jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۹۹۰۶۱   ۰۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۴

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

اسرائیل اذعان دارد که نمی‌تواند در جنگ غزه پیروز شود

کیهان: پاسخ دندان‌شکن آیت‌الله خزعلی به فتنه‌گران

روزنامه کیهان نوشت: آیت‌الله خزعلی تأکید کرد فتنه‌گران به آرزوها و اوهام خود درباره مجلس خبرگان نمی‌رسند.

این عضو مجلس خبرگان در مصاحبه با روزنامه‌ جوان و درباره برخی تحرکات فتنه‌گران برای انتخابات سال آینده گفت: مجلس خبرگان مرکزی مرتبط به رهبری یعنی نقطه اصلی و کانونی نظام اسلامی است. در این مجلس افراد برجسته‌ای مانند آیت‌الله مصباح‌یزدی، آیت‌الله جنتی، آیت‌الله یزدی و دیگران هستند، بنده هم در کنارشان هستم. این جمع وزین و کم‌نظیر، دائما نقاط قوت یا ضعف‌های احتمالی رهبر را رصد می‌کند، الحمدلله تاکنون نه تنها ضعفی نداشته‌اند، بلکه ما همواره شاهد علو بینش و توانایی مدیریتی ایشان بوده‌ایم، این امری است که دشمنان هم به آن اذعان دارند. طبیعی است که به لحاظ این جایگاه خطیر، دشمنان در انتخابات مربوط به آن، تحرکاتی داشته باشند بنابراین تعجب نکنید که دشمن درباره این مجلس، در مقام فتنه‌انگیزی است.

یکی از علل فتنه‌انگیزی زودهنگام اینها این است که الان جناب آیت‌الله مهدوی‌کنی رییس خبرگان بیمارند- امیدواریم خداوند به ایشان شفای عاجل عنایت فرماید- آنها به این امر توجه نکرده‌اند که در چنین شرایطی هم، قانون پیش‌بینی لازم را کرده و کسی که نایب رییسخبرگان هست، باید ریاست داشته باشد.

ریاست از بین نمی‌رود و دیگران و مخصوصا کسی که فتنه‌گران به او تمایل دارند، نمی‌تواند ریاست را بگیرد. اگر هم خدای ناکرده، کسی حرف خلافی بزند، هستند کسانی که جواب او را بدهند و جلویش را بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: البته انسان باید همیشه با فکر باشد و دشمنان را در نظر بگیرد ولکن با این همه، بعید به نظر می‌رسد که بتوانند کاری بکنند. اگر برای زمان باقی مانده از مجلس خبرگان کنونی برنامه‌ای داشته باشند، افراد بزرگی در جلسه حضور دارند که جلوگیری می‌کنند. اگر هم در پی فتنه‌گری در دوره بعد انتخابات خبرگان باشند، همان مردمی که فتنه سال 88 را فرونشاندند، جلوی اینها را هم می‌گیرند. البته می‌دانم که بعضی‌ها خیالاتی دارند و ممکن است با آن خیالات تصور کنند می‌توانند کاری بکنند، آنها در مقام براندازی نظام هستند. غائله موسوم به «سبز» برای براندازی بود، آنها می‌خواستند کشور و انقلاب اسلامی و میراث امام را ویران کنند، الحمدلله با همه کارهایی که کردند به جایی نرسیدند. با آمریکا و همه جا تماس گرفتند، اما کاری از پیش نبردند. الحمدلله در جامعه نوعی مصونیت به وجود آمده است.

آیت‌الله خزعلی در ادامه گفت: چند سال قبل به دانشگاه امام صادق(ع) رفتم و به آقای مهدوی‌کنی گفتم شما بیایید ریاست‌خبرگان را قبول کنید، الان شما رای می‌آورید و آقای هاشمی رأی نخواهد آورد! بعد دستش را بوسیدم! گفت: «چرا دستم را می‌بوسی؟ من سابقا در کلاس مطول شاگرد شما بوده‌ام». گفتم «تقاضا دارم شما بیایید». متواضعانه گفت: «چشم، می‌آیم». آمد و قبول کرد و به ریاست هم رسید. الان هم او نباشد کسان دیگری هستند که به ریاست برسند، دیگران هستند. کسی که فتنه‌گران به دنبال او هستند، لیبرال شده است! با دشمنان نظام و رهبری همدست شده است.

وی درباره مشی رهبر معظم انقلاب نیز گفت: خبرگان اگر در رهبری یا روابط او با دیگران نقطه ضعفی ببینند صراحتا می‌گویند. این‌طور نیست که نگویند، منتها ما تا به حال نقطه ضعفی ندیده‌ایم. در جایی گفتم خدا را شاکرم که حضرت امام و رهبرمعظم را پیشوای ما قرار داد، نعمت بزرگی است. خود این بزرگوار به قدری مواظب کار است که نمی‌گذارد کار به عیب‌بینی و تذکر مجلس خبرگان برسد. مراقبت ایشان در احوال فردی و اجتماعی خانواده و اطرافیانش کم‌نظیر است، برخلاف برخی که با همه ادعاها، دست فرزندان خود را برای هر کاری بازگذارده‌اند و راضی نمی‌شوند علیه خلاف‌کاری‌های فرزندانشان، قوه قضائیه اقدامی کند. ایشان با این سابقه و جایگاهی که دارد، خانه ملکی ندارد! برای بچه‌هایش خانه اجاره‌ای قرار داده است، یک خانه اجاره‌ای کوچک که مبادا راه سوءاستفاده‌ای باز شود. به بچه‌هایش هم گفته است اگر خواستید در فعالیت اقتصادی وارد شوید، نام «خامنه‌ای» را از روی خودتان بردارید! واقعا خدا را شاکرم که رهبری این چنین داریم. با این همه، ما به عنوان نمایندگان خبرگان، بیداریم و مواظبیم، خود من در جلسات خصوصی، بارها با ایشان درباره برخی نقایص و مشکلات حکومتی صحبت کرده‌ام و مشکلاتی را که به نظر می‌رسد، گفته‌ام.

عضو مجلس خبرگان خاطر نشان کرد: روش من در طول عمرم اینطور بوده که حرفم را به صراحت می‌زنم. چه در زمان مبارزات و اوج قدرت شاه و چه در دوره برقراری نظام اسلامی، چه به عنوان نماینده خبرگان یا عضو شورای نگهبان یا یک طلبه معمولی، همیشه با امام و رهبری حرف‌هایم را صریحا گفته‌ام، ایرادی دیده‌ام منتقل کرده‌ام. دراین‌باره داستان‌هایی وجود دارد که برخی از آنها را حتی مردم عادی هم شنیده‌اند چه برسد به خواص. بنابراین من و امثال من، با این روحیه دلیلی ندارد که وظیفه شرعی و قانونی خودمان را که همان نظارت و امر به معروف و نهی از منکر است، انجام ندهیم. ثانیا؛ عده‌ای هستند که می‌خواهند بیان انتقاد و رفع عیوب را وسیله‌ای کنند برای تسویه حساب با نظام و رهبری. یعنی برای اینها انتقاد بهانه است و مشکلشان چیز دیگری است.

اسرائیل اذعان دارد که نمی‌تواند در جنگ غزه پیروز شود

کیهان آورده است: یک نویسنده و تحلیل‌گر آمریکایی گفت: کشته شدن نظامیان اسرائیل در غزه می‌تواند به سقوط دولت نتانیاهو بیانجامد.ماکس بلومنتال در مصاحبه با شبکه الجزیره با اشاره به اسارت یک نظامی صهیونیست گفت: جالب است که رسانه‌های اسرائیلی نام این نظامی را که شائول آرون است نبرده‌اند. همچنین اسرائیل ربوده شدن این نظامی را تایید نکرده است. اما در عین حال ارتش اسرائیل نام او را از فهرست کشته‌های خود خارج کرده است. آنچه معلوم است و ما می‌دانیم این است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل به علل سیاسی عملیات زمینی را علیه غزه شروع کرد.

عملیات غزه، عملیاتی سیاسی بوده است و نتانیاهو تلاش دارد از این طریق جایگاه خود را در صحنه سیاسی اسرائیل تقویت کند اما کشته شدن سیزده نظامی اسرائیلی در حمله حماس، آبروریزی برای مدعی چهارمین ارتش قدرتمند جهان بود.

به همین علت هم نتانیاهو می‌خواهد به نوعی عقب‌نشینی کند. اگر واقعا ثابت شود که این نظامی اسرائیلی ربوده شده است، می‌تواند برگ برنده مهمی برای حماس در مذاکرات برای آتش بس باشد.

این نویسنده آمریکایی افزود: اسرائیل سالهاست در هیچ جنگی پیروز نشده است. بنابراین با شکستهایی که ارتش اسرائیل در نوار غزه متحمل می‌شود شرایط برای این رژیم دشوارتر می‌شود. باید خاطر نشان شوم در عملیات «سرب گداخته»، ارتش اسرائیل تلفات نداد. اما این بار با مقاومت حماس و جهاد اسلامی، ارتش اسرائیل شماری از نظامیان خود را از دست داد. جامعه اسرائیل اصلا تحمل تلفات زیاد را ندارد. همانطور که خود اسرائیلی‌ها هم اذعان دارند، این عملیاتی نیست که بتوانند در آن پیروز شوند و آنها اهداف استراتژیک دیگری ندارند و اکنون در حمام خونی گرفتار شده‌اند که می‌تواند به سقوط سیاسی نتانیاهو منجر شد.

در همین حال نشریه فرانسوی اکسپرس از قول زیو اشترنهل تاریخ‌دان و استاد دانشگاه عبری اورشلیم (بیت‌المقدس) نوشت: بدون یک توافق هیچ‌چیز برای اسرائیلی‌ها که به ویژه درجنوب زیر سایه موشک‌های حماس به سر می‌برند، تغییر نخواهد کرد. اصلی‌ترین تهدید برای اسرائیل، حل نشدن مسئله جنگ با فلسطینی‌هاست.

شبکه بی‌بی‌سی نیز با وجود حمایت‌های صریح و پیاپی از جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی اذعان کرد: این یک جنگ نامتقارن بین اسرائیل و حماس است. با وجود سیستم دفاعی گنبد آهنین، شلیک موشک از نوار غزه ادامه دارد که باعث مرگ چند اسرائیلی شده است اما حماس سلاح دیگری دارد به نام تونل‌های زیرزمینی. هدف حماس روشن است.

کشیدن نیروهای اسرائیلی به مواضعی روی زمین که برای جنگ مدرن مناسب نیستند اما حماس از قبل برایش آماده شده است.

جاناتان مارکوس در این تحلیل نوشت: از همان ابتدا اسرائیل با دو مشکل عمده برای آغاز عملیات زمینی روبه‌رو بود. اول خطر افزایش چشمگیر تلفات و هم‌زمان خطر کشته شدن سربازان اسرائیلی. الان هر دوی اینها در حال رخ دادن است. بر خلاف حماس، فشار روی اسرائیل زیاد است.

بی‌بی‌سی ادامه می‌دهد: «پایان ماموریت برای اسرائیل چه معنایی دارد؟ آیا می‌توان ساخت تونل‌های حماس را برای همیشه متوقف کرد؟ تلفات اسرائیلی تا کجا برای انجام ماموریتی با نتیجه موقت قابل تحمل خواهد بود؟ در حال حاضر، برخلاف ظاهر قضایا، شاید این حماس باشد که احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌کند. به روایت خود حماس، آنها در برابر مشت آهنین مقاومت کرده‌اند. همین اعتبارشان را به عنوان یک جنبش مقاومت افزایش داده و با تهاجم‌های چریکی نشان داده‌اند که می‌توانند برای دشمن دردسر جدی ایجاد کنند.»

یو اس‌ ای تودی: قدرت موشکی جایگاه جهانی ایران را بالاتر می‌برد

کیهان نوشت: «ایران در حال تبدیل شدن به قدرت موشکی جهان است و طبیعتا تمایلی بر کاهش سرعت پیشرفت خود در این زمینه ندارد».روزنامه، یواس ای ‌تودی در تحلیلی به قلم ایلان برمن نوشت: با توجه به مذاکرات هسته‌‌ای، جای تعجب نیست که جدیدترین ارزیابی سالانه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درباره توان نظامی ایران تاکنون در محافل داخلی واشنگتن یا خارج از آن، چندان مورد توجه قرار نگرفت. گزارش پنتاگون نشان می‌دهد که ایران همچنان تهدید جدی به شمار می‌آید.

این رورنامه با بیان اینکه آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران به عنوان رهبر سیاسی و معنوی و فرمانده کل قوا در صدر ساختار قدرت سیاسی ایران قرار دارد، نوشت: جمهوری اسلامی از زمان تشکیل، تلاش‌هایی را برای «صدور» ایده‌های رادیکالی انقلاب اسلامی به کار بست و این امر اولویت اصلی تهران را تشکیل می‌دهد. با گذشت سی و پنج سال از انقلاب، چنین تلاش‌هایی همچنان به قوت خود ادامه دارد.

ایلان برمن ادامه می‌دهد: نفوذ ایران در خارج از مرزهای این کشور اکنون از خاورمیانه فراتر رفته است و آمریکای لاتین، آسیا و اروپا را در بر گرفته و این امر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به یک تهدید جهانی بدل کرده است.

توان نظامی ایران پیوسته در حال افزایش است.یواس‌ای‌تودی تصریح کرد، بر اساس گزارش پنتاگون، سلاح‌های ایران شامل زیردریایی‌های کوچک اما پرقدرت و موشک بالستیک ضدکشتی است که این امکان را فراهم می‌آورد که این کشور به شکل کامل و موثری کنترل تنگه هرمز را در اختیار داشته باشد. طبق هشدارهای مقامات آمریکایی در سال‌های اخیر، توان نظامی ایران به اندازه کافی قوی است به گونه‌ای که حتی با وجود حضور نظامی آمریکا، این کشور می‌تواند در یک زمان کوتاه اقدام به بستن این تنگه کند.

یواس‌ای‌تودی نوشت: ایران در حال تقویت ظرفیت موشکی بالستیک خود است. برآوردهای جدید دولت آمریکا نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی به صورت بالقوه قادر به توسعه موشک بالستیک قاره‌پیمای خود تا یک سال آینده است.

این رسانه آمریکایی افزود: جمهوری اسلامی بی‌تردید قصد دارد به قدرت موشکی جهان تبدیل شود. پیام مخالفت ایران با خواست آمریکا آشکار است، ایران موشک‌های بالستیک را با جایگاه جهانی خود در ارتباط می‌داند و تمایلی به عقب‌نشینی در قبال هیچ یک از آنها ندارد.

کنایه یک مشارکتی به دولت حرف‌های سیاسی برای بی‌بی شلیته نمی‌شود!عضو فراکسیون افراطیون در مجلس ششم ضمن استقبال از موضع‌گیری‌های سیاسی دولت تصریح کرد این مواضع خوشگل به درد کسی نمی‌خورد و دولت باید تدبیری برای اقتصاد بکند.

احمد پورنجاتی نوشت: «جناب آقای رییس جمهور! هر چیز به جای خود؛ سیاست خارجی خردمندانه و تلاش ستودنی برای حل و فصل عقلایی چالش هسته‌ای و پایان دادن به تحریم‌های کمرشکن، بیان بی‌رودربایستی دیدگاه‌های منطقی درباره حق آزادی بیان و اندیشه و نیز مخالفت با مونولوگ رسانه‌ای و دیکتاتوری تریبون یکسویه و به زور و دگنک به بهشت بردن مردم و دفاع از حقوق شهروندی ایرانیان و به ویژه تاکید بر حقوق انسانی و اجتماعی زنان و مخالفت با تبعیض میان شهروندان ایرانی و به رسمیت شناختن فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و تلاش برای کنترل شتاب نرخ تورم و... خلاصه همه مواضع خوب و خوشگل جناب‌عالی - حتی اگر یک از صد هم، چنانکه افتد و دانید- جامه عمل نپوشد، روی تخم چشم ما. به هر حال بیان این نوع مواضع از سوی دومین مقام ارشد نظام جای خرسندی و امیدواری دارد. یادمان هست که برخی از اینها تا همین چند وقت پیش در زمره گناهان کبیره بود!»

با این حال، پورنجاتی در ادامه مطلب اخیر خود با این مقدمه که «اجازه‌ بدهید بی‌تعارف عرض کنم» خطاب به رییسجمهور و با ادبیات گزنده و غیرمتعارفی در مواجهه با وی می‌نویسد: «اینها البته برای بنده زاده «بی‌بی» که من باشم، و آرد خود را بیخته و الک خود را آویخته‌ام خوب و خوشایند است. مرسی! اما برای خود «بی‌بی» حتی شلوارک هم نمی‌شود، چه رسد به «شلیته»! چون عیال بی‌بی، کار ندارد. نوه بی‌بی، کار ندارد. بازار «نا» ندارد!»پورنجاتی همچنین خاطر نشان کرد: «بجنبید و دم و دستگاه وزارتخانه‌هاتان را بجنبانید برای رویارویی با رکود نفسگیر و جهش به سوی «رونق» تولید و کسب و کار. به نظر «احمد» که من باشم، متاسفانه هنوز برنامه و نقشه راه دندان‌گیری از تنور «ستاد برنامه‌ریزی اقتصادی دولت تدبیر و امید» برای ایجاد رونق در عرصه اقتصاد درونزا به چشم نمی‌آید. البته خبر دارم که مشغول تدوین هستید اما قربانت، گاز بده!»

جمهوری اسلامی: سران رژیم صهیونیستی احساس طلبکاری می‌کنند!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: سران رژیم صهیونیستی که دستانشان به خون مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه آغشته است، نه تنها خود را گناهکار نمی‌دانند بلکه احساس طلبکاری هم می‌کنند! سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا می‌گوید: نیروهای مسلح اسرائیل به خاطر خویشتن‌داری فوق‌‌العاده‌ای که در برابر حماس از خود نشان داده‌اند باید جایزه صلح نوبل بگیرند. وی در شرایطی این سخن را به زبان آورده که حتی بعضی نمایندگان مجلس انگلیس گفته‌اند اگر ما هم در غزه بودیم و صحنه‌های جنایات صهیونیست‌ها را می‌دیدیم به سمت اسرائیل موشک شلیک می‌کردیم. دبیرکل سازمان ملل نیز بعد از دو هفته سکوت سرانجام دیروز سکوت خود را شکست و گفت من به عنوان دبیر کل سازمان ملل نمی‌توانم در برابر کشتار بیش از 600 نفر از مردم غزه سکوت کنم. کمیسر حقوق بشر سازمان ملل نیز گفته است اسرائیل در غزه مرتکب جنایت جنگی شده است.

کمیته ملی فتوای مالزی بار دیگر گروه تروریستی داعش را محکوم کرد

جمهوری اسلامی آورده: کمیته ملی فتوای مالزی بار دیگر گروه تروریستی داعش را محکوم کرد و کشتن و زخمی کردن مسلمانان در کشورهای دیگر را حرام دانست. این اقدام برای جلوگیری از پیوستن اتباع مالزی به داعش صورت می‌گیرد.

دو هفته قبل نیز رییس کمیته ملی مالزی طی فتوایی اعلام کرده‌ بود: زخمی کردن و کشتار مسلمانان در کشورهای دیگر جهاد نیست و گناه محسوب می‌شود.

عبدالشکور هوسین رییس کمیته فتوای ملی مالزی گفته بود: جای تأسف است که برخی از شهروندان مالزی به آسانی گمراه شده و فهم درست از جهاد ندارند و جان خود را فدای کشتن مسلمانان در کشوری دیگر می‌کنند.

وی گفت: کشوری که برخی مالزیایی‌ها در آن می‌جنگند، حاکمیت ملی دارد و تعارضات داخلی آن می‌تواند از طریق مذاکرات و بدون خون ریزی حل شود. براساس آمارهای دولتی 30 نفر از اتباع مالزی به داعش پیوسته‌اند ولی گزارش‌های غیررسمی این رقم را حدود 100 نفر اعلام می‌کنند.

اعتراض برخی رسانه‌های اسراییلی

جمهوری اسلامی نوشت: یک استاد دانشگاه در اسراییل در اظهاراتی عجیب که حتی اعتراض برخی رسانه‌های اسراییلی را نیز در پی داشته است، گفت تنها راه مقابله با حماس تجاوز به مادران و خواهران آنهاست.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه هاآرتص «مردخای کدار» استاد دانشگاه «کارایلان» در اسراییل در یک برنامه رادیویی گفت:«تنها راه متوقف کردن تروریست‌ها مثلاً گروه‌هایی که اخیراً سه نوجوان شهرک نشین را ربوده و کشته‌اند، تجاوز به مادران و خواهران آنها است. در این هنگام مجری برنامه که از این سخنان شوکه شده بود، گفت: البته که ما چنین کارهایی نخواهیم کرد»؛ اما استاد دانشگاه کارایلان اسراییل در پاسخ به مجری گفت:«من درباره اینکه چه می‌توانیم بکنیم یا نه سخن نمی‌گویم من درباره واقعیات سخن می‌گویم».

این اظهارات «مردخای کدار» با واکنش شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها در اسراییل مواجه شده است اما این استاد دانشگاه در اسراییل تاکنون و پس از این اظهارات، در مقام پاسخ‌دهی به انتقادات رسانه‌ها برنیامده است.

جام جم: ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان شد

روزنامه جام جم نوشت: در جلسه عصر دیروز شورای نگهبان، اعضای هیأت رییسه این نهاد انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی شورای نگهبان، در این جلسه، آیت‌الله جنتی مجددا به عنوان دبیر، محمدرضا علیزاده به عنوان قائم مقام دبیر و نجات‌الله ابراهیمیان به عنوان سخنگوی شورای نگهبان انتخاب شدند.

چه کسانی به غزه می‌روند

جام جم آورده: حسن کامران، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: محمدعلی پورمختار، عبدالله تامینی، روح‌الله حسینیان، محمد دهقانی، اسماعیل کوثری و من به نمایندگی از نمایندگان مجلس عازم غزه می‌شویم.

وی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: 30 نماینده داوطلب سفر به غزه بودند که برای هرکدام پرونده تشکیل دادیم و سرانجام در قرعه‌کشی انجام شده، شش نفر به قید قرعه برای سفر به غزه انتخاب شدیم.

کامران افزود: مجلس این موضوع را به وزارت امورخارجه انعکاس داد و قرار است در اولین فرصت عازم غزه شویم. براساس این گزارش، پیش از این نیز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرده بود که هیات پنج نفره‌ای را به غزه اعزام می‌کند که به این ترتیب 11نماینده مجلس به غزه اعزام می‌شوند.

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه دیروز در نشست خبری درباره درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس برای سفر به غزه و اقدامات وزارت خارجه گفت: گذرگاه رفح بسته است، بنابراین هنوز امکان سفر به این مکان فراهم نیست.

حمایت 200 نماینده مجلس از اقدام اخیر قالیباف

جام جم نوشت: 200 نفر از نمایندگان در بیانیه‌ای از قالیباف در خصوص اجرای طرح تکریم بانوان کارمند شاغل در شهرداری تهران حمایت کردند. به گزارش خانه ملت، نمایندگان در این بیانیه حمایت خود را از اقدام فرهنگی محمدباقر قالیباف در راستای تکریم زنان شاغل اعلام کردند.

مسئولیت احتمالی عارف

جام جم به نقل از سایت روز نو نوشت: دکتر محمدرضا عارف بزودی از سوی رییسجمهور به عنوان رییس فرهنگستان علوم منصوب خواهد شد.

براساس این گزارش، ریاست رضا داوری اردکانی که از سال 77 تا کنون رییس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی است در دولت احمدی‌نژاد تمدید نشده بود و گفته می‌شود که خود وی دیگر تمایلی به ادامه ریاست فرهنگستان علوم ندارد و شخصا دکتر عارف را برای ریاست فرهنگستان علوم به رییسجمهور پیشنهاد کرده است.

این گزارش می‌افزاید: این پیشنهاد با موافقت حسن روحانی مواجه شده است و بزودی حکم دکتر عارف برای ریاست فرهنگستان علوم از سوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی صادر می‌شود. شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مرجع تصمیم‌گیری برای تعیین رییس جدید فرهنگستان است.

نامه به رییس جمهور برای افزایش بودجه فرهنگ

جام جم به نقل از مهر آورده: 147 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس ‌جمهور خواستار افزایش بودجه فرهنگی در لایحه بودجه 94 شدند.

به گزارش مهر، در این بیانیه آمده است هم اینک که دولت در آستانه تدوین بودجه سال 94 و برنامه ششم توسعه است با توجه به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب از رییس جمهور انتظار می‌رود توضیحات لازم به معاونت نظارت راهبردی در خصوص بودجه حوزه فرهنگ داده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر