واکنش رسمی مدیرعامل آبی‌ها به اظهارات تیموریان

افشارزاده: استقلال کسی را به زور نگه نمی‌دارد

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: نظری‌جویباری به نحو احسن کارش را کرد و با در نظر گرفتن منافع استقلال و عدم تضییع حقوق بازیکنان دیگر تیم، با ملی‌پوشان قرارداد امضا کرد.
کد خبر: ۶۹۷۵۱۵
افشارزاده: استقلال کسی را به زور نگه نمی‌دارد

به گزارش جام جم ورزشی؛ بهرام افشارزاده در گفت‌وگویی با سایت باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت استقلال و فصل نقل و انتقالات صحبت کرد.

* از وضعیت استقلال شروع کنیم. ظاهرا کار نقل و انتقالات تیم به پایان رسیده است.

بله، همانطور که می‌ دانید زمانی که ما تیم را تحویل گرفتیم تنها سه بازیکن با ما قرارداد داشتند که آنها هم مدنظر قلعه‌نویی نبودند. ما باید 18 بازیکن بالای 23 سال جذب می کردیم و همین مسئله کار ما را سخت می کرد. ما با مشکل نقدینگی روبرو بودیم و بدهی های استقلال هم به این مشکلات اضافه شده بود. به هرحال هواداران استقلال هم توقع بسته شدن یک تیم خوب را داشتند تا ناکامی فصل گذشته جبران شود. من در همان ابتدای کارم در استقلال، نظری جویباری را به همکاری دعوت کردم و او به معاونت ورزشی و مسئول اصلی نقل و انتقالات تیم منصوب شد. او از همان ابتدا اختیار تام در جذب بازیکنان داشت و امروز که در خدمت شما هستم می بینید که ما تیممان را بسته ایم و هر چهار ملی پوشمان را هم جذب کرده ایم.

* چقدر از عملکرد نظری جویباری رضایت دارید؟

من بازخوردی که از دوستان، کارشناسان و هواداران استقلال می بینم، احساس می کنم که همگی از عملکرد باشگاه و او راضی هستند و به شخصه نیز رضایت کاملی از عملکردشان دارم. هواداران استقلال بی شک زیبنده بهترین ها هستند و من با همه تجارب سال های حضورم در ورزش کشور سعی کردم هواداران را به آنچه که استحقاقش را دارند برسانم. من فکر می کنم این اتفاق الان افتاده است.

* از جذب 4 ملی پوش تان بگویید. شاید کمتر کسی فکر می کرد استقلال همه ملی پوشانش را حفظ کند.

استقلال باشگاه بزرگی است و هرکس که به اینجا می آید باید به حضورش در این جمع افتخار کند. ملی پوشان هم از این قاعده مستثنی نیستند و نظری واقعا در قبال آنها با تجربه عمل کرد. همانطور که گفتم او به نحو احسن کارش را کرد و با در نظر گرفتن منافع استقلال و عدم تضییع حقوق بازیکنان با ملی پوشان قرارداد امضا کرد.

* خیلی ها استقلال را به شکستن سقف بودجه اش متهم می کنند. واکنش شما به این اظهارات چیست؟

همه مرا می شناسند و هرجا که کار کرده ام سعی من بر این بوده که صادق باشم. باشگاه استقلال با توجه به سقف بودجه قرارداد بسته است. فوتبال ورزشی حرفه ای است و درحال حاضر ما توانایی داشتن اسپانسرهای خوب برای خودمان را داریم. جا دارد همین جا از اسپانسرهایی که در جذب بازیکنان به ما کمک کردند هم کمال تشکر را داشته باشم.

* ارزیابی تان از تیم امسال چیست؟

همه می دانند که امسال تیم ما تغییرات زیادی داشته و این تغییرات زمان می خواهد. ما اردوی خوبی را در ترکیه داشتیم و برای هماهنگی نیاز به بازی تدارکاتی و تمرینات بیشتر داریم. استقلال همیشه برای قهرمانی می جنگد اما باید بگویم که امسال هواداران باید از ما حمایت کنند. تیم ما جوان تر شده ، میانگین سنی تیم 3/5 سال جوانتر شده است. مطمئنا با گذر زمان و درایت آقای قلعه نویی می توانیم با تیم آماده تر و کامل تر کار را دنبال کنیم.

* توقع چه عملکردی را از استقلال در این فصل دارید؟

لیگ مثل یک مسابقه ماراتن است و با یک یا چند بازی قهرمانی در آن مشخص نمی شود. هواداران باید از تیم حمایت کنند و به طور کلی مجموعه استقلال به دنبال آشتی دادن هواداران با ورزشگاه هاست. استقلال دوست دارد در این فصل بازی های هجومی و تماشاگر پسندی را ارائه دهد.

* نظرتان راجع به اظهارات اخیر تیموریان چیست؟

من همه بازیکنان استقلال را مثل بچه های خودم دوست دارم. از آنها می خواهم که در اظهار نظرهایشان پخته تر عمل کنند. من در نقل و انتقالات به نظری جویباری اختیار تام دادم و دیدید که او 17 بازیکن دیگر بزرگسال را با آرامش و مدیریت جذب کرد. ما با تیموریان پیش از قراردادش دو جلسه داشتیم. بعد از صحبت هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که این بازیکن را حفظ کنیم و در جلسه روز چهارشنبه دو ساعت بایکدیگر صحبت کردیم و به توافقات خوبی هم دست پیدا کردیم اما با توجه به عدم حضور نظری جویباری، موضوع انعقاد قرارداد به پنجشنبه موکول شد. بنده به دلیل سفر از پیش تعیین شده روز پنجشنبه در تهران نبودم و با توجه به اختیار تامی که آقای نظری جویباری داشتند، او قرارداد را امضا کردند.

* چقدر آقایان توفیقی و صاحب پناه در حضور تیموریان در استقلال موثر بودند؟ آندو اعلام کرده که فقط به خاطر آقای صاحب پناه به استقلال امده است.

اجازه دهید ابتدا از زحمات کلیه اعضای هیات مدیره به خصوص آقای توفیقی تشکر کنم. او در روزهای سخت همیشه کنار من اسیت. با توجه به عدم حضور اینجانب در جلسه پنجشنبه آقای توفیقی به درخواست نظری جویباری در جلسه حضور یافته و او هیچ دخالتی در قرارداد تیموریان نداشته است. این مسئله شامل آقای صاحب پناه هم می شود. همگی دوستان جزیی از خانواده استقلال بزرگ هستند. مسئولیت مذاکرات و بستن قرارداد بر عهده آقای نظری جویباری بوده است. آقایان توفیقی و صاحب پناه هیچ قولی به تیموریان نداده اند و تمام قول و قرارها در قرارداد است. باشگاه و بازیکن باید به این توجه داشته باشند و خود را به رعایت آن ملزم بدانند. همه می دانند در بحث تصمیم گیری و امور اجرایی بنده بعنوان مدیرعامل حرف اول و آخر را زده و تصمیم نهایی را می گیرم.

* آیا صحت دارد که قرارداد تیموریان دو ساله مشروط است؟

ما در قراردادها هیچ بند مشروطی را برخلاف سال های گذشته نداریم. اگر بازیکنی از اروپا پیشنهاد داشته باشد، باشگاه استقلال با کمال میل و با در نظر گرفتن پیشرفت آن بازیکن با جدایی اش موافقت می کند و این مسئله به همه بازیکنان اختصاص دارد. اما حضور در تیم های عربی حوزه خلیج فارس و دیگر کشورهای آسیایی مورد موافقت باشگاه قرار نمی گیرد و در قرارداد هیچ بازیکنی قید نشده که می تواند با هر پیشنهادی از تیم جدا شود. لازم به ذکر است که در پایان فصل نقل و انتقالات ، کلیه قراردادهای بازیکنان و مربیان را از جمله آندو منتشر خواهیم نمود و هواداران از مفاد آن مطلع خواهند شد.

* به عنوان سوال پایانی تیموریان مدعی شده که اگر تا امروز پولی به حسابش ریخته نشود با استقلال فسخ می کند. آیا ضرب العجلی برای قرارداد این بازیکن تعیین شده است؟

من آندو و دیگر بازیکنان را مانند پسرم دوست دارم و برای آنها احترام قائلم. تیموریان خودش می داند که استقلال همیشه با مشکلات مالی روبه رو است. ما در پرداخت ها به همه بازیکنان یکسان عمل می کنیم. هر بازیکنی باید افتخار کند که در استقلال بزرگ بازی کند و هرکس علاقه ای به حضور در استقلال ندارد، می تواند با مراجعه به باشگاه، مقدمات جدایی اش را فراهم آورد. استقلال بزرگ هیچ بازیکنی را به زور و اصرار نگاه نمی دارد. ما ضمن احترام به حق و حقوق همه بازیکنان و آندو، قولی درباره زمان پرداخت بدهی ها نداده ایم اما خود را موظف می دانیم که حقوق و طلب های همه بازیکنان را در صورت توانایی مالی در اسرع وقت پرداخت کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها