jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۲۹۳۴   ۱۶ تير ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۸

مردی که با فریب شهروندان و به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی مخابرات، مبالغی کلان از حسابشان سرقت کرده بود، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی

به گزارش جام‌جم، چند روز پیش زنی با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی گفت: مردی با تلفن همراهم تماس گرفت و با معرفی خود به عنوان کارمنداداره مخابرات و همراه اول ادعا کرد در قرعه‌کشی این اداره برنده دو میلیون و 500 هزار تومان کمک هزینه سفربه عتبات عالیات شده‌ام.

شاکی افزود: مرد تماس گیرنده خواست مقابل یک دستگاه خودپرداز بروم تا پول به حسابم واریز شود.

شاکی اضافه کرد: مرد تماس گیرنده خواست کارت را وارد دستگاه خودپرداز کنم. دقایقی بعد با من تماس گرفت و خواست شماره‌ای که می‌گوید را ثبت کنم تا پول به حسابم واریز شود. پس از این کار دوباره با من تماس گرفت و ادعا کرد، به دلیل مشکلی که درحسابم به وجود آمده، نمی‌تواند پول را واریز کند.

وی یادآور شد: در ادامه او خواست تا شماره کارت دیگری را به وی بدهم که شماره حساب دخترم را دادم. این بار هم همان شماره‌ای را که گفته بود، وارد کردم. دو ساعت بعد که موجودی حساب خود و دخترم را بررسی کردم متوجه شدم بیش از یک میلیون تومان از حساب من و دخترم سرقت شده است. وقتی با شماره تلفن مرد کارمند تماس گرفتم تلفنش خاموش بود.

با حضور در اداره مخابرات سراغ مرد کارمند را از آنها گرفتم که معلوم شد چنین فردی در مخابرات کار نمی‌کند و در دام یک کلاهبردار گرفتار شده‌ام.

در پی این شکایت و دستورقضایی، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری مرد شیاد آغاز شد تا این که ماموران مطلع شدند حساب مرد کلاهبردار مربوط به یکی از بانک‌های خصوصی بوده و از مدتی پیش مبالغی کلان از سوی افراد مختلفی به حساب این فرد واریز و سپس برداشت شده است، به طوری که گردش مالی این شیاد ده‌ها میلیارد تومان بوده است.

با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران با شناسایی تعدادی از افرادی که به حساب متهم پول واریز کرده بودند و تحقیق از آنها متوجه شدند، مردی با آنها تماس گرفته و با ادعای این که برنده کمک هزینه سفر به عتبات عالیات شده‌اند، همانند شاکی نخست فریبشان داده و دو تا پنج میلیون تومان از حساب آنها سرقت کرده است.

در حالی که با شناسایی هویت متهم، او تحت تعقیب قرار گرفته و دستور توقیف حساب او صادر شده بوده، ماموران متوجه شدند مرد کلاهبردار خود حسابش را مسدود کرده است. با جمع‌بندی اطلاعات، جستجوی پلیس برای دستگیری متهم ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها