jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۹۷۴۹۶   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۲

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به انجام ۱۲۷۱ بازدید توسط بازرسان ستادهای ثبت‌نام دانش‌آموزان تهران، گفت: بازرسان در مجموع با ۲۷۷ تخلف ثبت‌نام در آموزش و پرورش تهران برخورد کردند.

مهلت ثبت نام دانش آموزان در مدارس تهران، فقط تا پایان تیر

مسعود ثقفی، سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، اظهار داشت: فقط دو روز دیگر تا پایان ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شهر تهران باقی مانده است.

وی افزود: زمان ثبت‌نام تمدید نخواهد شد، اما به دانش‌آموزانی که بنا به دلایلی از ثبت‌نام بازمانده‌اند کمک خواهیم کرد تا کار ثبت‌نام آنها انجام شود.

ثقفی با اشاره به آخرین گزارش آمار و اطلاعات نظارت بر ثبت‌نام در مدارس شهر تهران، خاطرنشان کرد: در مجموع تاکنون 1271 بازدید توسط بازرسان ستادهای ثبت‌نام از چگونگی روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس انجام شده است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران همچنین به تخلفات مشاهده شده در روند ثبت‌نام اشاره کرد و گفت: عدم اطلاع رسانی به اولیا به ویژه در دوره ابتدایی با 50 مورد، برخورد نامناسب با 8 مورد، عدم حضور مدیر با 20 مورد، عدم اطلاع از مقررات ثبت‌نام با 7 مورد، فعال نبودن سیستم سناد مدرسه (ثبت‌نام الکترونیکی) با 65 مورد و دریافت کمک‌های مردمی در هنگام ثبت‌نام با 34 مورد از جمله تخلفات مشاهده شده بازرسان آموزش و پرورش شهر تهران است.

وی افزود: دو نفر از مدیران متخلف پیرامون ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدرسه که از گذشته هم تخلفاتی داشته‌اند نیز جابه‌جا شدند.

وی به اقدامات انجام شده توسط بازرسان اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران اشاره کرد و تصریح کرد: هدایت و راهنمایی با 65 مورد، تذکر شفاهی با 107 مورد، تذکر کتبی با 71 مورد و عودت وجه دریافت شده در هنگام ثبت‌نام با 34 مورد از اقدامات انجام شده توسط بازرسان شهر تهران است.

ثقفی ادامه داد: بیشترین موارد اعتراضی از سوی مردم در خصوص محدوده ثبت‌نام مدارس بوده است.

به گفته سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، تاکنون 90 درصد ثبت‌نام‌ها در مقطع ابتدایی انجام و در سایر مقاطع نیز 75 درصد ثبت نام‌های دانش‌آموزان انجام شده است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه نقل و انتقالات فرهنگیان در اداره آموزش و پرورش شهر تهران به پایان رسیده است، عنوان کرد: ساماندهی نیروی انسانی در جریان است و تا اواسط مردادماه بخش عمده‌ای از ساماندهی نیروی انسانی پایتخت پایان خواهد یافت. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر