jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۸۶۰۵   ۳۱ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۳۶

مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: سالانه به‌طور متوسط 13 هزار ولادت در نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور ثبت و برای نوزادان شناسنامه صادر می‌شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از سازمان ثبت احوال کشور، احسان پورمنتی افزود: البته آمار ثبت ولادت در خارج از کشور بسیار بیشتر از این تعداد است و بسیاری از هموطنان در سفر به ایران برای نوزادان خود شناسنامه می‌گیرند.

وی ادامه داد: همچنین سالانه 2000 واقعه فوت، 3500 مورد ازدواج، 1500 واقعه طلاق (توافقی) و 150 هزار درخواست ارائه خدمات در 128 نمایندگی ایران در خارج از کشور ثبت می‌شود.

پورمنتی با بیان این‌که تاکنون درخواست صدور 450 هزار کارت شناسایی ملی از سوی نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور ثبت و برای آنان کارت صادر شده است، عنوان کرد: تعداد بسیار بیشتری درخواست از طرف ایرانیان مقیم خارج از کشور ازسوی وکلای آنان در داخل ثبت شده است.

وی استفاده از آرشیو الکترونیکی برای ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور را بسیار مفید و موثر توصیف و بیان کرد: با استفاده از این سیستم، هزینه و زمان ارائه خدمت بسیار کاهش می‌یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر