jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۹۶۷۰   ۰۴ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۲

مادر شهید فلسطینی تاکید کرد: پس از آتش بس از همه سران کشورهای عربی دعوت می کنیم تا به محله الشجاعیه بیایند. الشجاعیه پایدار و آزاد باقی ماند.

سران عرب را به محله شجاعیه غزه دعوت می کنم

به گزارش شبکه تلویزیونی القدس ، مادر شهید فلسطینی که بر سر سفره افطار در یکی از مدارس محل اسکان آوارگان فلسطینی نشسته بود گفت: خداوند لطف زیادی به ما دارد که به ما افتخار شهادت می دهد. ما در سر سفره افطار در پیشگاه الهی خجالت می کشیم. ما با وجود همه درد و رنج ها، امید خود را از دست نداده ایم. هر چه هم که طول بکشد ما دست متجاوزان را در نهایت کوتاه خواهیم کرد.

یک شهروند فلسطینی دیگر نیز با اشاره به وارد شدن خسارت های شدید به منطقه شجاعیه غزه در حملات رژیم صهیونیستی، گفت گویا در این منطقه زلزله روی داده است.

شهروند فلسطینی درباره خسارت های وارد شده به منطقه شجاعیه غزه در حملات اسرائیل گفت: ما خانه های خود را ترک کرده بودیم. خانه ها به طور کامل ویران شده است.

خبرنگار پرسید اسرائیل ادعا می کند که مراکز نظامی و مقاومت را هدف قرار می دهد؟

این شهروند پاسخ داد این صحت ندارد. اسرائیل مراکز غیرنظامی را هدف قرار داده و خانه های مردم را ویران کرده است.

یک جوان فلسطینی هم گفت: مردم نه اعضای حماس هستند نه جهاد اسلامی اما خانه های آن ها ویران شده است. همه منطقه نابود شده است. گویا زلزله رخ داده است. زمانی که گفتند بمباران شده است فکر نمی کردم تا این اندازه ویران شده باشد. در حملات موشکی اسرائیل به این منطقه خانه های چهار طبقه و پنج طبقه ویران شده است اما جهان عربی و اسلامی سکوت کرده اند و کاری نمی کنند.

خبرنگار پرسید آیا بعد از همه اتفاقاتی که افتاده است از مقاومت حمایت می کنید؟

جوان فلسطینی گفت: من از مقاومت و ادامه مقاومت حمایت می کنم حتی با وجود ویرانی، قتل و زیاد بودن تعداد شهدا، از ادامه مقاومت حمایت می کنم زیرا منتظر پیروزی هستیم و بعد از جنگ فقط منتظر پیروزی هستیم.( واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها