jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۹۰۰۳   ۰۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۱۱

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: برخی شرکت‌های تبلیغ‌کننده دستگاه‌های تصفیه آب با فریب اذهان عمومی و آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی، اقدام به ساخت فیلم‌های تبلیغاتی به منظور فروش دستگاه‌های خود می‌کنند.

به گزارش مهر، کاظم ندافی افزود: در این فیلم‌ها آب آشامیدنی شبکه لوله کشی را با الکترودهای تجاری (آهن - آلومینیوم) الکترولیز می‌کنند.

آب دارای املاح با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم) باعث تولید رنگ و لجن در اثر آزادسازی یون‌های آلومینیوم و آهن شده و به تولید آبی کدر و سیاه منجر می‌شود که به اشتباه تصور می‌شود این رنگ ناشی از ناخالصی‌های آب است؛ در حالی که این رسوبات تشکیل شده به دلیل واکنش یون‌های آزاد شده از الکترودها با آب مورد آزمایش ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که این‌گونه الکترودها تقلبی بوده و استفاده‌های سودجویانه از آن می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام آب‌ها اعم از آب‌های سطحی و زیرزمینی حاوی یون‌هایی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، سولفات، کلرور و فلوراید است که عمدتا ناشی از انحلال مواد معدنی در آب بوده و وجود آنها در صورتی که در حد مجاز باشد، برای سلامت انسان مفید است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر