کارلوس کروش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از بازی تیمش مقابل آرژانتین وعده های جالبی به مردم و خبرنگاران داد.
کد خبر: ۶۸۵۴۵۶
وعده‌های کروش درباره بازی ایران و آرژانتین

سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید ایمان دارد که شاگردانش از دیدار با آرژانتین هم سربلند از میدان خارج می‌شوند.

به گزارش جام جم ورزشی، نشست خبری کروش پس از دیدار ایران مقابل نیجریه برگزار شد تا سرمربی تیم ملی درباره وضعیت تیم پیش از سفر به بلوهوریزنته پاسخگوی خبرنگاران باشد.

اولین سوال از کروش در این نشست خبری این گونه مطرح شد که پیش از دیدار ایران و نیجریه گفته می‌شد سه تیم در این گروه حضور دارند اما ایران نشان داد که تیم چهارمی هم هست.

سرمربی تیم ملی پاسخ داد که من همچنان معتقدم که اکثر مردم فکر می‌کنند که این گروه از سه تیم تشکیل شده است. اکثرا می‌گویند که آرژانتین مدعی اصلی صعود است و اکثر کارشناسان می‌گویند که یکی از دو تیم نیجریه و بوسنی در این گروه دوم می‌شود.

وی ادامه داد: درباره آرژانتین سخت است که نظر آن‌ها را قبول نکنیم. همان طور که چندی پیش گفتم ما استحقاق حضور در اینجا را داریم و از AFC یا فیفا حضور در جام جهانی را جایزه نگرفته‌ایم.

کروش ادامه داد: این گونه نیست که چون از نیجریه امتیاز گرفته‌ایم مغرور باشیم. اصلا این طور نیست. ما همچنان فروتنانه به کارمان ادامه می‌دهیم و برای بازی بعدی همین نگرش را داریم و کارمان را پیش می‌بریم.

سرمربی تیم ملی در ادامه گفت: همان طور که گفتم مهم‌ترین مسئله این است که بعد از هر بازی سر بازیکنانم بالا باشد.می‌خواهیم تمام هواداران ایرانی به تیم ملی‌شان افتخار کنند و این مهم‌ترین چیزی است که می‌خواهیم.

در ادامه خبرنگار ایسنا به کروش گفت که او بعد از قرعه‌کشی جام جهانی مدام از نیجریه صحبت می‌کرد اما حالا تیم ملی در ایستگاه آرژانتین است. کروش پاسخ داد: واقعا در 40 سال گذشته تیم ملی آرژانتین از نظر وجاهت تیمی جزو 4-5 تیم اول دنیا بوده و خیلی سخت است که بخواهیم تیمی را پیدا کنیم که اعتباری بیشتر از آرژانتین داشته باشد. ولی دو مسئله بسیار مهم در فوتبال هست که نباید فراموش کنیم. یکی اینکه اعتبار هیچ وقت باعث پیروزی شما نمی‌شود و دوم اینکه هیچ بازی در جهان نیست که قبل از شروعش این باور وجود داشته باشد که کدام تیم برنده می‌شود.

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه گفت: بازی ما برابر آرژانتین سخت‌ترین بازی ایران در جام‌های جهانی است. تیم ملی ایران بزرگ‌ترین چالشش را در 4-5 روز آینده پیش رو خواهد داشت. تنها راهی که داریم این است که روحیه جنگندگی داشته باشیم و به خوبی در زمین بجنگیم و بهترین بازیکن و ستاره‌مان در این دیدار بازی کند.

کروش افزود: بهترین بازیکن ما امروز روحیه خوبی هم داشت و برابر آرژانتین هم این روحیه را حفظ خواهد کرد. بهترین بازیکن ما همان روحیه تیمی ماست.

در ادامه خبرنگاری به کروش گفت: شما حتما در جریان خبرهای ایران هستید و می‌دانیدتکه مردم به این تیم افتخار می‌کنند. اکنون کل فوتبال ایران به یک نفر تکیه کرده و آن یک نفر شما هستید و لاغر شدن شما همین فشار را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که سختی زیادی کشیده‌اید. آیا آن طور که برخی پیش‌بینی می‌کنند ممکن است ایران بازی با آرژانتین را قربانی بازی با بوسنی کند. کروش پاسخ داد: خیر. من در فوتبال به فردا اعتقاد ندارم. فکر می‌کنم با بهترین بازیکنان مقابل تیم فوق‌العاده آرژانتین بازی می‌کنیم. در فوتبال باید همین امروز بهترین بازی را انجام بدهیم نه فردا. سپرده‌گذاری در فوتبال کار درستی نیست. سپرده گذاشتن به درد بانک می‌خورد نه فوتبال.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در ترکیب تیم برای بازی دوم تغییراتی ایجاد خواهید کرد گفت: بله، احتمال دارد که یک سری راهکارهای جدیدی را برای بازی با آرژانتین اتخاذ کنیم. بازی با نیجریه بسیار سنگین بود. مسئله‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که در مورد بازی با آرژانتین مسئله فرصت اهمیتی ندارد. برابر تیمی مانند آرژانتین، دو روز یا دو ماه وقت کم است. اگر 20 سال زمان داشته باشیم شاید بتوانیم برابر آرژانتین خوب آماده شویم.

کروش در پاسخ به این سوال که چرا دژاگه نتوانست در بازی نخست عملکرد خوبی داشته باشد گفت: در بازی نیجریه کار مهاجمان ما بسیار سخت بود. خصوصا برای خسرو حیدری و اشکان دژاگه در دو گوش بازی می‌کردند. البته دژاگه فصل پیش مصدوم بود و چند هفته‌ای از میادین دور بود. شک ندارم که این مسئله بی‌تاثیر نبوده است. او دارد روند رو به رشدش را طی می‌کند. به لحاظ وضعیتی که به او سپرده بودیم اشکان کارش را به خوبی انجام داد اما باید این را هم در نظر بگیریم که نیجریه بازیکنانی مانند اوبی میکل و موزس را در اختیار داشت که از بازیکنان سرشناس لیگ برتر انگلیس هستند. از عملکرد اشکان راضی هستم. او تلاش کرد تا به خوبی در زمین حفظ توپ کند.

کروش در پاسخ به این سوال که شما قول دادید پس از بازی با نیجریه با سربلندی زمین را ترک کنید، آیا برای بازی مقابل آرژانتین نیز چنین قولی می‌دهید گفت: بله، هیچ شکی در این ندارم. وقتی شما شاهد هستید که بازیکنان در طول 90 دقیقه هرآنچه در توان دارند را در زمین می‌گذارند، این مسئله باعث افتخار است و من خوشحالم که چنین بازیکنانی را در اختیار دارم. بازیکنان من تا امروز هرآنچه در توان داشته‌اند گذاشته‌اند و من دلیلی نمی‌بینم که نتوانند این کار را برابر آرژانتین انجام دهند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که اینکه می‌گویید سربلند از زمین خارج می‌شوید به بحث نتیجه‌گیری نیز برمی‌گردد، اظهار کرد: من فقط درباره مسائلی صحبت می‌کنم که در اختیارم باشد و بتوانم آن را کنترل کنم اما روی نتیجه کنترلی ندارم. نه فقط من هیچ کس روی نتیجه کنترلی ندارد. مطمئنا ما برنامه و استراتژی خودمان را داریم و آن را در زمین پیاده خواهیم کرد. آیا فکر می‌کنید بازی کردن با تمرکز بالا کار آسانی است؟ آیا فکر می‌کنید ساده است که تمام اعضای یک تیم 90 دقیقه برای توپ بجنگند و پس از دست دادن آن باز برای توپ بعدی همان اندازه تلاش کنند؟ اگر بتوانند در بازی بعد این کار را انجام بدهند می‌توانیم به آن‌ها تبریک بگوییم.

سرمربی تیم ملی از پاسخ دادن به این سوال که بهترین بازیکن ایران در دیدار برابر نیجریه چه کسی بود، خودداری کرد و گفت: همان طور که قبلا گفتم آنها (فیفا) اگر یک بازیکن ناشناس را مقابل تابلوهای تبلیغاتی بگذارند، خوشحال نمی‌شود. ما اگر در جام جهانی بازیکنانی داشته باشیم که در تیم‌های لیورپول و چلسی بازی کنند کارمان راحت است اما برای اینکه سطح فوتبال‌مان به این جا برسد، راه بسیار طولانی در پیش داریم.

کروش درباره حضور علیرضا حقیقی درون دروازه ایران در بازی نیجریه گفت: شما آیا بازی را دیروز دیدید؟ زمانی که بازی گویای همه چیز است دیگر لازم نیست چیزی اضافه کنم.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به خبرنگاری که سبک بازی تیم ملی را به تیم‌های مورینیو شبیه دانست گفت: شما می‌گویید بازی‌های ما یادآور بازی‌های تیم‌های مورینیو است نمی‌دانم با این حرف‌تان قصد دارید از ما انتقاد کنید یا ما را تحسین کنید اما مطلبی که می‌توانم در این باره بگویم این است که مربیان با ابزارها و داشته‌هایشان، کار را کنترل می‌کنند. درباره تاکتیک هم باید یادآوری کنم که وقتی در رئال بودم رونالدو را در اختیار داشتم، درباره رونالدو برزیلی صحبت می‌کنم که وقتی پا به توپ می‌شد سه نفر از بازیکنان حریف مشغول او می‌شدند. ما باید بر اساس داشته‌هایمان کار کنیم. وقتی چنین ابزاری را در اختیار نداریم باید با نظم فوتبال بازی کنیم و فوتبال منطقی ارائه بدهیم. امسال هم در لیگ قهرمانان دیدید که در بعضی از بازی‌ها حتی بارسلونا و رئال مادرید در سی متر ابتدایی زمین‌شان بازی می‌کردند.

کروش همچنین در پاسخ به خبرنگار اسپانیایی زبان درباره رویارویی با مسی گفت: ما نمی‌توانیم فقط بر روی بازیکنی مثل مسی تمرکز کنیم. ما باید تلاش کنیم کل تیم آرژانتین را کرده و از تمام بازیکنان آنها مراقبت کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
معین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۱ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۳
۰
۰
خواستن توانستن است اگه بخوان میتونن( تیمی كه تیم حریفشو دست كم بگیره قول میدم ببازه خطاب به ارژانتین)

نیازمندی ها