jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۶۲۲۶   ۲۴ تير ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۲

عبدالرحمان جندی، سخنگوی دولت لیبی اعلام کرد که فرودگاه طرابلس عصر دوشنبه مورد حملات توپخانه‌ای افراد مسلح قرار گرفته و این حملات منجر به کشته شدن دو تن و نابودی 90 درصد از هواپیماهای موجود در فرودگاه شد.

90 درصد هواپیماهای فرودگاه طرابلس لیبی نابود شد

همچنین احمد امین دیگر سخنگوی دولت در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعمیر هواپیماها نیاز به ماه‌ها زمان و صدها میلیون دلار است.

وی خاطرنشان کرد که این بمباران‌ها موجب تخریب انبارها و ذخایر سوخت و ساختمان گمرک و ساختمان حراست شده است.

امین افزود:‌ دولت در نشست فوق العاده خود که عصر دوشنبه برگزار کرد استراتژی درخواست برای اعزام نیروهای بین‌المللی را بررسی کرد تا به این ترتیب توانمندی نیروهای دولت و حمایت از شهروندان و توانمندی کشور تقویت شود.

این سخنگو ادامه داد: این درخواست احتمالی با هدف کمک به دولت برای تامین امنیت و نظم در کشور بویژه در طرابلس است که از یکشنبه شاهد درگیری‌های شدید بین گروه‌های مسلح است.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع امنیتی در لیبی اعلام کردند که درگیری‌هایی میان نیروهای خلیفه حفتر، فرمانده سابق نیروهای زمینی "ارتش ملی لیبی" با گروه‌های مسلح در بنغازی رخ داد که بر اثر این درگیری‌ها پنج تن کشته شدند.

همچنین به گزارش منابع محلی، نیروهای حفتر موشک‌های گراد و خمپاره‌هایی را به دو منطقه "الهواره" و "الحی الجامعی" شلیک کردند.

گردان‌های انقلابیون 17 فوریه نیز فرودگاه و پایگاه هوایی "بنینا" را عصر دوشنبه هدف حملات موشکی قرار دادند که دو کشته برجای گذاشت.

یک مقام امنیتی در فرودگاه اعلام کرد که حدود 10 موشک به فرودگاه اصابت کرد.

در همین راستا مقامات لیبی تمامی پروازها از فرودگاه بین‌المللی مصراته در غرب کشور را به دلایل فنی و برخی شرکت‌های هواپیمایی نیز پروازهای خود از طرابلس و به طرابلس را لغو کردند.

این در حالی است که فرودگاه طرابلس از روز یکشنبه به مدت سه روز بسته شد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر