شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.
کد خبر: ۶۹۷۸۹۱
اسنودن:ابوبکر بغدادی آموزش دیده موساد است

همکاری موساد با عربستان برای تاسیس داعش درغزه

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: سازمان امنیت رژیم صهیونیستی (موساد) با همکاری سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی، اخیراً اقدام به تأسیس شعبه‌ای از داعش در نوار غزه نموده و به کمک آن، تبلیغات مورد نظر خود علیه حزب‌الله لبنان را سامان می‌دهد. در تازه‌ترین اقدام که به منظور جلوگیری از ورود حزب‌الله به جنگ غزه صورت گرفته، عوامل موساد در غزه، تصویری از دبیرکل حزب‌الله لبنان را در فضای مجازی و سایت‌های اجتماعی منتشر کرده تا به تخریب شخصیت وی بپردازد. در این تصویر تعدادی از سلفی‌های غزه پلاکاردی دردست دارند که بر روی آن عکس سید "حسن نصرالله" به شکل توهین‌آمیزی وجود دارد و شعارهائی علیه وی بر آن نوشته شده است. رژیم صهیونیستی به دلیل اطلاع از قدرت نظامی حزب‌الله لبنان، تلاش می‌کند وجهه دبیرکل آن را تخریب نماید.

اسنودن:ابوبکر بغدادی آموزش دیده موساد است

جمهوری اسلامی نوشت: ادوارد اسنودن، عضو سابق سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (CIA) گفت: "ابوبکر البغدادی" به مدت یک سال کامل نزد سازمان اطلاعات "اسرائیل" موساد آموزش دیده است. اسنودن در ادامه این اظهاراتش که توسط وب سایت "ذانترسیبت" منتشر شد، گفت: در واقع سازمان CIA با همکاری همتای انگلیسی‌اش M16 و سازمان موساد، به وجود آورنده گروهک "داعش" بوده‌اند. این عضو سابق CIA افزود: در واقع آمریکا،‌ انگلیس و "اسرائیل" با به وجود آوردن "داعش" تلاش کرده‌اند که همه تروریست‌های جهان را زیر پرچم یک گروهک جمع کنند تا بتوانند راحت‌تر آنان را هدایت و مدیریت کنند و از طریق آن به اهداف خود دست یابند. ادوارد اسنودن همچنین گفت: البته اصلی‌ترین هدف آنها از به وجود آوردن "داعش"، حفظ امنیت "اسرائیل" بوده است. آنها از طریق "داعش"، با هر خطری که "اسرائیل" را تهدید می‌کند، مبارزه و مقابله می‌کنند،‌ البته با چهره و ظاهری اسلامی! در واقع راه حفظ امنیت "اسرائیل"، به وجود آوردن دشمنی خودی در نزدیکی "اسرائیل" بوده تا از طریق این دشمن، با دشمنان واقعی "اسرائیل" مقابله شود. ادوارد اسنودن در پایان گفت: "ابوبکر البغدادی" علاوه بر یک سال آموزش نزد "موساد"، در زمینه فن خطابه و سخنوری بخصوص در زمینه علم لاهوت، دوره‌های ویژه و فشرده‌ای دیده و گذرانده است.

تشکیل شورای عالی امور اسلامی به دستور شاه بحرین

روزنامه جمهوری اسلامی آورده: یک روز بعد از تعطیلی و بسته شدن شورای علمای بحرین (بزرگ‌ترین نهاد مذهبی شیعیان این کشور) براساس حکم دادگاه فرمایشی، به دستور شاه بحرین "شورای عالی امور اسلامی" جای این شورا را ‌گرفت. به گزارش "شیعه نیوز"، این شورا قرار است به ریاست یکی از نزدیکان شاه بحرین، یعنی عبدالله بن خالد آل خلیفه تشکیل شود و عبدالرحمن بن محمد بن راشد آل خلیفه نیز معاون وی باشد. تعدادی از علمای وابسته به خاندان سلطنتی هم قرار است اعضای آن را تشکیل دهند. اعضای این شورا به مدت 4 سال انتخاب می‌شوند. تمامی علمای شیعه مذهب، پیش از این در فاصله سال‌های 1389 تا 1393 از شورا رانده شده‌اند و در شورای جدید جایی ندارند. تشکیل شورای عالی اسلامی بحرین، بعد از اجرای حکم قضایی دادگاه بحرین در مورد تعطیلی و بسته شدن شورای علمای بحرین و توقیف اموال آن ایجاد می‌شود؛ اقدامی که مخالفان، آن را شکنجه دینی و تبعیض مذهبی علیه گروه جمعیت اصلی تشکیل دهنده جامعه بحرینی یعنی پیروان مذهب تشیع می‌دانند. شورای علمای بحرین، بزرگ‌ترین نهاد مذهبی شیعیان بحرین بود.

به نام جهاد دانشگاهی به کام مزدوران آمریکا

روزنامه کیهان نوشت:خبرگزاری ایسنا برای چندمین بار طی هفته‌های اخیر عناصر گروهکی را تحویل گرفت و این بار به مصاحبه با رئیس گروهک نهضت آزادی پرداخت.

ابراهیم یزدی در حالی که گروهک متبوع وی ریشه بسیاری از تحرکات رادیکال و ساختارشکنانه در طول 3 دهه اخیر و در خدمت آمریکا بود، فصل مشبعی علیه افراط و تندروی اظهار نظر کرد.

خوش‌خدمتی برخی عناصر نفوذی در خبرگزاری ایسنا نسبت به گروهک‌های ورشکسته در حالی است که این خبرگزاری شبه‌دانشجویی و وابسته به جهاد دانشگاهی، تصویر حضرت امام خمینی‌(ره) را بر پیشانی صفحه اول خود دارد و مدعی همراهی با خط امام است. حضرت امام خمینی بهمن ماه سال 1366 و در پاسخ به نامه استفسار وزیر کشور وقت- علی‌اکبر محتشمی‌پور- درباره نهضت آزادی تصریح کرده بودند «در موضوع نهضت به اصطلاح آزادی مسائل فراوانی است که بررسی آن محتاج به وقت زیاد است. آنچه باید اجمالاً گفت آن است که پرونده این نهضت و همین طور عملکرد آن در دولت موقت اول انقلاب شهادت می‌دهد که نهضت به اصطلاح آزادی طرفدار جدی وابستگی کشور ایران به آمریکا است، و در این باره از هیچ کوششی فروگذار نکرده است و حمل به صحت اگر داشته باشد، آن است که شاید آمریکای جهانخوار را که هر چه بدبختی ملت مظلوم ایران و سایر ملت‌های تحت سلطه او دارند از ستمکاری اوست، بهتر از شوروی ملحد می‌دانند و این از اشتباهات آنها است. در هر صورت، به حسب این پرونده‌های قطور و نیز ملاقات‌های مکرر اعضای نهضت، چه در منازل خودشان، و چه در سفارت آمریکا و به حسب آنچه من مشاهده کردم از انحرافات آنها، که اگر خدای متعال عنایت نفرموده بود و مدتی در حکومت موقت باقی مانده بودند ملت‌های مظلوم به ویژه ملت عزیز ما اکنون در زیر چنگال آمریکا و مستشاران او دست و پا می‌زدند و اسلام عزیز چنان سیلی از این ستمکاران می‌خورد که قرنها سربلند نمی‌کرد، و به حسب امور بسیار دیگر، نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانون‌گذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آنها، به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی‌مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تاویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر، حتی منافقین (این فرزندان عزیز مهندس بازرگان) بیشتر و بالاتر است]...[ نتیجه آنکه نهضت به اصطلاح آزدی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری از کسانی که بی‌اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می‌گردند، باید با آنها برخورد قاطعانه شود، و نباید رسمیت داشته باشند.» (جلد 21 صحیفه امام- صفحات 481-2)

عارف: آیا اصلاح‌طلبان می‌خواهند دوباره وعده‌های بی‌ربط به مردم بدهند؟

کیهان آورده:محمدرضا عارف گفت انتخاب احمدی‌نژاد نتیجه عملکرد اصلاح‌طلبان بود اما او نتوانسته این موضوع را در جبهه اصلاحات جا بیندازد. عارف همچنین می‌گوید نباید در انتخابات 94 وعده‌های بی‌ربط به مردم داد.

عارف که چند روز قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری 92 با دلخوری و به خاطر فشار اصلاح‌طلبان کنار کشید، در دیدار با شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان گفت: ما هنوز در جبهه اصلاحات نتوانسته‌ایم این را جا بیندازیم که انتخاب احمدی‌نژاد نتیجه عملکرد اصلاح‌طلبان بود.

وی گفت آیا ما می‌خواهیم جوانان را که در انتخابات به میدان آمدند، رها کنیم و دوباره مثلا اسفند 94 وعده‌های بی‌ربط دهیم و آنها را به صحنه بکشانیم؟ این یعنی این که ما هر دو سال یک بار از آنها بخواهیم که در یک بازه زمانی دو- سه ماهه با ما باشند و بعد آنها و خواسته‌هایشان را نادیده بگیریم.

عارف در پاسخ به این پرسش که چرا پیشنهاد قبول پست در دولت آقای روحانی را نپذیرفتید؟ به شوخی گفت: ان‌شاءالله در دولت دوم ایشان.

اصلاح‌طلبان با بیان این که عارف بیش از 8 درصد رای در نظرسنجی‌ها ندارد، از وی خواسته بودند که به نفع روحانی انصراف دهد اما عارف ضمن اعلام انصراف، حاضر به حمایت رسمی از روحانی نشد، وی اکنون درباره انتخابات مجلس می‌گوید: شورای جوانان و شاخه جوانان را در بنیاد امید ایرانیان راه‌اندازی کردیم تا جوانان پرشور و پرانگیزه بتوانند فعالیت داشته باشند. تقریبا محور اصلی فعالیت‌های ما جوانان هستند و هدف اصلی فعالیت‌های ما هم این قشر از جامعه هستند. شخص خودم نیز تلاش خواهم کرد پلی باشم برای ورود جوانان به مجلس.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در ادامه درباره فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه اظهار کرد: حضور جریانات سیاسی در دانشگاه‌ها سم مهلک است، اگر چه اعتقادم بر این است که دانشگاه که به تعبیر امام کارخانه آدم‌سازی است، باید زمینه رشد و تعالی علمی و همزمان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان را فراهم کند، ولی این که جریانات سیاسی خارج از دانشگاه بخواهند در دانشگاه حضور داشته باشند و به جریان‌های دانشجویی خط بدهند، به صلاح دانشگاه‌های ما نیست و نتیجه آن حاکمیت فضای امنیتی است.

هلاکت 30 صهیونیست متجاوز هاآرتص: شکست ویتنام را تجربه می‌کنیم

روزنامه کیهان نوشت:محافل صهیونیستی معتقدند سرویس‌های امنیتی این رژیم در برابر رزمندگان حماس شکست خورده‌اند.

پایگاه عکا آن‌لاین به نقل از پایگاه عبری زبان والا ‌نوشت: بعد از شکست سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) در مقابله و شناسایی قدرت موشکی جنبش حماس در غزه شروع حمله زمینی به نوار غزه شکست دیگری را برای این سازمان رقم زده است.

والا افزود: نیروهای شاباک تصور می‌کردند که جنبش حماس آماده مقابله با حمله زمینی ارتش اسرائیل نیست و با طرح مصر برای برقراری آتش‌بس موافقت خواهد کرد. فرماندهان ارتش رژیم اسرائیل به همراه مقامات ارشد تل‌آویو بدلیل ناتوانی در مقابله و شناسایی راهبردهای جنبش حماس برای اداره کردن جنگ فعلی دچار سردرگمی شده‌اند.

والا خاطرنشان کرد: برخلاف تصور اسرائیلی‌ها جنبش حماس توانایی مقاومت و همچنین ادامه جنگ طولانی مدت آن هم با قدرت نظامی بالا را دارا است چرا که این جنبش انتظار وقوع حمله به نوار غزه را داشته و به همین دلیل خود را برای رویارویی با اسرائیل آماده کرده است.

به گزارش قدسنا، والا به نقل از یک نظامی اسرائیلی نوشت: ارتش عبری بعد از یک روز کامل درگیری، شب هولناکی را در مرزهای نوار غزه سپری کرده است. مبارزان حماس مثل اشباح هستند گویی ما با اشباح درگیر بودیم، سربازان اسرائیلی نه مبارزان فلسطینی را می‌دیدند و نه می‌دانستند که این گلوله‌ها و موشک‌ها از کدام سمت به طرف آنها شلیک می‌شود.

در همین حال کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی با حضور کارشناسان صهیونیست این سؤال را بررسی کرد که حماس این همه موشک شلیک شده از غزه را از کجا آورده است. این شبکه گفت: ظاهراً مقامات تل‌آویو روی تشکی از پر قو و ابریشم خوابیده بودند و تصور می‌کردند اختلافات بین حماس و دمشق گسترده‌تر از آن است که سلاحی از سوریه برای حماس ارسال شود و در توهم مستحکم بودن مرزهای غزه با مصر سیر می‌کردند.

در همین حال روزنامه صهیونیستی‌ هاآرتص در گزارشی نوشت: اسرائیل در حال تکرار شکست آمریکا در ویتنام است.

حامی شلیف در هاآرتص نوشت: اسرائیل با جنگ در نوار غزه در حال تکرار مخمصه آمریکا در ویتنام است که با شکست تلخی پایان یافت. اکنون حماس با پایداری در مقابل نیروی هوایی اسرائیل، پیروزی روشنی بدست آورده است. حماس پس از پایان جنگ می‌تواند اسرائیل را به عنوان طرف وحشی که فقط قتل و ویرانگری می‌داند معرفی کند.

گیورا گبر از فرماندهان سابق ارتش صهیونیستی نیز به کانال 10 تلویزیون این رژیم گفت: اسرائیل در حملات زمینی شکست خورده و نیروهای ارتش ما توانایی از بین بردن حماس را ندارند.

گردان‌های عز‌الدین قسام در آخرین اطلاع‌رسانی خود اعلام کرد 30 تن از نیروهای متجاوز صهیونیستی را در مناطق التفاح، الریان و رفح به هلاکت رسانده است. نیروهای صهیونیست در تله‌های انفجاری یا در کمین نیروهای مقاومت به هلاکت رسیده‌اند.

موسویان: پذیرش دوره 20 ساله برای توافق نهایی خودکشی است

سخنگوی اولین تیم مذاکره کننده هسته‌ای پذیرش پیشنهادهایی از قبیل لغو تحریم‌ها در دوره 20 ساله را خودکشی سیاسی دولت دانست و رد کرد.

سیدحسین موسویان که 10 سال پیش سخنگوی تیم مذاکره‌کننده به ریاست حسن روحانی بود، ضمن مقاله‌ای در فایننشال تایمز نوشت: پس از توافق هسته‌ای مقدماتی نوامبر گذشته در ژنو،‌ آمریکا و شرکای مذاکره‌کننده‌اش نباید این فرصت را برای دستیابی به توافق جامع با ایران از دست بدهند. این در حالی است که موانع زیادی باقی مانده‌اند. نخست درخواست از ایران برای متعهد شدن به تعهداتی فراتر از پیمان منع اشاعه هسته‌ای. این تعهدات شامل تعطیلی سایت غنی‌سازی فوردو به‌عنوان یک پتانسیل برای تولید مواد مورد نیاز در ساخت سلاح هسته‌ای، تغییر کاربری راکتور اراک به منظور محدود کردن ظرفیت تولید پلوتونیوم و اعمال نظارت‌های گسترده بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران ورای توافقنامه‌های بین‌المللی است. غرب همچنین به دنبال بازداشتن ایران از تولید سوخت برای راکتورهای هسته‌ای، ممنوعیت عملیات تحقیق و توسعه هسته‌ای و محدود کردن ظرفیت موشکی ایران هستند.

موسویان می‌افزاید: غرب اصرار دارد که بخش‌هایی از توافق هسته‌ای نهایی به مدت 20 سال اجرا شوند که شامل لغو تحریم‌ها نیز می‌شود. به بیان دیگر از ایران درخواست شده در مقابل تعهد به لغو تحریم‌ها در دو دهه آینده، امتیازهای ویژه‌ای ارایه کند. این نه تنها واقع‌بینانه نیست، بلکه در درازمدت نیز به نفع گروه 5+1 نخواهد بود.

وی تاکید کرد: دولت ایران با پذیرش این درخواست‌ها- نخستین آن تعامل با آمریکا پس از دهه‌ها خصومت‌ورزی- یک خودکشی سیاسی انجام می‌دهد. افزون بر این، دوره دو دهه‌ای برای اجرای توافقنامه نهایی کل ساختار را با خطر مواجه می‌کند و آن را در مقابل لطف و بخشش تغییرات سیاسی در تهران و واشنگتن قرار می‌دهد.

وی ادامه می‌دهد: درخواست تعطیلی تاسیسات فوردو تا زمانی که آمریکا و اسرائیل بر روی میز بودن تمامی گزینه‌ها تاکید دارند، غیرواقع‌بینانه است و فوردو تنها تاسیسات هسته‌ای ایران است که از خطر حمله احتمالی آمریکا و اسرائیل در امان است. چالش‌برانگیزترین مسئله موافقت با ظرفیت غنی‌سازی در ایران است که با نیازهای عملی ایران برای تولید سوخت راکتورها همخوانی داشته باشد.

محافل آمریکایی طی ماه‌های اخیر بر دوره 20 ساله توافق برای لغو تحریم‌ها اشاره کردند، حال آن که این وعده نسیه و موهوم در مقابل توقع امتیازات نقد از سوی غرب فاقد کمترین ارزش است. اخیراً سناتورهای ارشد آمریکایی خواستار آن شدند که توافق نهایی هسته‌ای با ایران شامل دست‌کم 20 سال بازرسی از تاسیسات هسته‌ای باشد.

فرمانده مقتدر ایرانی سامرا را از شر تروریست‌ها حفظ کرد

روزنامه کیهان نوشت:یک فرمانده عراقی به آسوشیتدپرس گفت اگر مشورت‌های نظامی ایران و سرلشکر سلیمانی نبود ما سامرا را در مقابل تروریست‌های داعش از دست می‌دادیم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت فرماندهان شبه نظامی و مسئولان دولتی عراق می‌گویند یک فرمانده مقتدر ایرانی به عنوان تاکتیسین اصلی همراه با مشاوران خود، نبرد علیه تروریست‌ها را هدایت می‌کند. حضور سرلشکر سلیمانی حیرت‌آور است. استراتژی مشاوران سلیمانی این است که شبه نظامیان و نیروهای ارتش عراق، حاشیه وسیع‌تری از سامرا را در اختیار درآورند تا خمپاره‌ها به حرم نرسد. یک فرمانده عراقی می‌گوید ما بدون آنها (ایرانیان) و شبه نظامیان (نیروهای مردمی) سامرا را از دست داده بودیم.

خبرگزاری آمریکایی اضافه کرد: چند مشاور متعلق به حزب‌الله لبنان نیز شبه نظامیان عراقی را در جبهه شمال بغداد هدایت می‌کنند. وهاب الطایی، فرمانده ارشد عسیب اهل الحق، که یکی از چندین گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در عراق است، می‌گوید: «ما به این مشاوران نیاز مبرم داریم. آنها در جنگ‌های چریکی شهری مهارت زیادی دارند در حالی که ما هیچ تجربه‌ای در آن نداریم.»

آسوشیتدپرس خاطرنشان کرد: آمریکا گروهی مرکب از 210 سرباز به عراق فرستاده است؛ مأموریت اصلی آنان ارزیابی آمادگی نظامیان عراقی در جنگ با شورشیان داعش است. پنتاگون این هفته تأیید کرد که گزارش ارزیابی این تیم را دریافت کرده، اما برای بررسی آن و جمع‌بندی توصیه‌ها در مورد چگونگی کمک آمریکا به عراق، نیاز به زمان دارد. درخواست‌های عراق از نیروی هوایی آمریکا برای کوبیدن مواضع داعش تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

یک مقام ارشد نظامی عراقی با تأکید بر آن که تیم آمریکایی‌ها حتی زحمت حضور در میدان جنگ را هم به خود نداده، گفت: «ما تا به حال هیچ گونه کمک واقعی از آنها ندیده‌ایم.» با این وجود شبه نظامیان شیعه که توسط ایران سازمان‌دهی می‌شوند، توانسته‌اند از پیشروی داعشی‌ها جلوگیری کنند.

خبرگزاری آمریکا در ادامه این گزارش می‌نویسد: نیروی قدس به فرماندهی سلیمانی، که بازوی عملیاتی سپاه پاسداران در خارج از کشور است، سال‌هاست که به آموزش شبه نظامیان شیعه در عراق مشغول است. این نیرو همچنین مدت‌هاست که با حزب‌الله لبنان همکاری می‌کند و نیز به بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در برابر شورشیان کمک کرده است.

یک مقام دولت عراق درباره نقش ایران گفت: «سلیمانی می‌خواهد همان طور که دمشق را برای اسد نگاه داشت، بغداد و سامرا را هم حفظ کند. او مدام بین ایران و عراق در رفت و آمد است و وقتی اینجاست به همه جاسر می‌زند.»

آسوشیتدپرس همچنین نوشت: علاوه بر تیم مشاوران، پهپادهای ایرانی نیز تقریباً هر روز پرواز‌های اکتشافی انجام می‌دهند. ایران همچنین به خلبانان عراقی اجازه داده است که پنج فروند هواپیمای جنگنده سوخو-25 بازمانده از دوران شوروی را، که پیش از اشغال کویت در 1991 به دستور صدام حسین برای احتراز از نابودی به ایران اعزام شده بود، به عراق بازگردانند. این هواپیماها به ناوگان حدود شش فروند سوخوی 25 روسی پیوست که المالکی به صورت دست دوم از روسیه خریده تا نیروی هوایی ناتوان عراق را که از دوسسنا با موشک‌های آمریکایی هلفایر تشکیل شده، تقویت کند.

خبرگزاری آمریکایی در پایان نوشت: فرماندهان شیعی شبه نظامی گفته‌اند سلیمانی علاوه بر این‌ها، شبه نظامیان، داوطلبان، و نیروهای دولتی را در خطوط مقدم جبهه نیز هدایت می‌کند. تمایل او و مشاورانش به حضور در صحنه نبرد به نوعی کیش شخصیت او در میان برخی از شبه نظامیان انجامیده است. یکی از فرماندهان شبه نظامیان مستقر در سامرا گفت: «آنها از فرماندهان نظامی عراقی به مراتب شجاع‌ترند. سلیمانی بهترین فرمانده نظامی در جهان است.»

کدام مسئول با من و تو مصاحبه کرد؟

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که کیهان می‌گوید برخی مسئولان با «من و تو» مصاحبه کرده‌اند. کیهان در اینباره نوشت؛ عوامل شبکه «من و تو» در قالب برنامه «جواب»، بر سر موضوع‌های گوناگون با برخی مسئولان داخلی تماس می‌گیرند و با معرفی خود به‌عنوان خبرنگار، دست به گفت‌وگو و تخلیه تلفنی می‌زنند. متاسفانه برخی مسئولان نیز بدون تأمل با عامل شبکه یادشده شروع به صحبت کرده‌اند. جا دارد مسئولان و مدیران دفاتر ایشان، از طرف حراست‌های ذیربط نسبت به مسائل امنیتی توجیه شوند.

تجدید جلسه محاکمه مدیر سابق وزارت ارشاد

آرمان نوشت:شنیده شد که جلسه محاکمه مدیر سابق وزارت ارشاد در دولت گذشته روز یکشنبه در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران تجدید شد. ایرنا نوشت؛ این مدیر سابق وزارت ارشاد به اتهام برخی مسائل مالی و با شکایت شاکی خصوصی محاکمه شد. وی هشتم دی‌ماه سال گذشته نیز به‌همراه پسرش، در ارتباط با پرونده دیگری در شعبه 74 محاکمه شد که دادگاه حکم خود را در این خصوص صادر کرد. «محسن افتخاری» سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران پیشتر به ایرنا گفته بود، با توجه به اینکه رای دادگاه هنوز قطعی نشده و قابل اعتراض در مرجع تجدیدنظر است، نمی‌توانم محتوای حکم را بیان کنم. این مدیر سابق وزارت ارشاد و پسرش به حکم دادگاه اعتراض کرده‌اند و پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به دیوان‌عالی کشور ارسال شده است.

دفاع فیلمساز از بابک زنجانی

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که سازنده فیلم نقش‌نگار گفت: قبل از اینکه بابک زنجانی در فیلم «نقش نگار» سرمایه‌گذاری کند، در چند فیلم دیگر هم به‌عنوان سرمایه‌گذارحضور داشت و موضوع عجیبی نبود! اما به‌واسطه اینکه سیاستِ‌ کاری من همیشه برپایه صداقت است و اینکه اساسا‌ اهل مخفی‌کردن چیزی نیستم بنابراین از همان ابتدا نخواستم حضور آقای زنجانی را در این فیلم مخفی کنم، چراکه آقای زنجانی یا هر سرمایه‌گذار دیگری که پولش را به سینما تزریق می‌کند، قدمی به نفع اقتصاد سینما برمی‌دارد و فکر می‌کنم تنها کسی که خبر رسمی حضور بابک زنجانی را در فیلمش اعلام کرد، من بودم. علی عطشانی افزود: از ابتدا می‌دانستم که هیچ مشکلی برای من و فیلم به‌وجود نخواهد آمد. فکر کنید که می‌خواهید خانه‌ای بخرید، وقتی قرار است آن خانه را بخرید دیگر با شما نیست که تحقیق کنید و ببینید مالک قبلی خانه، پول خرید ملک را از کجا آورده است؟ من هم وظیفه ندارم بروم و ببینم سرمایه‌گذار فیلم من پولش را از کجا آورده است.

دولت روحانی مثل دولت احمدی‌نژاد است!

آرمان آورده:شنیده شد که نماینده مردم ارومیه در نطق میان‌دستور خود ضمن بیان انتقادات شدید از آنچه «بی‌قانونی دولت روحانی» نامید اعتراض کرد و گفت: دولت فعلی هم مثل دولت قبلی فوق قانون شده است. ایسنا نوشت؛ نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در نطق میان‌دستور خود ضمن اشاره به جلسه چهارشنبه گذشته مجلس با یکی از مسئولان دولتی درمورد استخدام‌های کشوری ابراز کرد: استخدام مربیان پیش‌دبستانی، تبدیل وضعیت معلمان، استخدام بازرسان سازمان صنعت و مواردی مانند آن مصوبات مجلس است و دولت باید خود را به قانون متعهد بداند. قاضی‌پور ادامه داد: وزارتخانه‌های مختلف طی سال‌های گذشته آزمون و مصاحبه برگزار کرده‌‌اند. پذیرفته‌‌شدگان این آزمون‌ها دو سال است که منتظر فراخوان رفتن به سر کار هستند. دولت فعلی مثل دولت قبلی خود را فوق قانون می‌داند.

کتک‌کاری مهمانان در برنامه زنده تلویزیون!

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که اختلاف‌نظر دو مهمان در برنامه زنده شبکه تلویزیونی اردن به درگیری و کتک‌کاری آنها انجامید. شبکه الیوم گزارش داد، دو مهمان برنامه گفت‌وگو محور شبکه تلویزیونی اردن‌، با بالا گرفتن اختلافات بر سر «بشار اسد»، با یکدیگر کتک‌کاری کردند. مهمانان این برنامه که در این قسمت به سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور سوریه می‌پرداخت‌، «سمیح خریس»، حقوقدان و فردی که به نمایندگی از مردم اردن عبایی را به بشار اسد اهدا کرده بود و «شاکر الجوهری»، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار مشهور اردنی و مخالف رژیم سوریه بودند. بحث و جدل کلامی این دو مهمان درباره موضوع سخنرانی سیاسی بشار اسد در این پخش زنده ناگهان به یک کتک‌کاری شدید و رد و بدل شدن مشت و سیلی و حمله به طرف‌ مقابل انجامید.

توقف تخریب خانه دایی‌جان ناپلئون

آرمان آورده:شنیده شد که قائم‌مقام شهردار منطقه 12 تهران از توقف تخریب بخشی از خانه تاریخی اتحادیه (دایی جان ناپلئون) خبر داد و گفت: پرونده تخریب بخشی از این خانه برای بررسی قضایی و بحث‌های مربوط به بخش تاریخی آن، از طریق شهرداری منطقه به دادسرا ارجاع شده است. پیمان محسنی درخصوص خبر منتشرشده مبنی بر تخریب بخشی از خانه تاریخی اتحادیه توسط مالک بنای کناری این خانه به‌دلیل جمع‌آوری نخاله، خاطرنشان کرد: بخشی از خانه اتحادیه مدتی پیش توسط مالک به شخص سومی فروخته شد و او نیز قصد تخلیه خاک و نخاله از حیاط زمین خود داشت. وی ادامه داد: براساس گفته مالک، هنگام انجام عملیات نخاله‌برداری از محوطه، بخشی از دیواری که بین ساختمان قدیم و جدید خانه اتحادیه بود، فرو ریخت. محسنی افزود: ماموران شهرداری ناحیه یک منطقه 12 پس از اطلاع از این حادثه، بلافاصله در محل حضور یافتند و با متوقف کردن ادامه کار، درِ ورودی خانه را جوش دادند.

نامه ندادند، برکنار نیستم پس!

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که سرپرست دانشگاه خوارزمی به ارائه گزارشی از فعالیت شش ماهه زمان تصدی مدیریتی خود ارائه کرد. محمدعلی سبحان‌اللهی گفت: شایعاتی مبنی بر برکناریم شنیده شده اما تاکنون نامه‌ای رسمی مبنی بر برکناری‌ام دریافت نکرده‌ام و تا زمانی که نامه‌ای مبنی بر برکناری‌ام به صورت رسمی دریافت نکنم، به فعالیتم ادامه خواهم داد و از انجام وظیفه کوتاهی نخواهم کرد. وی با اشاره به فعالیت 100 ساله دانشگاه خوارزمی و فعالیت آموزشی این دانشگاه در تعلیم و تربیت نخبگان این کشور گفت: هدف من از زمانی که مسوولیت دانشگاه را به عهده گرفتم، به دست آوردن جایگاه اصلی دانشگاه به عنوان اولین موسسه آموزشی کشور است. سیاست اصلی ما ارتقای اعتبار دانشگاه با توجه به قدمت دانشگاه و عملکرد 100 ساله‌اش است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
۰
۰
خداحفظ كند سردار سلیمانی غیور وشجاع رو كه این داعشیهای كافروخدانشناسو بخاك مالیده
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها