jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۶۷۸۳   ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۲

وزیر نیرو با بیان این‌که با اجرای طرح آبرسانی از سد تالوار به همدان، آب 11 شهر و 51 روستا تامین می‌شود، گفت: تاکنون بیش از 170 میلیارد تومان برای اجرای طرح هزینه شده و این پروژه از پروژه‌های مهم اجرایی کشور بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش ایرنا، حمید چیت‌چیان در نشست مشترک با مجمع نمایندگان مردم همدان در مجلس در محل ساختمان ستادی وزارت نیرو، افزود: آبرسانی از سد تالوار به همدان از مصوبه‌های سفر رهبر معظم انقلاب بوده و اکنون بخش عمده کار از قبیل ساخت سد و آبگیری آن انجام شده و این طرح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اظهار کرد: برای تسریع در عملیات اجرایی احداث خط لوله آبرسانی از سد تالوار به همدان، ورق‌های فولادی در اختیار شرکت‌های لوله ساز قرار خواهد گرفت.

چیت‌چیان با بیان این‌که شرکت‌های برق منطقه‌ای فقط کار انتقال انرژی را انجام می‌دهند و نیازهای برقی مردم از طریق شرکت‌های توزیع نیرو برآورده می‌شود، افزود: اکنون 16 شرکت برق منطقه‌ای در سطح کشور فعال است که درصدد هستیم این تعداد را به شش یا 9 شرکت تقلیل دهیم.

وی تصریح کرد: نیازهای برق صنعتی استان همدان به هر میزان که باشد، از سوی وزارت نیرو تامین خواهد شد.

وزیر نیرو با بیان این‌که سیاست وزارت نیرو حمایت از بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه آماده همکاری با بخش خصوصی درباره آبرسانی روستایی است و اگر شرکتی بخواهد در بخش بهره‌برداری همکاری کند، وزارت نیرو از شرکت مذکور خرید تضمینی آب را در دستور کار خود خواهد داشت و چنانچه آن شرکت تمایل به استفاده از فاینانس داشته باشد، این وزارتخانه آماده است تا ضمن تجمیع مجتمع‌های آب روستایی، برای پیشبرد کار نهایت همکاری را با بخش خصوصی انجام دهد.

وی درباره انجام پروژه تصفیه‌خانه آب تالوار نیز گفت: اتمام پروژه تصفیه‌خانه تالوار نیاز به اعتبار زیادی دارد که با توجه به محدودیت اعتباری و توافق با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مقرر شد این پروژه در چند مرحله اجرا شود.

چیت‌چیان تصریح کرد: بخش‌هایی از پروژه تصفیه خانه آب تالوار تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو با اشاره به پیشرفت فیزیکی 76 درصدی عملیات اجرایی برج‌های خنک‌کننده نیروگاه همدان، گفت: برج واحد نخست تا اوایل تابستان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی درباره طرح استفاده از پساب تصفیه‌خانه فاضلاب همدان در نیروگاه، گفت: بخشی از این طرح اجرایی شده و بقیه نیز به موازات طرح اجرایی برج‌های خنک کننده در حال اجراست که تلاش می‌کنیم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

چیت‌چیان با اشاره به برخورد قانونی با مالکان چاه‌های غیرمجاز در منطقه، اظهار کرد: حکم انسداد 491 چاه غیرمجاز از سوی مقام‌های قضایی دریافت و تاکنون صد حلقه چاه مسدود شده است.

وی درباره نوسان‌های برقی شهرستان رزن نیز گفت: شبکه‌های فرسوده برق ترمیم و بازسازی خواهد شد و با تقویت ظرفیت ترانس‌های منطقه، مشکل نوسان‌ها و افت ولتاژ مرتفع می‌شود.

وزیر نیرو درباره هدررفت آب، با بیان این‌که هدررفت آب در تمام جهان وجود دارد و جلوگیری کامل از آن غیرممکن است، تصریح کرد : میزان هدررفت آب در شهرهای مختلف متفاوت است اما در سطح کشور 13 درصد هدررفت آب داریم که باید مرتفع شود.

وی تاکید کرد: ما به شرکت‌های خصوصی اعلام کرده‌ایم درصورتی که بتوانند راهکاری ارائه کنند تا جلوی هدررفت آب گرفته شود، بهای حاصل هدررفت را به آن شرکت پرداخت خواهیم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر