jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۰۱۰۸۰   ۱۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۱

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: پرینت‌ تماس تلفنی من و نکونام موجود است،اگر او ثابت کند که یک بار با او تماس گرفته‌ام، هر چه گفته را می‌پذیرم.

پاسخ امیر قلعه نویی به افشاگری‌های نکونام و موسوی

به گزارش جام جم ورزشی، آخرین اظهارات جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در مورد امیر قلعه‌نویی و اتفاقاتی که در یک سال و نیمی که زیر نظر این مربی کار کرده، دوباره سرمربی آبی پوشان را وادار کرد تا پاسخی به گفته‌های وی بدهد.

در زیر مصاحبه فارس با امیر قلعه‌نویی را می‌خوانیم:

آقای قلعه‌نویی طبق اظهارات نکونام به نظر می‌رسد شما پشت فتح‌الله‌زاده پنهان شدید تا خیلی از مسائل رو نشود.

من پشت فتح‌الله پنهان شدم؟! آیا خود نکونام در برنامه تلویزیونی با فتح‌الله‌زاده جر و بحث نکرد؟! شاهدهای زیادی داریم که خودش در یک جمع گفت که می‌خواهد علیه مدیرعامل سابق استقلال(فتح الله زاده) صحبت کند اما من این اجازه را ندادم. شبی که نکونام با فتح‌الله‌زاده در برنامه تلویزیونی جر وبحث کرد و من آن برنامه را ندیدم فردا صبح ساعت 10 یا 11 بود که خودش با من تماس گرفت و توضیحاتی داد. شما می‌توانید پرینت مکالمات آن تاریخ را درآورید تا همه چیز مشخص شد که چه کسی راست می‌گوید چه کسی دروغ.

اگر من حتی یک بار به با او تماس گرفته باشم و پرینت آن درآید، می‌پذیرم که او هر چه می‌گوید راست است.

اما نکونام اعلام کرده که شما با او تماس گرفته‌اید تا به استقلال بیاید.

برای این‌کار دوباره تاکید می‌کنم پرینت مکالمات تلفن من با نکونام را پیدا کنید. چه در زمانی که او در اسپانیا بود و چه زمانی که در ایران بود و اگر تماسی با او داشته باشم و اسناد هم ثابت کند می‌پذیرم که او راست می‌گوید و دروغی در کار نیست. او حتی یک هفته قبل از اینکه از استقلال برود بیشتر از 10 بار با من تماس گرفت. راجع به جر وبحثش من از نکونام پرسیدم که داستان جر و بحث‌تان با فتح‌الله‌زاده چه بوده؟ پس از شنیدن ماجرا به او گفتم که حق نداشتی با مدیرعامل بحث کنی. او هم یک سری موارد گفت که نمی‌خواهم آنها را بازگو کنم. من هم به او گفتم: در یک اتاق هم می‌توانستی مسئله را بیان کنی و مشکلت را با مدیرعامل حل کنی.

حالا من یک سؤال دارم اگر امیر قلعه‌نویی تا این حد بد است که نکونام می‌گوید پس چرا او اینقدر با من تماس می‌گرفت؟ آقای نکونام اگر من اینقدر بد هستم چرا با من این همه تماس می‌گرفتی؟

شما که علاقه ای به بازی نکونام نداشتی، پس چطور برای سال دوم هم او را جذب کردید؟

شما با فتح الله زاده تماس بگیرید و بپرسید آیا برای فصل دوم نکونام در لیست من بوده یا نه.اصلا لیستی که من به مدیرعامل دادم نامی از جواد نکونام نبود و او را نمی خواستم و علی امیری هم می تواند لیست مورد نظری را که داده بودم را تایید یا تکذیب کند.

به نظر می‌رسد که در دو سال اخیر به شدت ضد تیم ملی بودید.

من اگر ضد تیم ملی بودم چرا تا آن حد مربیان تیم ملی به تمرین تیم استقلال رفت و آمد داشتند. حتما روی خوش می‌دیدند که می‌آمدند و می‌رفتند. در مورد استراحت دادن به جواد نکونام بهتر است با مارکار آقاجانیان صحبت کنید چرا که او شاهد زنده است. چرا که تمام موارد را در مورد جوادنکونام مبنی بر بالا رفتن سن نکونام و استراحت دادن به این بازیکن که از زبان سیموئز خارج شد را مارکار آقاجانیان ترجمه کرد. در بازی‌هایی هم بود که به تشخیص خودمان او را در ترکیب نمی‌گذاشتیم. مقابل آلومینیوم هرمزگان که با بندرعباس بازی داشتیم خودم باوجود آنکه هافبک نداشتم اما نکونام را از ترکیب بیرون گذاشتم و پژمان منتظری را از خط دفاع به خط هافبک آوردم. در بازی با تراکتورسازی نیز که یکی از حساس‌ترین بازی‌های ما بود او را کنار گذاشتم اما در جریان همان بازی به دلیل مصدومیت یکی از بازیکنان مجبور شدم او را به زمین بیاورم. من حتی قبل از توصیه سیموئز هم این کار را می‌کردم. حالا خواهش می‌کنم به عنوان یک رسانه بروید و تمام پرینت‌های تلفنی که انجام شده را استخراج کنید تا بدانید حقیقت چیست. اصلا من یک درخواست دارم و نکونام را به قرآن کریم قسم می‌دهم؛ آیا یادت هست یک روز داخل زمین فوتبال آمدی و در حالی که دو روز مانده بود رضایتنامه‌ات را از استقلال بگیری به من گفتی که به فتح‌الله‌زاده بگو تمامش کند؟ حالا من می‌آیم پشت فتح‌الله پنهان می‌شوم؟‌آقای نکونام پرینت تلفن‌هایت موجود است.

چرا با فردی که از ایمان موسوی خواسته بود پول بدهد تا در دربی باشد، برخورد جدی نکردی؟اصلا این داستان 6 میلیون چیست؟

مگر نمی‌گویند من پیگیر این موضوع نشدم. خب بهتر است مسئولان و حتی خبرنگاران با ایمان موسوی صحبت کنند. از او بپرسید آیا بعد از انتشار این خبر شخص قلعه‌نویی با او تماس نگرفت و پیگیر مسئله نشد؟ از موسوی بپرسید که با او در این زمینه صحبت کردم یا نه؟ هر چه که او گفت می‌پذیرم. اولا آن زمان که من با او صحبت کردم بحث 6 میلیون نبود و 50 میلیون بود. از موسوی پرسیدم این داستان چیست او هم توضیح داد با آن فرد مورد نظر معامله کامیون کرده است. مبلغ معامله برای این کامیون نزدیک به 50میلیون بوده که موسوی تاکید کرد این مبلغ به خاطر این معامله انجام شده است. پس از این موضوع خواهان شدیم پول را برگرداند که طبق گفته موسوی آن فرد 45 میلیون آن را برگرداند و بقیه را چک داد.

اما به هر حال این فرد تخلف کرده است.

من یک سؤال می‌کنم؛ این آدمی که 4-5 سال است که در کنار فوتبال فعالیت می‌کند چرا یک مورد تخلفش بوده که از زبان نکونام گفته می‌شود؟ اگر این فرد متخلف است تا الان باید حداقل 50 تخلف داشته باشد. اگرچه خودم با او برخورد کردم و حتی 6-7 ماهی است که از فوتبال دور است و دیگر دور و بر فوتبال نیست. اما همین فرد که در سپاهان، تبریز و جاهای دیگر هم بوده چرا فقط یک اتفاق آن هم برای موسوی افتاده است؟ مطمئنم بعدها مشخص می‌شود اصل واقعیت چه بوده و واقعیت این چیزی نیست که این روزها صحبتش می شود.

آیا واقعا به توصیه اطرافیانت به موسوی بازی می‌دادی؟

نمی‌دانم چرا چنین بحث‌هایی مطرح می‌شود؟ من خودم بارها ایمان موسوی را نصیحت کردم. شاهد دارم در کمپ استقلال چقدر با او صحبت کردم و از جایگاهش در استقلال گفتم. حتی او را بعد از دو جلسه تمرین در ترکیب استقلال گذاشتم. یک مثال می‌زنم؛ ما در جام حذفی در دورود با گهر بازی داشتیم. آرش برهانی در ترکیب ما بود ولی وقتی کیفیت زمین چمن را دیدم که به خاطر شدت بارندگی خراب شده است، قبل از بازی آرش برهانی را از ترکیب بیرون آوردم و ایمان موسوی را در ترکیب ثابت قرار دادم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

نابودگر!

نابودگر!

 در سال‌های اخیر بسیار از این گفتیم که فلان مربی مزدور است و فلان ورزشکار هم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر