مذاکره کننده ارشد هسته​ای آمریکا:

توافق شده فقط تاسیسات نطنز غنی سازی داشته باشد

مشاور وزارت خارجه آمریکا با اشاره به توانایی ایران در قبولاندن حق هسته ای خود به گروه 1+5 و تمدید مذاکرات آتی برای بحث درباره تعداد سانتریفیوژها معتقد است ایران به تدریج در حال افزایش خواسته های خود است.
کد خبر: ۶۹۸۰۹۴
ایران به آرامی خواسته های هسته ای خود را افزایش داده است

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز در مطلبی به نقل از رابرت اینهورن مشاور ویژه خلع سلاح وزارت خارجه آمریکا و از نزدیکان باراک اوباما رییس جمهور این کشور نوشت: ایران بی سر و صدا در حال افزایش خواسته های خود است.

به نوشته این روزنامه، ایران با حرکت به جلو در مذاکرات هسته ای با شش قدرت جهانی به موضوع اصلی میزان و حجم غنی سازی اورانیومی که حقش است غنی سازی کند، رسیده است.

اینهورن با اشاره به اینکه ایران بعد از سال ها توانست در توافق هسته ای موقت با شش قدرت جهانی حق غنی سازی خود را به آنها بقبولاند و آنها را به داشتن چنین حقی معترف کند و اینکه در حال حاضر هم توانسته است برای گفتگو درباره افزایش حجم غنی سازی مذاکرات هسته ای را برای 4 ماه دیگر تمدید کند، می نویسد این اقدام ایران در حقیقت «خیزش به سوی حق» است.

وی که از طرفداران تمدید زمان مذاکرات هسته ای است در عین حال اظهار نگرانی کرده است که افزایش درخواست های ایران مذاکرات را با مشکل روبرو کند.

این عضو فعلی موسسه بروکینز با اشاره به موفقیت ایران در معترف کردن آمریکا و دولت اوباما به داشتن حق غنی سازی می نویسد: در حال حاضر ایران فراتر رفته و خود را محق داشتن حجم بالایی از غنی سازی می داند که توسط آن بتواند اورانیوم کافی برای برنامه گسترده هسته ای خود برای تولید انرژی را تامین کند.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها