jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۹۲۲۲۶ ۱۴ تير ۱۳۹۳  |  ۱۷:۳۷

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه دور تازه مذاکرات هسته‌ای را دشوار ولی سازنده توصیف کرد.

نگارش توافقنامه جامع هسته ای دشوار، اما سازنده است

«مایکل مان» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه روند تدوین پیش‌نویس توافقنامه جامع را «دشوار» توصیف کرد، اما گفت مذاکرات در فضایی سازنده و جدی برگزار می‌شود.

تازه‌ترین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 از روز پنج‌شنبه بار دیگر با هدف دستیابی به توافقی جامع، در شهر وین آغاز شده است. بر اساس توافق موقت ژنو، طرفین باید تا پایان تیر ماه بر سر راهکار جامع به تفاهم برسند.

هرچند کار تدوین پیش‌نویس از دور پیشین آغاز شده، اما طرف‌ها اعلام کرده‌اند که هنوز اختلافات اصلی پابرجاست و «پرانتزهای» زیادی در متن وجود دارد که باید پر شود.

آقای مان در صفحه توئیتر خود در مورد نشست امروز «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران و «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نوشت: «اشمید و عراقچی صبح امروز تدوین پیش‌نویس را ادامه دادند. همانطور که انتظار می‌رفت، نشست دشوار، اما سازنده است و در فضایی جدی برگزار شد.»

در صورتی که طرفین نتوانند تا 29 تیر بر سر راهکار جامع به توافق برسند، باید برای تمدید مهلت مذاکرات به توافق برسند. بر اساس برنامه اقدام مشترک که آذر ماه پارسال در ژنو مورد توافق قرار گرفت، مهلت مذاکرات می‌توانند تا 6 ماه دیگر تمدید شود.( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر