نماینده مردم رشت در مجلس گفت: 400 هزار نفر پرسنل از 650 هزار نفر خلاف قانون استخدام شده اند و این در حالی است که کشور با مشکل کمبود کار مواجه است.
کد خبر: ۶۹۶۶۰۹
10 هزار و 640 نفر بی سواد در آموزش و پرورش استخدام شدند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت:برخی از این آقایان در دوره ریاست جمهوری قبل تمام تخلفات را دیدند اما ساکت ماندند.

وی با اشاره به گزارش جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: محمود عسگری آزاد امروز گزارشی را به مجلس ارائه کرد که می‌تواند یک پرونده منفی برای همه همکاران مجلس باشد به نحوی که 200 هزار موسسه و سازمان خلاف قانون تشکیل شده است.

وی ادامه داد: همچنین 400 هزار نفر پرسنل از 650 هزار نفر استخدام شده خلاف قانون بوده و 76 هزار نفر در آموزش و پرورش برخلاف تمام مقررات استخدام شده اند.

وی گفت: اخطار من در مورد ماده 3 قانون اساسی و در مورد تبعیض ناروا است متاسفانه علی رغم صراحت قانون در جذب و استخدام اکنون این آمارها را مشاهده می‌کنیم واز 76 هزار استخدام شده در آموزش و پرورش 10 هزار و 640 نفر بی سواد هستند ، این در حالی است اکنون بسیاری از تحصیل کنندگان با مراجعه به نمایندگان مجلس تقاضای یافتن شغل را دارند و این موضوع نیازمند بررسی است.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: اگر صلاح می‌دانید این گزارش را به کمیسیون اصل نود ارجاع داده تا رسیدگی شود.

وی ادامه داد: بنا نیست که یک شخص ماموریت خود را انجام و پس از آن هیچ پیگیری صورت نگیرد.

لاریجانی در پاسخ گفت: کمیسیون اصل نود این موضوع را بررسی خواهد کرد و در صورت مشخص شدن تخلفات ان را اعلا م خواهد کرد.(خانه ملت)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها