jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۴۱۳   ۲۸ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۵۸

محققان در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده اند که انگور به دلیل دارا بودن ترکیب ویژه‌ای می‌تواند در تاثیر مضاعف پرتو درمانی تومورهای سرطانی مفید باشد.

محققان دانشگاه میسوری ایالت کلمبیا آمریکا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که انگور دارای ترکیب فوق‌العاده‌ای به نام «رزوراترول» است که می‌تواند روند پرتو درمانی را بهبود بخشیده و تاثیر مضاعفی بر بیماران سرطانی داشته باشد رزوراترول آنتی‌اکسیدان بسیار قوی و سودمندی است که در آب انگور قرمز وجود دارد.

آنتی‌اکسیدان‌ها، ترکیباتی هستند که اثرات زیانبار رادیکال‌های آزاد را خنثی و دستگاه ایمنی را تقویت می‌کنند. رزوراترولی که در پوست دانه‌های انگور وجود دارد، می‌تواند در برابر سرطان‌هایی مانند سرطان پوست و خون عملکرد مفیدی داشته و مانع از گسترش سلول‌های سرطانی و متاستاز شود. رزوراترول دارای ترکیبات فیتوفنولیک است. این ماده را می‌توان در انگور، تمشک و زغال‌اخته یافت. علاوه بر آن، رزوراترول می‌تواند در کاهش التهاب و جلوگیری از بیماری‌های قلبی نیز موثر باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر