jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۵۴۳۷   ۲۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۲:۲۲

وزیر ارتباطات: ایرانسل تعرفه​ها را ثابت نگهداشته و رایتل بزودی کاهش می​دهد

امکان عوض کردن اپراتور بدون تغییر شماره تلفن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از برنامه‌های این وزارتخانه طی هشت ماه آینده این است که هر فردی بتواند در صورت نیاز اپراتور خود را با حفظ شماره تلفن عوض کند.

به گزارش واحدمرکزی خبر، محمود واعظی در حاشیه جلسه مشترک وزرای ارتباطات ایران و جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران افزود: این اقدام سبب می‌شود میان اپراتورها رقابت جدی به‌وجود آید.

وی ادامه داد: از طرفی اپراتورها نیز باید خدمات بهتر و با کیفیت و همراه با قیمت پایین‌تر به مردم ارائه کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این‌که با گذشت دو روز از جلسه وزیر با اپراتورها، همراه اول چه اقدامی در جهت کاهش قیمت تعرفه‌ها انجام داده است، گفت: همراه اول خلاف قانون عمل نکرده است ولی بی‌سلیقگی کرد و باید همانند رقبا مبلغ 499 ریال را مبنای محاسبه هر پالس قرار می‌داد.

وی افزود: مبنای کار این بود که قیمت پایه 499 ریال باشد و تا 20 درصد قابلیت افزایش تعرفه‌ها امکان‌پذیر باشد.

وی گفت: ایرانسل تعرفه‌های خود را برپایه 499 ریال نگه داشت و رایتل نیز اعلام کرده که بعد از جلسه دو روز گذشته هزینه دیتا را کاهش دهد و بزودی قیمت‌ها را اعلام خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: اپراتورها موظف هستند هر آنچه را که کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی به تصویب رسانده، اجرایی کنند و مهم این است که رقابت سالم میان اپراتورها ایجاد و اقدامات موجب کاهش تعرفه‌ها و افزایش کیفیت خدمات شود. وی درباره وضع بدهی شرکت پست نیز گفت: زمانی که وزارتخانه را تحویل گرفتیم این شرکت 146 میلیارد تومان بدهی داشت و اصلا به پست توجهی نمی‌شد طوری که این اداره مظلوم واقع شده بود.

واعظی اظهار کرد: شرکت پست بخشی از بدهی خود را از طریق فروش املاک در حال پرداخت است و بخشی دیگر از بدهی این مجموعه از سوی دولت پرداخت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر