jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۸۵۴۸۵   ۲۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۱:۵۶

پس از تساوی امیدوار کننده مکزیک برابر برزیل هواداران این تیم در شهر سائوپائولو به جشن و پایکوبی پرداختند.

شادمانی مکزیکی‌ها و بهت برزیلی‌ها در شهر سائوپائولو

به گزارش جام جم ورزشی، میزبان جام جهانی بیستم در دومین دیدار خود برابر مکزیک به میدان رفت و در حالی که می‌توانست با پیروزی صعودش را تا حد بسیار زیادی قطعی کند، با تساوی بدون گل متوقف شد.

طبق تدابیر از پیش اندیشیده شده هنگام پخش بازی‌های برزیل، نمایشگرهای بزرگی در سطح شهرهای مهم نصب شده تا تماشاگرانی که نتوانستند به ورزشگاه بروند بازی را تماشا کنند.

پیش از آغاز دیدار تیم‌های برزیل و مکزیک، تعداد زیادی از برزیلی‌ها پای نمایشگر بزرگ شهر سائوپائولو جمع شده بودند تا صعود تیم‌شان را جشن بگیرند اما اکنون پس از توقف برابر مکزیک ناامید و غمگین هستند.

در سوی مقابل هواداران مکزیک که نتیجه بسیار خوبی برابر میزبان رقابت‌ها به دست آورده و شانس بالایی برای صعود دارند پس از تساوی برابر بهترین تیم گروه به جشن و شادمانی پرداختند.

نمایشگر شهر سائوپائولو در یکی از مناطق پایین این شهر نصب شده و جو فرهنگی و اجتماعی چندان مناسبی نیز ندارد. منطقه لایو یکی از ناامن‌ترین مناطق سائوپائولو است. شاید دلیل این تصمیم این بوده که مردم نسبتا فقیر این منطقه که توانایی خرید بلیت‌های گران قیمت جام جهانی را ندارند، بتوانند بازی را تماشا کنند.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها