jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۸۰۲   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۲۳:۲۲

مـــلی پوشان والیبال ایران با وجود شکست مقابل ایتالیا ، عنوان چهارمی لیگ جهانی را که بهترین عنوان قاره آسیا در طول تاریخ برگزاری این رقابت هاست از آن خود کردند.

شکست 3 بر صفر برابر ایتالیای میزبان در دیدار رده بندی بیست و پنجمین دوره رقابت های لیگ جهانی والیبال پایان بخش دومین تجربه حضور ایران در این رقابت ها بود، شکستی که به قرار گرفتن تیم کشورمان در رده چهارم این رقابت ها انجامید. عنوانی که بهترین نتیجه نمایندگان قاره آسیا در تاریخ این رقابت ها محسوب می شود​، چرا که پیش از این تیم های ژاپن، کره جنوبی و چین که به ترتیب با21 ، 16 و 14 بار حضور در لیگ جهانی به سه عنوان ششمی ژاپن در سال های 1990، 1993 و 2008 و عنوان ششمی کره جنوبی و چین در سال های 1995 و 1996 بسنده کرده بودند. در دیدار شب گذشته که در سالن نلسون ماندلای شهر فلورانس ایتالیا برگزار شد تیم ایران در حالی در سه ست پیاپی برابر میزبان صاحب نام و پرقدرت خود تن به شکست داد که در همان ست نخست این دیدار همچون دیدار مرحله نیمه نهایی برابر آمریکا خبری از شادابی همیشگی در ترکیب تیم کشورمان نبود. اسلوبودان کواچ سرمربی صربستانی تیم ملی که در آخرین لحظات مجوز پزشک تیم را برای میدان دادن به محمد موسوی گرفت در همان ست نخست این بازیکن را به همراه سعید معروف ، فرهاد قائمی، فرهاد ظریف، امیر غفور و مجتبی میرزا جانپور به میدان فرستاد اما در همان لحظات ابتدایی تیم ایران 4 امتیاز از حریف عقب افتاد تا کواچ ناگزیر به انجام تغییرات در ترکیب تیم و به میدان فرستادن بازیکنان ذخیره شود. ترفندی که موثر واقع نشد و آبشارهای کم جان، دفاع متزلزل روی تور، دریافت های ضعیف و سرویس های کم دقت در نهایت باعث شد که تیم ایران در دو ست پیاپی و با نتایج 25 بر 22 و 25 بر 18 برابر حریف تن به شکست دهد. در ست سوم گرچه تیم کشورمان قدری به خود آمد و حتی با نتیجه 15 بر 12 برابر حریف خود پیش افتاده بود اما در نهایت گرفتار آمادگی و تجربه بالای میزبان شد تا این ست را نیز 25 بر 22 به حریف واگذار کند.

تیم ملی ایران که سه سال اخیر خود را در قامت پدیده نوظهور والیبال دنیا مطرح کرده است در ماه​های آینده رقابت​های جام جهانی لهستان و همچنین بازی​هــای​آسیـایی اینچئون کره جنوبی را در پیش دارد. ضمن این که در فصل آینده مرحله گروهی فصل آتی لیگ جهانی والـــــیبال یعنی از خردادماه سال آینده با تیم های آمریکا، روسیه و لهستان مسابقه خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر