jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۶۸۳۵۲۸   ۲۳ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۰:۵۹

جمعی از بانوانی که می خواستند دیدار تیم های ملی والیبال ایران و برزیل را در سالن 12 هزار نفری آزادی نظاره کنند با ممانعت مسئولان ایرانی برگزاری این دیدار مواجه شدند.

ممانعت از ورود بانوان به سالن برگزاری دیدار والیبال ایران و برزیل

به گزارش خبرنگار جام جم ورزشی، دیدار تیم های ملی والیبال ایران و برزیل در جریان لیگ جهانی والیبال در شرایطی امشب و از ساعت 21 در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد که برخی بانوان ایرانی علاقمند به والیبال برای حضور در محل برگزاری این جدال حساس با ممانعت مسئولان ایرانی برگزاری این دیدار مواجه شدند.

این بانوان که تعداد آنها به بیشتر از 50 نفر می رسید از حدود یک ساعت به آغاز این دیدار در محل سالن 12 هزار نفری آزادی حاضر شدند اما به خاطر ممانعت مسئولان جواز حضور در سالن برگزاری این بازی را نیافتند.
نکته جالب اینکه برخی زنان برزیلی بدون هیچ مشکلی به سالن مسابقه رفته و بازی را از نزدیک به نظاره نشستند.

گفتنی است، طبق قوانین از پیش اعلام شده بانوان مجوز حضور در سالن برگزاری دیدارهای والیبال لیگ جهانی در ایران را ندارند. البته فدراسیون جهانی والیبال حضور بانوان در سالن مسابقات را یکی از فاکتورهای میزبانی این مسابقات اعلام کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۴
به نظر من حاضر شدن در این ورزشگاه ها كه از لحاظ فرهنگی ضعیف هستند دور از شأن یك بانوی با شخصیت ایرانی است.
ای كاش تقاضایی برای حضور وجود نداشت و ممانعتی هم صورت نمی گرفت!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها