jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۵۶۱۲   ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۵۷

علیزاده: دیگر هیچ نوجوانی بدون حضور در مدارس جذب فوتبال حرفه‌ای نمی‌شود

امضای تفاهمنامه فدراسیون فوتبال با آموزش و پرورش

روز گذشته تفاهم‌نامه مهمی میان فدراسیون فوتبال و وزارت آموزش و پرورش درباره استعدادیابی و آموزش بازیکنان فوتبال پایه در محل فدراسیون فوتبال امضا شد.

در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و مهرزاد حمیدی، معاون ورزشی وزارت آموزش و پرورش، محمدحسین علیزاده رئیس آکادمی فوتبال و فرشید ارمنیان رئیس فدراسیون دانش‌آموزی حضور داشتند. علیزاده در این جلسه گفت: سال گذشته جشنواره فوتبال پایه با حضور 25 هزار بازیکن برگزار شد که سپ بلاتر و شیخ سلمان هم در آن حضور داشتند. AFC به خاطر آن جشنواره از فدراسیون تقدیر کرد و ما هم در ادامه این روند و ساختارمند کردن این کار، تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش امضا ‌کرده‌ایم، چون بخشی از این فرآیند به این وزارتخانه بازمی‌گردد.

وی افزود: بنا داریم با همکاری طرفین 45 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش قرار دهیم. بعد از ماه مبارک رمضان جشنواره‌ها به صورت شهرستانی و استانی برگزار می‌شود و نهایتا دوازدهم شهریور جشنواره نهایی در آکادمی فوتبال خواهد بود. حاصل این برنامه‌ها تشکیل تیم ملی زیر 14 سال شد و امسال هم دو تیم ملی را از این استعدادیابی‌ها تشکیل می‌دهیم.

همچنین جشنواره بین‌المللی را در تهران یا اصفهان با حضور کشورهای همسایه برگزار خواهیم کرد. خو‌شبختا‌نه در هر دو بخش، وزارت آموزش و پرورش قبول کرده تا همکاری لازم را در این زمینه با ما داشته باشد. علیزاده ادامه داد: امسال هیچ بچه‌ای بدون حضور در مدارس فوتبال و طی کردن پروسه آکادمیک وارد این جشنواره نمی‌شود و خو‌شبختا‌نه این روند جلوی هرگونه سوء‌استفاده در این زمینه را که سال‌های پیش موجب نارضایتی خانواده‌ها می‌شد می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر