صاحبنظران آرایش صورت معتقدند برای زیبا به نظر رسیدن باید به رنگ توجه ویژه‌ای داشت. از همین رو چند نکته درباره نحوه آرایش کردن کسانی که پوست سفید و چشمانی مشکی دارند را در ادامه این نوشتار متذکر شده‌ایم.
کد خبر: ۶۹۵۶۸۹

جام جم سرا:
۱ - ضد آفتاب را که در مورد پوستهای سفید هم می‌تواند بی‌رنگ و هم رنگی باشد (در صورت رنگی بودن کمی پوست را از سفیدی مطلق خارج خواهد ساخت) روی پوست زده و با چهار انگشت خود آن را کاملا بر روی چهره بخوابانید. پس از یک تا دو دقیقه که ضد آفتاب کاملا جذب شد از مقدار کمی کرم پودر هماهنگ با رنگ سفیدی پوست (نه سفید‌تر از آن بلکه به حالتی که پوست شما را به رنگ هلویی و صورتی زیبایی در آورد و در عین حال تفاوت چندانی هم با رنگ گردن نداشته باشد)، استفاده کرده ویک لایه که تمام منافذ پوست را بپوشاند بزنید و باز کمی صبر کرده تا به طور یکنواخت بر روی پوست شما بنشیند. سپس در صورت تمایل به خارج شدن پوست از براقی ومات شدن می‌توانید از پنکیک هماهنگ با کرم پودر مصرفی استفاده کرده وصورت را برای آرایش آماده سازید.

۲ - بسته به رنگ لباس سایه‌ها را هماهنگ با آن انتخاب کرده و از روشن‌ترین رنگ سایه برای زیرساخت تا تیره‌ترین آن‌ها از بالا به پایین، به ترتیب سایه‌ها را بزنید و چشم‌ها را برای کشیدن خط چشم آماده سازید. در صورتی که لباس شما مشکی است از سایهٔ سفید برای زیر ساخت در تمامی سطح پشت چشم تا نزدیک ابرو‌ها زده وبقیهٔ سایه را با استفاده از خط چشمی که قرار است بکشید پر کنید.

۳ - چون رنگ سفید با مشکی متضاد است استفاده از خط چشم سیاه ومعمولی بین پوست و چشم کاملا جدایی انداخته و چهره و اعضای صورت را از هم تفکیک کرده، آن را به صورت یک نقاشی نشان خواهد داد. پس بهتر است برای جذابیت بیشتر و هماهنگی اجزای آن از سایه یا مدادهای دودی و خاکستری تیره برای کشیدن خط چشم استفاده کرده و به شکل هاله‌ای در پشت و زیر چشم کشیده و در انتهای چشم به بیرون ادامه دهید و سپس خط پشت چشم را در گوشه به شکل مثلثی پهن کنید. از سرمه‌های سنگی دودی رنگ که بسیار چشم‌ها را جذاب‌تر نشان می‌دهد و یا مدادهای مشکی خشک داخل چشم‌ها بکشید وتن‌ها مژه‌های پلک بالایی چشم‌ها را ریمل بزنید واز زدن ریمل به مژه‌های پلک پایینی خودداری کنید.

۴ - در مورد چشمهای سیاه ریز فقط در پشت چشم‌ها خط چشم ظریف و باریک وبلندی کشیده وریمل را هم بر روی مژه‌های بالایی و هم پایینی بکشید.

۵ - با داشتن چشمهای سیاه و پوست سفید بهتر است رنگ رژ لب را از رنگهای گرم و شاد مثل قرمز، سرخابی و بنفش انتخاب کنید بخصوص زمانی که لباستان مشکی است و در مواقعی که لباس به رنگهای دیگری است هماهنگ با رنگ لباس رژلبتان را انتخاب نمایید.

۶ - رژگونه را همیشه با رژ لب هماهنگ کنید با این تفاوت که اگر رژ لب را از رنگهای شاد و پر رنگ انتخاب می‌کنید، رژ گونه را ملایم‌تر وبر عکس اگر رژ لب را ملایم و کمرنگ انتخاب می‌کنید رژ گونه را پررنگ‌تر بزنید تا چهره‌ای با پوست سفید را نه چنان رنگارنگ کرده باشید و نه زیاد بی‌روح. (آرایشیک)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها