jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۸۱۰   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۲۳:۳۴

در این آتش‌سوزی که 6 ساعت طول کشید، خسارت‌های زیادی به مجتمع تجاری«کادوس 4» وارد آمد

آتش‌سوزی بزرگ‌ترین مجتمع تجاری آبادان مهار شد

بزرگ ترین مجتمع تجاری آبادان در پی آتش‌سوزی با تلاش ماموران آتش‌نشانی پس از شش ساعت مهار شد، اما خسارت سنگینی بر جای گذاشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آبادان در خصوص جزئیات این آتش‌سوزی به ایرنا گفت: این مجتمع تجاری ساعت 5 و 30 دقیقه دیروز دچار آتش‌سوزی شد و با تلاش ماموران آتش‌نشانی و نیروهای امدادی ساعت 10 و 30 دقیقه مهار شد.

مجید فرهانی پور افزود: امدادگران سازمان آتش‌نشانی، پالایشگاه، پتروشیمی و اداره بندر و دریانوردی آبادان و سازمان‌های آتش‌نشانی خرمشهر و ماهشهر در عملیات مهار این آتش‌سوزی شرکت داشتند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آبادان تصریح کرد: در این حادثه به 150 واحد تجاری این مجتمع خسارت وارد شده است. البته میزان دقیق خسارات به این مجتمع هنوز معلوم نیست.

وی با اشاره به آتش‌سوزی کامل یک باشگاه ورزشی در طبقه پنجم این مجتمع تجاری افزود: پنج نفر از ساکنان این مجتمع از سوی امدادگران پتروشیمی و سازمان آتش‌نشانی با طناب و بالابر نجات یافتند.

فرهانی‌پور با انتقاد از نحوه ساخت این مجتمع تجاری گفت: این ساختمان ایمنی لازم را نداشته و مورد تائید سازمان آتش‌نشانی نیست. وی با اشاره به احداث ساختمان این مجتمع تجاری با سقف و دیوار کاذب افزود: این موضوع دلیل اصلی سرایت آتش در این مجتمع بود.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان نیز گفت: کمبود برخی وسایل و تجهیزات اطفای حریق مانند بالابر و پله برای مهار آتش در طبقات فوقانی این مجتمع تجاری دلیل وارد آمدن خسارت بیشتر به این مجتمع بوده است.

کادوس 4 بزرگ‌ترین مجتمع تجاری آبادان در این حادثه خسارت فراوانی دید که موضوع از سوی کارشناسان آتش‌نشانی در دست بررسی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر