jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۹۴۲۴   ۰۳ مرداد ۱۳۹۳  |  ۲۱:۵۸

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت روز جهانی قدس با تاکید بر حساسیت مقطع کنونی از زمان اشغال فلسطین اظهار داشت: صهیونیست ها تاکنون در محو مسئله فلسطین و نابودی مقاومت ناکام ماندند.

مرحله کنونی خطرناکترین مرحله از زمان اشغال فلسطین است

به گزارش المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس شخصا در همایشی که به این مناسبت در ضاحیه در جنوب بیروت برگزار شد شرکت کرد. وی با سخنرانی در این همایش اظهار داشت: حوادث غزه و رویدادهای آن به ویژه در روز جهانی قدس بر ما واجب کرد که با وجود مسائل امنیتی در این همایش حضور داشته باشم.

وی افزود: در ابتدا به خانواده های لبنانی که نزدیکان خود را در حادثه سقوط هواپیمای الجزایر از دست داده اند تسلیت می گویم و همچنین یاد و خاطره شهدای جنگ غزه و ملت پایدار فلسطین و مقاومت قهرمانانه ان را گرامی می داریم.

سید حسن نصرالله همچنین سالروز جنگ 33 روزه لبنان را گرامی داشت و گفت: با گذشت زمان اهمیت نامگذاری یک روز به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی برایمان بیش از پیش آشکار می شود، زیرا صهیونیست ها از همان زمان به دنبال حذف و محو قضیه فلسطین بودند.

صهیونیست ها می دانند نمی توانند ملت فلسطین را حذف کنند

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: صهیونیست ها به خوبی می دانند نمی توانند ملت فلسطین را حذف کنند، لذا طرح بلندمدتی را برای تحقق این هدف یعنی حذف قضیه فلسطین تهیه کردند. ما می توانیم آنچه در سال 1948 رخ داد و حتی امروز را تحلیل کنیم. صهیونیست ها گمان کردند می توانند ملت فلسطین را در کشورهای عربی ذوب کنند.

وی افزود: صهیونیست ها تلاش کردند برای هر کشور عربی یک قضیه مرکزی و یک قضیه مستقل اختراع کنند تا فلسطین به فراموشی سپرده شود یا دشمنانی را برای هر کشور عربی ایجاد کنند و توان انسانی، مالی، اقتصادی و روحی این کشورها را فرسوده کنند.

سه مقاومت تعیین کننده

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: صهیونیست ها برای منزوی کردن ملت فلسطین در سطح عاطفی، سیاسی و میدانی تلاش کردند و تا جایی پیش رفتند که دیگر ملت ها به فلسطین اهمیتی نمی دادند اما با وجود همه این توطئه ها و چالش ها، قضیه فلسطین باقی ماند و همچنان خود را به دنیا و منطقه تحمیل کرده است و آنچه اکنون در غزه رخ می دهد بزرگترین دلیل بقای قضیه فلسطین است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد سه چیز در جنگ فعلی، حرف آخر را خواهد زد، مقاومت میدانی، مقاومت مردمی و مقاومت سیاسی.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود در روز جهانی قدس، ارتش رژیم صهیونیستی را قاتل کودکان توصیف کرد و درباره تخریب مسجدالاقصی هشدار داد.

نصرالله اظهار داشت: یکی از دلایل بقای قضیه فلسطین، پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) بود و دیگر دلیل پایداری سوریه در برابر تمام توطئه ها و نیز پیروزی جنبش های مقاومت در منطقه بود.

وی گفت: برجسته ترین دلیل بقای قضیه فلسطین، ملت فلسطین است که هرگز قضیه فلسطین را فراموش نکرد و از سال 1948 تاکنون تسلیم نشده است و همچنان به حقوق خود پایبند است.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: زمانی که از توطئه های حذف قضیه فلسطین سخن می گوییم از طرح های اسرائیلی - آمریکایی - غربی صحبت می کنیم که بسیاری از رژیم های عربی نیز به خاطر حفظ تخت و سلطنت خود به این توطئه کمک کرده اند.

خطرناکترین مرحله اشغال فلسطین

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: مرحله کنونی خطرناکترین مرحله از زمان اشغال فلسطین است، زیرا در گذشته از تخریب کشورها و رژیم ها سخن می گفتیم اما رژیم صهیونیستی اکنون برای نابودی ملت ها تلاش می کند. سوریه همواره حامی مقاومت و دژ محکم در برابر توطئه های صهیونیستی است.

وی گفت: ما تمام اقداماتی که علیه شهروندان مسیحی و مسلمان در عراق صورت می گیرد از جمله هتک حرمت مقدسات را محکوم می کنیم. هشدار می دهم که تخریب مساجد و اماکن مقدس و متبرکه و امامزاده ها، زمینه را برای از بین بردن مسجدالاقصی به دست صهیونیست ها فراهم خواهد کرد.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: امت اسلامی در بدترین شرایط قرار دارد، اما فلسطین قربانی نخست آن است لذا باید دقت کنیم در کجا می جنگیم و در کجا صلح می کنیم. هدف از جنگ غزه اکنون و پیش از آن در سال 2008 و قبل از آن در لبنان در سال 2006 به زانو درآوردن مقاومت بود. پایداری مردمی و سیاسی سرنوشت جنگ غزه را مشخص می کند همانطور که در جنگ 33 روزه رخ داد.

هدف جنگ غزه نابودی مقاومت است

دبیر کل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: ایهود اولمرت در جنگ 33 روزه به "جرج بوش" و "کاندولیزا رایس" مقامات وقت آمریکا پیام فرستاد که جنگ متوقف شود زیرا در صورت ادامه جنگ، اسرائیل نابود خواهد شد. هدف کنونی جنگ غزه از بین بردن یک گروه یا جنبش نیست بلکه نابودی مقاومت و سلاح و اراده آن است.

وی افزود: غزه اکنون با منطق مقاومت به پیروزی رسیده است. مقاومت در غزه قادر به پیروزی است و به یاری خدا پیروز خواهد شد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: دشمن اسرائیلی از سال 2006 برای تاسیس یک ارتش قوی تلاش کرد و این ارتش امروز در مقابل نوار غزه ای محاصره شده قرار دارد و این ناتوانی دشمن و موفقیت بزرگ مقاومت را نشان می دهد. ما تا به امروز نفهمیده ایم هدف اسرائیل از جنگ غزه چیست و این حالت تردید و ترس و نگرانی اسرائیل را نشان می دهد.

اسرائیل به دلیل ناتوانی کودک می کشد

وی اظهار داشت: اسرائیل در شناسایی انبارهای سلاح و موشک مقاومت در غزه و چگونگی مقابله با مقاومت شکست خورده است و این شکست بیانگر ناتوانی اسرائیل در مقابله با حملات موشکی مقاومت است. اسرائیل به دلیل این ناتوانی، کودکان را می کشد، ارتش اسرائیل به عنوان یک ارتش جنگجو به غزه نرفت بلکه به عنوان ارتشی که قاتل کودکان است وارد نوارغزه شده است.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود اظهار داشت: پایداری مقاومت در غزه معادله های جدیدی خلق خواهد کرد.موشک های مقاومت فلسطین علیرغم تمامی تلاش های اطلاعاتی و امنیتی و جنگ زمینی اکنون به تل آویو می رسد و در کنار مقاومت، پایداری سیاسی و مردمی وجود دارد.

پایداری، معادلات جدیدی خلق می کند

وی گفت: پایداری مردمی و سیاسی و پیروزی در میدان نبرد معادله های جدیدی را خلق خواهد کرد و مقامت در غزه راه حل [پایان جنگ] را به دشمن اسرائیلی تحمیل خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: مسئولیت امروز ما ایجاب می کند اختلافات خود را در صحنه نبرد کنار بگذاریم و غزه باید محور همه چیز باشد. در حال حاضر برخی کشورهای عربی خواهان نابودی جنبش حماس هستند متاسفانه در جهان عرب برخی نگران اسرائیل هستند و برای آن دلسوزی می کنند.

وی گفت: اعراب باید از فرماندهی سیاسی مقاومت حمایت کنند و مانع از تحمیل شروط آتش بس شروط مورد دلخواه اسرائیل شوند. ما در حزب الله همواره حامی فلسطین بوده ایم و در آینده نیز از ملت فلسطین و تمامی جنبش های مقاومت فلسطین بدون استثناء حمایت خواهیم کرد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما به دقت جزئیات جنگ غزه را زیر نظر داریم و به مقاومت فلسطین در غزه می گوییم اطمینان داریم شما پیروز خواهید شد و ما هر آنچه را که مناسب باشد انجام خواهیم داد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سیدرضا
United States
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۸
ای جانم!به قول خودش____القدس لنا والمقاومه الاسلامیه فی اللبنان!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها