jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۶۹۶۵۹۷   ۲۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۸

سفر گروه سازنده سریال شهید چمران که به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان به سفارش مرکز سیمافیلم ساخته می‌شود، به چند کشور خارجی آغاز شد.

سفرهای تحقیقاتی شهید چمران آغاز شد

فیلمنامه سریال شهید چمران به سرپرستی جلیل سامان از سوی یک گروه ده نفره در حال نگارش است و همزمان با نگارش فیلمنامه، سفرهای خارجی برای انجام تحقیقات و انتخاب لوکیشن‌ها در حال انجام است.

همچنین تاکنون علاوه بر منابع مکتوب، بیش از 300 لوح فشرده از مصاحبه‌های همرزمان این شهید در ایران و مقاومت اسلامی لبنان مورد بررسی قرار گرفته است.

شهید چمران از شخصیت‌های برجسته انقلاب اسلامی است که دانش‌آموخته دکترای رشته پلاسمای فیزیک در آمریکا بوده و مدتی نیز در آزمایشگاه‌های بل و همچنین آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا فعالیت می‌کرد.

شهید چمران با وقوع انقلاب اسلامی به کشور بازگشت و با شروع جنگ تحمیلی ستاد جنگ‌های نامنظم را در اهواز بنیانگذاری کرد. از دیگر کارهای مهم وی ایجاد هماهنگی بین نیروهای ارتش، سپاه و نیروهای داوطلب مردمی بود که در منطقه حضور داشتند. مصطفی چمران در سی و یکم خرداد ۱۳۶۰ در مسیر دهلاویه ـ سوسنگرد شهید شد.

با توجه به این‌که بخش‌هایی از زندگی شهید چمران در آمریکا و لبنان بوده، تقریبا 40 درصد از تصویربرداری سریال شهید چمران در لبنان انجام خواهد شد، اما هنوز مشخص نیست که بخش‌های مربوط به آمریکا در کدام کشور تصویربرداری خواهد شد.

سریال شهید چمران در 24 قسمت طراحی شده که شامل کودکی وی تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، اما به احتمال زیاد، تعداد قسمت‌های مجموعه به 36 قسمت افزایش می‌یابد و دوره جنگ تحمیلی تا شهادت دکتر چمران نیز در این سریال به تصویر کشیده خواهد شد.

بازیگرانی برای نقش اول سریال انتخاب شده‌اند، اما هنوز قطعی نشده است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سه یا چهار بازیگر نقش دکتر چمران در دوره‌های کودکی، نوجوانی، جوانی و میانسالی را بازی خواهند کرد. در این باره با بازیگرانی صحبت شده که بعضی‌ از آنها در تئاتر مشغول هستند و در انتخاب آنها شباهت ظاهری به دکتر چمران نیز اهمیت دارد. از این‌رو بازیگران نقش دکتر چمران حتما معروف و شناخته شده نیستند.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مرکز سیما‌فیلم، سریال شهید چمران از جمله آثاری است که تصویربرداری آن حتما در سال‌جاری آغاز خواهد شد و به همین سبب تا ابتدای فصل پاییز هم بازیگران این سریال انتخاب خواهند شد و هم پیش‌تولید و نگارش به مرحله نهایی می‌رسد. (روابط عمومی سیما فیلم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها