jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۹۰۱۵۵   ۰۹ تير ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۹

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

تحصیل دانشجویان ایرانی در این رشته‌ها ممنوع است!!

کیهان :تجزیه عراق مطلوب است اما ممکن است در گلوی اسرائیل گیر کند

یک تحلیلگر صهیونیست می‌گوید تجزیه عراق به نفع اسرائیل است اما آنچه اکنون در عراق در جریان است ممکن است در نهایت در گلوی اسرائیل گیر کند.به گزارش روزنامه الرأی الیوم، «یواو کارنی» در روزنامه صهیونیستی گلوبز نوشت: تقسیم عراق موجب بسته شدن راه نفوذ ایران می‌شود و در جهت منافع اسرائیل است.الرأی الیوم خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد سیاستگذاران اسرائیل همچنان در پی اجرای سخنان «دیوید بن گوریون» هستند که گفته بود عظمت اسرائیل در مالکیت بمب هسته‌ای و زرادخانه تسلیحاتی نیست بلکه در گرو فروپاشی سه کشور مصر، عراق و سوریه است. در این رابطه می‌توان به سخنان «یواو کارنی» کارشناس امور آمریکا در اسرائیل استناد کرد که تجزیه عراق را برای بستن راه نفوذ ایران در سرزمین رافدین، به مصلحت اسرائیل دانست.کارنی در تحلیل خود نوشت: آمریکا لانه زنبور بزرگی در عراق ایجاد کرده است، به طوری که دیگر منطق حکم می‌کند اشغال این کشور یک اشتباه راهبردی درجه یک تلقی شود و حوادث فاجعه‌بار آینده که در نتیجه این جنگ به وجود می‌آید، مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: هر چند صدام حسین رئیس جمهوری معدوم عراق دشمن اسرائیل محسوب می‌شد، اما بسیار ضعیف بود و در محاصره دشمنانش قرار داشت. حکومت صدام همچنین مانع کشیده شدن ایران به سمت غرب می‌شد و در آن دوره، عراق پل ارتباطی بین ایران، سوریه و لبنان هم به حساب نمی‌آمد.به نوشته کارنی «افزون بر این، در آن زمان نشانه‌ای از وجود هلال شیعه در پهنه خاورمیانه نبود اما سقوط صدام نسنجیده و بی‌ارزش بودن طرح‌های آمریکا در عراق را مشخص کرد.کارنی افزود: «خطر القاعده برای اسرائیل، از ایران کمتر است. القاعده پدیده‌ای بیمارگونه و یک اختلال روانی ناشی از فروپاشی نهادها و در هم آمیختن نقش‌آفرینان منطقه‌ای است که هر چند می‌تواند مرتکب جنایت شود و خسارت‌هایی را وارد کند اما مدت زیادی دوام نخواهد آورد.وی ادامه می‌دهد: برخلاف القاعده، ایران نیرویی پایدار است و دشمن راهبردی اسرائیل هم به شمار می‌آید. برخلاف القاعده که تهدیدی برای موجودیت رژیم اسرائیل نیست، جمهوری اسلامی ایران خطری آشکار و فوری است.وی تأکید کرد: «آنچه هم اکنون در عراق جریان دارد، ممکن است در نهایت در گلوی اسرائیل گیر کند.»واشنگتن و اروپا که هراس بیشتری از القاعده در قیاس با ایران دارند، به زودی ایران را مانعی مؤثرتر و فعال‌تر از القاعده می‌دانند.

جمشید بسم‌الله و سکه 12 هزار تومانی که 65 هزار تومان شد

روزنامه زنجیره‌ای تعادل (وابسته به الیاس حضرتی) یک رپرتاژ آگهی مفصل را به یکی از متهمان اخلال در بازار ارز اختصاص داد.جمشید بسم‌الله در این مصاحبه می‌گوید بی‌گناه بود و بی‌خودی بازداشت شده است. وی ادامه می‌دهد شهریور 91 خریداران دلار رفتند و ما بازداشت شدیم چون فکر می‌کردند ما قیمت‌ها را بالا بردیم.وی درباره شروع به کار خود در بازار ارز از 20 سال پیش می‌گوید: کارم را با 250 هزار تومان پولی که از دوستم قرض گرفته بودم شروع کردم. در آن زمان با آن 200 تا 250 دلار می‌توانستم خرید کنم. بعد از یک ماه کار کردن 5 هزار تومان سود داشتم. سود بازار برای من خوب بود آن روزها ولی خالی از ضرر هم نبود.وی ادامه می‌دهد: سال 73-72 بود که طرح تعدیل اجرا شد. این همان شروع برنامه یارانه‌های سال 90 بود که با بی‌برنامگی شروع شد. قاچاق ارز به شدت افزایش پیدا کرده بود. تورم خیلی بالا رفته بود. یادم هست سکه از 13 هزار تومان به 65 هزار تومان رسید. کار کردن در آن شرایط خیلی سخت بود به دلیل اینکه سوءاستفاده‌های زیادی در بازار صورت می‌گرفت. در آن شرایط تصمیم گرفتم آن مقدار پولی راکه دارم در شرکت‌های خودروسازی سرمایه‌گذاری کنم و شروع به خرید و فروش ماشین کردم. یادم هست از بازار مشوش آن روزها یکی از دوستان من 10 برابر سرمایه اولیه‌اش سود کرده بود ولی من نتوانستم.

وی همچنین گفته است آن زمان که نرخ دلار بین1100 تا 1200 تومان در بازار معامله می‌شد من به جرات پیش‌بینی تا 2850 تومان را می‌کردم و برای این کار هم دلیل داشتم. ببینید حدود 10 سال بود که نرخ ارز تقریباً ثابت مانده بود. تورم حدود 20 تا25 درصد است و نرخ دستمزد هر ساله بیشتر می‌شود.

فاصله 2 هزار تا 54 هزار سانتریفیوژ چگونه پر می‌شود؟!

«تمام گفتار و رفتار ایران در مذاکرات هسته‌ای حاکی از این است که این کشور محاسبه راهبردی خود را تغییر نداده است.»این تحلیل را اندیشکده آمریکن اینترپرایز در آستانه دور دیگری از مذاکرات ایران و 5+1‍ منتشر کرد و نوشت: ایران قصد برچیدن برنامه هسته‌ای خود را ندارد.ماشه ظریف تحلیلگر آمریکایی در این یادداشت خاطرنشان کرد کنگره باید نقش نظارتی خود را احیا کند چرا که مذاکره‌کنندگان ایرانی بر حفظ برنامه غنی‌سازی تاکید دارند. بنابراین کنگره باید مراقب توافق بد باشد و با قاطعیت دخالت کند.دور جدید مذاکرات از 21 تیر به مدت دو هفته برگزار خواهد شد و موضوعاتی مانند زمان لغو تحریم‌ها، ظرفیت غنی‌سازی ایران و تعداد کیفیت سانتریفیوژها از جمله موارد اختلافی دو طرف است.به گزارش روزنامه هاآرتص «ایران و 5+1 در دور قبلی مذاکرات اختلافات عمیقی داشتند. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران مدعی شده که بسیاری از کشورهای بزرگ از جمله آمریکا موضع تندی در قبال مسئله غنی‌سازی اورانیوم اتخاذ کرده‌اند و این کشورها اگر واقعا درصدد دست‌یابی به توافق با ایران هستند، باید مواضع نرم‌تر و منعطف‌تری در رابطه با تمامی خواسته‌های ایران اتخاذ کنند».

یک مقام صهیونیست به هاآرتص گفت: گروه 5+1 با حفظ 300 تا 500 سانتریفیوژ از سوی ایران موافقت کرده بود اما نگرانی و دغدغه اصلی ما این است که این کشورها اخیرا به ایران ابلاغ کرده‌اند که آماده هستند تا بر سر افزایش تعداد سانتریفیوژهایی که ایران می‌تواند حفظ کند، با این کشور رایزنی کنند. به این ترتیب ممکن است با حفظ 2000 تا 4000 سانتریفیوژ برای ایران موافقت کنند.یادآور می‌شود ایران تاکید کرده که صرفا برای تامین سوخت نیروگاه بوشهر نیاز به 54 هزار سانتریفیوژ دارد. جمهوری اسلامی ایران همچنین تاکید دارد که باید بیش از یکصد هزار سانتریفیوژ برای تامین نیازهای خود داشته باشد. تاخیر روس‌ها در راه‌اندازی نیروگاه بوشهر، عهدشکنی فرانسوی‌ها‌ و آمریکایی‌ها، در مقاطع مختلف و بالاخره گروکشی درباره سوخت 20 درصد رآکتور تهران، درستی محاسبه ایران را نشان می‌دهد.به گزارش هاآرتص، یک هیئت اسرائیلی به ریاست «یوال اشتاینتس» وزیر امور راهبردی این رژیم، «یوسی کوهن» مشاور امنیت داخلی و «جرمی یساخروف» رئیس بخش امور راهبردی وزارت خارجه روز دوشنبه راهی واشنگتن خواهد شد. در این هیئت مسئولانی از سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی «امان» و سازمان اطلاعات خارجی «موساد» نیز حضور خواهند داشت و قرار است با بیل برنز، معاون وزیر خارجه آمریکا و وندی شرمن - که رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا با ایران نیز هست - دیدار و گفت‌وگو کنند و پس از آن قرار است اشتاینتس سفرهای مشابهی را نیز به انگلیس و فرانسه داشته باشد.

فراکسیون 10 نفره همچنان در تعلیق

یک نماینده پیگیر تشکیل فراکسیون موسوم به اعتدال از تعویق چندباره این کار خبر داد.ابراهیم نکو که سال گذشته گفته بود حتی اگر با 10 نفر هم شده فراکسیون جدید را در مجلس راه‌اندازی می‌کند، در مصاحبه با «دانا» گفت: تشکیل فراکسیون اعتدال موقتا به صورت تعلیق درآمده است. یک هفته پیش تصمیم بر آن شد که مدتی فعالیت‌های فراکسیون به صورت تعلیق درآید تا بتوانیم این اتهام را که ما یک فراکسیون دولتی هستیم، از ذهن‌ها پاک کنیم.وی ادامه داد: فراکسیون اعتدال به دولت اعتدال ارتباطی ندارد البته شاید خیلی اشتراکات داشته باشند؛ همچنین یکی از برنامه‌ها این بود که از دولت در زمینه‌های اعتدال نیز حمایت شود.

نکو خاطرنشان کرد: فراکسیون بزرگ رهروان و اصولگرایان تهدید کرده‌اند در صورتی که فراکسیون اعتدال تشکیل شود این دو با هم ائتلاف می‌کنند و این نشان‌دهنده این است که این فراکسیون‌ها حامی واقعی دولت نیستند.وی در پایان با بیان این که تشکیل فراکسیون قطعا انجام می‌شود گفت: این مسئله و مسائل دیگر باعث شد تا ما محتاطانه عمل کنیم و جلوی خطاهای احتمالی را بگیریم و فعلا به این شیوه اداره شود؛ اما برای نحوه تشکیل فراکسیون و انتخابات آینده مجلس، جلسه گذاشته و برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

تحصیل دانشجویان ایرانی در این رشته‌ها ممنوع است!!

موسسه آموزشی آمریکایی کاپلان می‌گوید دانشجویان ایرانی نمی‌توانند در انگلستان علوم، تکنولوژی، ریاضیات و مهندسی بخوانند
روزنامه گاردین نوشت: این موسسه دلیل اقدامش را تحریم‌های آمریکا علیه ایران عنوان کرده است. دانشجویان مقیم ایران در کلاس‌های علوم، تکنولوژی، ریاضیات و مهندسی و همین طور کلیه کلاس‌های سطح تحصیلات تکمیلی این موسسه نمی‌توانند شرکت کنند.به گزارش بولتن نیوز، درخواست تعداد زیادی از متقاضیان ایرانی از پاییز 2013 تا به امروز برگشت داده شده زیرا موسسه کاپلان پذیرفتن این دانشجویان را زیر پا گذاشتن تحریم‌های آمریکا می‌داند. منتقدان می‌گویند، تحریم‌ها قرار بود مسئولین ایران را مجازات کند و نه مردم عادی را.

حامیان داعش کشورهایی هستند که از همکاری با صدام عبرت نگرفتند

روزنامه‌های غربی برخی شیوخ خلیج‌فارس را تامین‌کنندگان مالی اصلی تروریست‌های داعش می‌دانند.روزنامه آمریکایی دیلی‌بیت نوشت: متحدان ایالات متحده، نیازهای مالی داعش را تامین می‌کنند.داعش برای سال‌ها از سوی کمک‌دهندگان ثروتمند سعودی، کویتی و قطری، از سوی متحدان آمریکا در منطقه خلیج‌فارس، که در پیکار علیه تروریسم اهداف دوگانه را دنبال می‌کنند، تامین مالی شده است.این گزارش می‌افزاید: «دامنه عملیات داعش در منطقه‌ای است که تهدید ایران، جنگ داخلی سوریه و جنگ فرقه‌ای بر هدف آمریکا برای ایجاد ثبات و اعتدال پیشی گرفته است. این چرخشی توأم با کنایه و طعنه، مخصوصاً در مورد کویت، است که در سال 1991 آمریکا با حمله به عراق و تشکیل ائتلافی فراگیر توانست آن را از دست صدام حسین آزاد کند. داعش با اتحاد با بقایای رژیم بعثی که تحت رهبری صدام بود، می‌خواهد دولت نوری‌المالکی را براندازد. کویت به داعش برای به قدرت رسیدن بازماندگان صدام کمک می‌کند.»

آندرو تابلر، پژوهشگر ارشد در انستیتوی مطالعات خاور نزدیک در واشنگتن می‌گوید: «هرکس می‌داند که این پول‌ها از کشورهای عربی خلیج‌فارس از طریق کویت می‌گذرد. سیستم بانکی و مبادلات پولی کویت برای دوره‌ای طولانی مشکلی بزرگ محسوب می‌شد، زیرا یک کانال عمده برای ارسال پول به گروه‌های افراطی در سوریه و حالا عراق هستند.»از سوی دیگر روزنامه انگلیسی تایمز گزارش داد حامیان گروه داعش در برخی کشورهای حوزه خلیج‌فارس میلیون‌ها دلار را در حمایت از داعش صرف کرده و متعهد شده‌اند تا میلیون‌ها دلار دیگر را با هدف دامن زدن به بحران عراق و سوریه در اختیار تروریست‌ها قرار دهند.تایمز تاکید کرد: گزارش‌های متعددی به شرح جزئیات این نقل‌و انتقالات مالی می‌پردازند و نشان می‌دهند که چگونه پول‌های پرداخت شده از کشورهای خلیج‌فارس به گروه‌های شورشی متعدد در سوریه، باعث انشعاب بین مخالفان رژیم اسد شد که زمینه را برای اوج‌گیری گروه‌های شورشی افراطی چون داعش همواره کرد. بسیاری از این اعانه‌دهندگان به گروه‌های میانه‌رو مخالف دولت اسد که از حمایت آمریکا برخوردارند، اعتمادی ندارند. حتی غرب هم از دادن مقادیر کافی تسلیحات به این گروه‌های میانه‌رو خودداری کرده است.

خراسان:تداوم دردسرهای کارمندان انتقال یافته از پایتخت

بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، مشخص شده به علت تبلیغات و اصرار دولت دهم برای انتقال کارمندان از تهران به شهرهای کوچک و بزرگ در سراسر کشور، هزاران نفر از مستخدمان دولتی در سال های گذشته اقدام به خروج از پایتخت کرده اند اما علاوه بر عدم تحقق وعده های اعلام شده برای تشویق کارمندان به خروج از تهران، اکنون نیز این افراد امکان بازگشت به محل کار سابق خود را نداشته و ترجیح داده اند با شکایت به دستگاه قضایی این موضوع را پیگیری کنند که این راه نیز باعث ایجاد دردسرها و مشکلات مختلفی برای دستگاه های اجرایی شده است.

انتقاد رسمی دولت از برخی تغییر کاربری ها در تهران

بر اساس نامه روزهای اخیر یک مقام مسئول در دولت به قالیباف شهردار تهران، با اشاره به صدور برخی مجوزها و اقدامات صورت گرفته در پایتخت، از تغییر کاربری مصوب برخی پهنه های شهر تهران انتقاد و اعلام شده است دغدغه شورای عالی معماری و شهرسازی در موضوعاتی چون لزوم تغییر رویکرد در اداره امور شهر و نگرانی های موجود در این زمینه، به رییس شورای شهر تهران و روسای کمیسیون های شورای شهر اعلام خواهد شد.

جمهوری اسلامی: «اگر امام ره بودند با اصحاب فتنه شدیدتر برخورد می کردند »

دکتر علی مطهری به یک سؤال درباره دیدار اخیر برخی خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب که در یکی از سایت‌های خبری منتشر شده، پاسخ داد. متن پرسش خبرنگار خبرآنلاین چنین است: در برخی سایتهای خبری، از ملاقات شما با مقام معظم رهبری و مطرح شدن مسئله حصر خانگی و پاسخ ایشان سخن گفته‌اند، می‌خواستم شرح قضیه را از زبان شما بشنوم. پاسخ دکتر مطهری: سه هفته پیش از طرف فراکسیون شاهد مجلس یعنی فراکسیونی که شامل نمایندگان فرزند شهید می‌شود اعلام شد که وقت ملاقاتی با رهبر معظم انقلاب گرفته شده، من هم همراه فراکسیون رفتم. در آنجا چند گروه دیگر هم حضور داشتند، مثل سازندگان فیلم شیار 143 و برگزار کنندگان کنگره شهدای بازار و دست اندرکاران فناوری سلولهای بنیادین. چند نفر صحبت کردند و مقام رهبری در ارتباط با صحبت آنها مطالبی گفتند. من هم درخواست وقت کردم و دو مطلب را گفتم، یک مطلب فرهنگی و دیگر درباره مسئله حصر خانگی. گفتم از نظر من و بسیاری از افراد، ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی به نفع کشور و انقلاب نیست و ضرورتی ندارد. اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند از جناب عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود.

ایشان فرمودند: "من قبلاً درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعاً شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم" البته آن جلسه برای گفت و گوی بیشتر مناسب نبود.

نور توحید و ظلمت‌های شرک در پرتو کتاب و سنت

اداره ارشاد دینی وابسته به وزارت دفاع بحرین، کتاب‌هایی را منتشر کرده که حاوی مطالبی تکفیری و توهین‌آمیز علیه شیعیان هستند. به گزارش "شبکه العالم"، کتاب "نور سنت و تاریکی‌های بدعت در کتاب و سنت" نوشته فردی به نام "سعید القحطانی"، شیعیان را به خاطر اعتقاداتشان مانند زیارت اهل قبور و ضریح رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در عربستان، عراق و ایران کافر دانسته است. در این کتاب، شیعیان به عنوان رافضی، بدعت گذار و از فرقه‌های گمراه معرفی و فرقه‌های اسماعیلیه، النصیریه، دروزیه همراه چند فرقه دیگر نیز به عنوان بخشی از شیعیان معرفی شده‌اند. این کتاب جشن‌ها و مراسم مربوط به میلاد رسول اکرم(ص)، جشن گرفتن در مناسبت عروج پیامبر اکرم(ص) و جشن نیمه شعبان را مشابه اعیاد یهودیان و مسیحیان دانسته است. اداره ارشاد وزارت دفاع همچنین با هزینه خود کتاب دیگری را نیز از همین نویسنده با عنوان "نور توحید و ظلمت‌های شرک در پرتو کتاب و سنت" چاپ کرده که حاوی مطالب کفرآمیز است. این دو کتاب، میان نیروهای وزارت دفاع توزیع شده‌اند.

قدس :ادعای ارسال پهپاد به عراق

مشرق: روزنامه نیویورک تایمز مدعی شد که ایران مخفیانه در حال ارسال پهپادهای نظارتی بر فراز عراق و اعزام تجهیزات نظامی برای کمک به بغداد در مبارزه با شورشیان داعش است. این روزنامه آمریکایی به نقل از چند مقام بی‌نام این کشور گزارش داد که دسته کوچکی از پهپادهای «ابابیل» به پایگاه هوایی الرشید در نزدیکی بغداد اعزام شده‌اند.

پلیس عذرخواهی کرد

ایسنا: دکتر اکرمی رئیس دانشگاه هنر در واکنش به اتفاقات گشت ارشاد در دانشگاه گفت: نیروی انتظامی حق ورود به فضای دانشگاه را ندارد و طی صحبت‌هایی که با نیروی انتظامی انجام شده،‌ از برخورد به وجود آمده عذرخواهی کردند. وی با تشریح ماجرا افزود: دانشجوی خانمی در بیرون از دانشگاه حضور داشته که ظاهرا نیروهای گشت ارشاد به خاطر پوشش به او تذکر می‌دهند و او وارد دانشگاه می‌شود و به دنبال آن نیروهای انتظامی نیز وارد فضای دانشگاه می‌شوند که نیروهای حراست قصد ممانعت از ورود آنها را داشتند که متاسفانه تنشی ایجاد می‌شود.

برادرزاده صدام از تکریت گریخت

العالم: منابع عراقی خبردادند که ابراهیم السبعاوی برادرزاده صدام و فرمانده عملیات نظامی داعش در تکریت، درپی آغاز عملیات ارتش عراق، به شهر الدور فرار کرد.

واکنش قوه‌قضاییه به یک خبر

جهان: پیرو انتشار خبری مبنی بر به روز شدن صفحه فیسبوک مهدی خزعلی در زندان رجایی شهر، اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه اعلام کرد: نامبرده در بند عمومی زندان رجایی شهر نگهداری می‌شود و دسترسی زندانیان به اینترنت و فضای مجازی امکان پذیر نیست و حسب بررسی‌های بعمل آمده و موارد مشابه قبلی به روز نمودن صفحات شخصی شان و نامه نگاری در فضای مجازی از سوی خانواده و بستگان صورت می‌پذیرد.

دستور جدید داعش به دختران موصل

مهر: گروه تروریستی داعش در دستورالعمل جدید خود از خانواده‌های شهر موصل خواسته که دختران خود را به ازدواج تروریست‌ها در بیاورند یا 30 هزار دلار پرداخت کنند. داعش اعلام کرده است که سرپیچی از این دستور عواقب سختی به همراه دارد.

اقدام مشکوک فیس‌بوک

قدس آنلاین: مدیران سایت فیس بوک در اقدامی عجیب ومشکوک با بررسی داده‌های 680 هزار کاربر برای یک هفته بر روی آنها آزمایش‌های روانشناسی به عمل آورده و نتایج این بررسی‌ها را در یک مجله علمی منتشر کرده‌اند.

تأسیس جنبش «نجات‌قطر»

ایسنا: گروهی از جوانان قطری که با سیاست‌های خاندان حاکم در قطر مخالف هستند، از تاسیس «جنبش جوانان برای نجات قطر» خبر دادند.

توضیح درباره سفر 2نماینده به‌برزیل

فارس: محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ضمن تکذیب خبر اعزام شاه‌حسینی و شافعی از سوی کمیسیون اصل 90 مجلس به مسابقات برزیل، گفت: آنان بدون هیچگونه ماموریتی از سوی کمیسیون به صورت کاملا شخصی به برزیل مسافرت نموده‌اند. این در حالیست که خبرهای منتشر شده حاکیست که تورهای سفر به برزیل برای حضور در جام جهانی از هر گردشگر ایرانی حدود 70میلیون تومان هزینه دریافت کرده اند.

برخی وسوسه شدند

تسنیم: محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عملیات دشمنان بر روی برخی از آن کسانی که در دهه 60 در رکاب امام بودند و یقه می‌دریدند و دیگران را متهم به ضدیت با ولایت فقیه می‌کردند کارساز واقع شد و آنها آیینه دق نظام جمهوری اسلامی ایران شدند. صفار هرندی افزود: برخی ریزش‌ها غیر طبیعی بود و وسوسه‌ها در دل‌هایی اثر گذاشت که از آنها توقع نمی‌رفت و در این میان برخی تحت وسوسه فرزندان خود قرار گرفتند.

داعشی‌ها به خودشان هم رحم نمی‌کنند

العالم: تروریست‌های داعش، یکی از همقطاران خود را در حومه شمالی حلب اعدام کردند و جنازه او را سه روز بالای دار نگه داشتند. اعدام این شخص با هدف ایجاد رعب و وحشت در دل دیگر تروریست‌های داعش وتمرد از دستور صورت گرفته است.

پدر اینترنت به ایران می‎آید

ایرنا: وینتون سرف که از او به عنوان پدر اینترنت یاد می‎شود، برای حضور در اجلاس بین المللی فناوری پارسی زبانان ( Persian ICT Week ) در شهریور ماه به ایران می‎آید.

تجمع دانشجویی‌ مقابل وزارت‌بهداشت

خبرگزاری دانشجو: جمعی از دانشجویان پزشکی و شرکت کنندگان در آزمون دستیاری در اعتراض به کاهش ظرفیت آزمون دستیاری در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این باره بیانیه‌ای صادر کرده است.

تخفیف ویژه یک استخر به‌روزه‌خواران!

فرهنگ‌نیوز: یک استخر که در یکی از شهرک‌های مسکونی تهران قرار دارد، امکان استفاده از یک تخفیف قابل توجه را تنها برای ماه مبارک رمضان از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر در نظر گرفته است.

جلسه برای استیضاح فرجی دانا

مهر: قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: طی یک یا دو روز آینده نایب‌رئیس مجلس، وزیر علوم و استیضاح‌کنندگان برای بررسی وضعیت استیضاح فرجی‌دانا جلسه مشترکی را تشکیل می‌دهند.

آغاز طرح برخورد پلیس با روزه‌خواری

قدس آنلاین:سرهنگ علیرضا محرابی رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ از آغاز طرح ویژه برخورد با تظاهر به روزه‌خواری در پایتخت خبر داد و گفت: خودروهایی که در آنها راننده یا سرنشین اقدام به روزه‌خواری کند، توقیف می‌شوند.

آماده‌باش وزارت نیرو

فارس: ستار محمودی قائم‌مقام وزیر نیرو با بیان اینکه از اوایل امسال بخش آب کشور در حالت آماده‌باش کامل است، گفت: 517 شهر در کشور از نظر آب در حالت سر به سر قرار دارند و در میان این شهرها 12 شهر در مرز تنش قرار دارند که یکی از آنها تهران است.
لقبی برای تروریستهای داعش

مشرق: مریم رجوی سرکرده گرهک تروریستی منافقین در اظهاراتی در جمع ژنرال‌های بازنشسته آمریکایی و مسؤولان سابق اروپایی در شهر پاریس عناصر گروه تروریستی داعش را انقلابی(!) خواند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر