلانی و آرتروزی به‌طور خودسرانه مصرف می‌شوند، خطر بروز بیماری‌های کبدی و گوارشی را بالا می‌برد، اما در افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان نقشی ندارد.

دکتر بهروز توانا، با نفی باور غلطی که نسبت به شدت گرفتن خطر پوکی استخوان به دنبال مصرف زیاد مسکن‌هایی مثل ژلوفن و بروفن وجود دارد، افزود: چنین تاثیری از نظر علمی به اثبات نرسیده است، ولی از آنجا که این داروها از طریق کبد متابولیزه می‌شود، مصرف خودسرانه و بیش از حد آنها ممکن است به بروز مشکلاتی در کبد منجر شود. از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید این نوع مسکن‌ها ضد‌درد و ضد‌التهاب هستند و مصرف آنها با هدف کاهش التهاب مفاصل یا تاندون‌ها با دوز بیشتری باید صورت بگیرد. بر این اساس، این مسکن‌ها را باید فقط با تشخیص و تائید متخصص مصرف کرد. در غیر این صورت در رفع مشکل بیمار زیاد موثر نخواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر