jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۹۲۲۲۶ ۱۴ تير ۱۳۹۳  |  ۱۷:۳۷

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه دور تازه مذاکرات هسته‌ای را دشوار ولی سازنده توصیف کرد.

نگارش توافقنامه جامع هسته ای دشوار، اما سازنده است

«مایکل مان» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه روند تدوین پیش‌نویس توافقنامه جامع را «دشوار» توصیف کرد، اما گفت مذاکرات در فضایی سازنده و جدی برگزار می‌شود.

تازه‌ترین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 از روز پنج‌شنبه بار دیگر با هدف دستیابی به توافقی جامع، در شهر وین آغاز شده است. بر اساس توافق موقت ژنو، طرفین باید تا پایان تیر ماه بر سر راهکار جامع به تفاهم برسند.

هرچند کار تدوین پیش‌نویس از دور پیشین آغاز شده، اما طرف‌ها اعلام کرده‌اند که هنوز اختلافات اصلی پابرجاست و «پرانتزهای» زیادی در متن وجود دارد که باید پر شود.

آقای مان در صفحه توئیتر خود در مورد نشست امروز «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران و «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نوشت: «اشمید و عراقچی صبح امروز تدوین پیش‌نویس را ادامه دادند. همانطور که انتظار می‌رفت، نشست دشوار، اما سازنده است و در فضایی جدی برگزار شد.»

در صورتی که طرفین نتوانند تا 29 تیر بر سر راهکار جامع به توافق برسند، باید برای تمدید مهلت مذاکرات به توافق برسند. بر اساس برنامه اقدام مشترک که آذر ماه پارسال در ژنو مورد توافق قرار گرفت، مهلت مذاکرات می‌توانند تا 6 ماه دیگر تمدید شود.( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر