jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۶۳۵۸   ۳۰ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۱۸

فرمانده عملیات سامرا با اعلام هلاکت سرکرده گروه تروریستی داعش در تکریت، از دستگیری یک تروریستی داعشی فراری از زندان موصل خبر داد که طی بازجویی از وی به اعدام 300 شیعی در زندان موصل به دست داعش اعتراف کرده است.

اعتراف زندانی داعش به اعدام 300 زندانی شیعی

سرتیپ «صباح الفتلاوی»، فرمانده عملیات سامرا در سخنانی تصریح کرد که نیروهای امنیتی عراق امروز جمعه موفق شدند سرکرده گروه تروریستی داعش در تکریت به نام «ابو حبیب الجزایری» را در منطقه بیجی واقع در شمال تکریت به هلاکت برسانند.

الفتلاوی روز گذشته نیز اعلام کرده بود که نیروهای امنیتی عراق موفق شدند، سرکرده اول داعش در استان صلاح الدین را که یک سعودی تبار است، به هلاکت رساندند.

در جنوب عراق و در استان بصره پلیس این استان نیز اعلام کرد که یکی از عناصر داعش را دستگیر کرده که که از زندان «بادوش» موصل گریخته است.

بیانیه پلیس بصره تاکید کرده است که نیروی پلیس این استان موفق شد یکی از فراریان زندان بادوش در موصل را دستگیر کرده که از عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش است.

این بیانیه افزوده است: این تروریست داعشی طی بازجویی‌های خود اعتراف کرده که بیش از 300 زندانی شیعی به دست عناصر داعش اعدام شده‌اند.

داعش در حمله به زندان بادوش موصل در 10 ژوئن جاری اقدام به آزادسازی صدها زندانی کرد که در میان آنها زندانیان متهم به دست داشتن در اقدامات تروریستی نیز مشاهده می‌شوند. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها