در آستانه ماه رمضان به مدت 10 روز:

عرضه مستقیم کالا در طرح ضیافت

از روز پنج‌شنبه نمایشگاه عرضه مستقیم کالا به بهانه ماه مبارک رمضان که با عنوان طرح «ضیافت» شناخته می‌شود در 4 نقطه از شهر تهران آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۶۸۹۲۲۰
عرضه مستقیم کالا در طرح ضیافت

جام جم سرا: امسال همانند سال‌های گذشته در راستای تامین نیازهای مصرفی مردم طرحی شکل گرفته که اقلام مصرفی مانند گوشت قرمز، گوشت سفید، روغن، برنج، خرما، لبنیات، حبوبات، چای و ... را به نرخی کمتر از آنچه در سطح بازار است، در چند نقطه شهر تهران عرضه می‌کند.
به نقل از حمایت، نمایشگاه‌ پارک ارم (که یکی از چهار نقطه تهران در عرضه محصولات پرمصرف ماه رمضان است) نشانگر این است که گستردگی مساحتش نسبت به سال‌های پیش کمتر شده اما در مقابل رضایت مشتریان از قیمت کالاهای عرضه شده بیشتر است.
در نمایشگاه پارک ارم، از گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمد خبری نیست و برنج 2500 تومانی هم که مسئولان وعده‌اش را داده بودند به چشم نمی‌خورد. با توجه به نرخ تورم و قیمت‌های حال حاضر در بازار، انتظار می‌رفت که قیمت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه بیشتر از آنچه که شرح داده می‌شود باشد که خوشبختانه نه تنها قیمت‌ها از سطح بازار پایین‌تر است بلکه در مورد برخی اقلام، قیمت عرضه شده امسال، مطابق با قیمت‌های سال گذشته است. در واقع قیمت کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه 15 تا 20 درصد کمتر از قیمت کالاهای بازار است.
از روز پنجشنبه 350 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در قالب نمایشگاه طرح ضیافت و با محوریت اتاق‌های اصناف سراسر کشور و سازمان صنعت، معدن و تجارت و با شرکت واحدهای صنوف تولیدی و توزیعی آغاز به کار کرد. در نمایشگاه‌های طرح ضیافت، اقلامی همچون برنج، انواع حبوبات، شیرینی‌، گوشت و مرغ، قند و شکر، چای و قهوه، عسل و خرما، خشکبار، کالای اساسی، مواد شوینده و بهداشتی و لوازم آشپزخانه با تخفیف 15 تا 40 درصد زیر قیمت، در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود.
در همین رابطه روز پنج‌شنبه یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه با بیان اینکه در این نمایشگاه‌ها گوشت گرم و منجمد، مرغ گرم، برنج، حبوبات، روغن، قند و شکر، خرما، عسل، آجیل و خشکبار، مواد لبنی و پروتئینی و شوینده عرضه می شود گفت: در تهران 200 غرفه برای شرکت در این نمایشگاه‌ها با عرضه مستقیم کالا تعیین شده و در شهرستان‌های استان تهران نیز این نمایشگاه‌ها برپا شده است.
او با بیان اینکه گوشت منجمد تولید داخل به قیمت 16 هزار تومان و گوشت منجمد خارجی به قیمت 17 هزار تومان در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود، تاکید کرده‌بود: «امسال تفاوت عمده‌ای که این نمایشگاه‌ها با سال قبل دارد این است که ثبات بازار در مورد کالاهای مورد نیاز مردم بالا است و بنابراین دولت سطح دخالت را کاهش داده است.»
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بازرسی به اصناف، سپرده شده است گفت: «اقلام اساسی مورد نیاز مردم با برندهایی که هم‌اکنون در سطح فروشگاه‌ها و مغازه‌های موجود در شهر عرضه می‌شود، تامین شده و عمدتا کالاهای تولید داخل است.»
به گفته صادقی،‌ فضایی که این نمایشگاه‌ها در آن برپا می‌شود، به لحاظ سطح استاندارد بالا نیست و این موضوع همواره یکی از چالش‌های عرضه کالا در چنین نمایشگاه‌هایی است.
با اینکه در یکی از این چهار نمایشگاه برپا شده در تهران خبری از گوشت قرمز نیست، قیمت حدودی سایر کالاهای عرضه شده در نمایشگاه مواد غذایی مناسب است. به عنوان مثال هر کیلوگرم حبوبات به صورت میانگین حدود 2500 تا 6000 تومان، هر کیلوگرم برنج ایرانی 4500 تا 6800 تومان (کمترین قیمت متعلق به برنج صدری و بیشترین قیمت مربوط به برنج هاشمی است)، هر کیلوگرم برنج هندی 3200 تومان و روغن مایع چهار لیتری با میانگین قیمت 7200 تومان عرضه می‌شود.
از سوی دیگر نعمت الله ترکی، معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد را 15 تا 16 هزار تومان، مرغ منجمد را 5500 تومان، برنج 2500 تومان و روغن با 15 درصد تخفیف اعلام کرده است. ناگفته نماند که در نمایشگاه پارک ارم هیچ‌گونه گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمدی به چشم نمی‌خورد و از برنج 2500 تومانی هم خبری نیست. زمان بازدید از این نمایشگاه‌ها از 10 تا 22 خواهد بود و به مدت 10 روز ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها