jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۹۳۳۲۲   ۱۷ تير ۱۳۹۳  |  ۰۰:۴۵

کابوس زندگی من این است که با همسرم از خانه بیرون بروم. فرقی نمی‌کند یک مهمانی خانوادگی باشد یا خرید و پارک. از همان روزهای اول کمی حساس شده بودم، اما هرچه از زندگی‌ام می‌گذرد، به حساسیتم اضافه می‌شود.

همسر چشم​چران من

جام جم سرا: همسرم یک عادت رفتاری دارد که بسیار مرا می‌رنجاند. او به زن‌ها نگاه می‌کند و حتی گاهی به آنها خیره می‌شود. وقتی برخورد‌ها و عکس‌العمل‌هایش را زیر نظر می‌گیرم، خیلی دلخور می‌شوم. او به خانم‌ها بخصوص اگر ظاهر زیبایی داشته باشند، زیاد نگاه می‌کند و این موضوع فکر مرا به خود مشغول کرده است. این حساسیت باعث شده به تماس‌های تلفنی و پیامک‌هایش هم دقت بیشتری داشته باشم، البته هیچ چیز مشکوکی پیدا نکردم، اما با یک ذره‌بین او را تحت نظر دارم و همیشه منتظرم خبر خیانت همسرم را بشنوم. نمی‌دانم چگونه این عادت را از او دور کنم و چگونه به او بگویم نگاه کردن به زنان دیگر مرا عمیقا ناراحت می‌کند؟

پاسخ مشاور: انتظار شنیدن یک خبر بد، گاهی از لحظه‌ای که خبر را می‌شنوید، تلخ‌تر و آسیب‌زننده‌تر است. به جای آن‌که منتظر شنیدن خبر خیانت همسرتان باشید، بهتر است با این موضوع کمی واقع‌بینانه برخورد کنید.

خانم‌ها از نگاه کردن همسرشان به زنان دیگر دلخور می‌شوند و این کاملا طبیعی است، اما به شرطی که این نگاه کردن جنبه عادی نداشته باشد و به اصطلاح «نگاه جنسی» باشد. شما در اولین قدم باید مطمئن شوید حساسیت‌تان بیش از حد نیست. گاهی خانم‌ها آن​قدر نسبت به همسرشان احساس تملک دارند که حتی به توجه او نسبت به محارم هم حساس می‌شوند.

در بررسی رفتار همسرتان، اعتقادات دینی او و همچنین تربیت خانوادگی‌اش را هم مد نظر داشته باشید. اگر او به مسائل دینی خیلی پایبند نباشد یا در خانواده‌ای بزرگ شده باشد که روابط زن و مرد راحت است، می‌تواند این رفتار او یک عادت معمولی هر​چند اشتباه باشد.

وقتی همسرتان خطای رفتاری دیگری ندارد و فقط نگاه‌های او به زنان، تهدیدی برای زندگی‌تان محسوب می‌شود، می‌توانید این موضوع را با او در میان بگذارید. البته مثل همیشه توصیه من به شما این است که شخصیت همسرتان و عزت نفس او را نشانه نگیرید و سعی کنید رفتار او را مورد نقد قرار دهید. بهتر است به جای آن‌که به او بگویید این رفتار تو مرا آزار می‌دهد، بگویید احساسم وقتی تو به زنی خیره می‌شوی، آزارم می‌دهد.

اگر اطلاع همسرتان از نگرانی شما لازم است، رسیدگی‌تان به ظاهر و توجه به علایق همسرتان، لازم است. اگر می‌خواهید جذابیت‌های کوچه و خیابان برای شریک زندگی‌تان کمرنگ شود، به بهترین شکل ممکن در مقابل او ظاهر شوید. زیبایی‌هایتان را برای روز مبادا نگه ندارید. سعی کنید همسرتان با نگاه به شما تحسین‌تان کند. برای این کار لازم نیست خرج زیادی بتراشید، همین که به اندازه دیگران برای همسرتان ارزش قائل شوید و برایتان مهم باشد در مقابل او چگونه به نظر می‌رسید، کفایت می‌کند. (ضمیمه چاردیواری)

ندا داوودی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نیكو
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
كاملا باهات موافقم مردی كه سادیسم داشته باشه اگه حوری بهشتی زنش باشه بازم چشم چرونه اما........یك زن هم نباید فكر كنه ازدواج كرده دیگه تمام شده رفتار و ظاهرشو عوض كنه نه اینكه یه كیلو ارایش كنه اما همیشه جذابیتشو حفظ كنه سعی كنه رو فرم جذاب و تمیزو مهربون باشه اگه شوهره مریض نباشه حتما جواب میده اما متا سفانه مردای متاهل بیشترین امار چشم چرونی رو دارن واقعا متاسفم
۱
۰

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها