آیت‌الله سیستانی ادعای اردوغان درباره مالکی را تکذیب کرد

دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف سخنانی که نخست‌وزیر ترکیه به نقل از ایشان درباره لزوم کناره‌گیری مالکی مطرح کرده را رد کرد.
کد خبر: ۶۸۸۴۲۰
آیت‌الله سیستانی ادعای اردوغان درباره مالکی را تکذیب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اسلام تایمز»، یک مسئول در دفتر آیت الله سید علی سیستانی در نجف اشرف، سخنانی که اخیرا نخست وزیر ترکیه به نقل از آیت الله سیستانی مطرح کرده را رد کرد.

«رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود مدعی شده بود که «آیت الله علی سیستانی» در دیدار با «احمد داوود اوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفته که «نوری المالکی» نخست وزیر عراق باید از قدرت کنار گذاشته شود.

اردوغان مدعی شده بود که اوغلو به او گفته که آیت الله سیستانی از به قدرت رسیدن دوباره مالکی ابراز ناراحتی کرده و اعلام کرده که «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز باید از قدرت کنار گذاشته شود.

«عبدالهادی الحکیم» نماینده پارلمان عراق اعلام کرد که یکی از مسئولان دفتر آیت الله سیستانی اعلام کرده که سید علی سیستانی تنها مطلبی که در دیدار با اوغلو مطرح کرده بحث لزوم احترام به حقوق عراق در مسئله آب رودهای دجله و فرات بر اساس توافق‌های بین المللی و حل مشکلات منطقه از راه‌های دیپلماتیک بوده است.

الحکیم اعلام کرد که محتوای صحبت‌های آیت الله سیستانی با وزیر خارجه ترکیه اصلا با موضوعاتی که نخست وزیر ترکیه اعلام کرده است مطابقت ندارد.

وزیر خارجه ترکیه در سفر اخیرش در عراق به نجف رفته و با آیت الله سیستانی دیدار کرده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها