jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۷۴۴۶ ۲۱ خرداد ۱۳۸۴  |  ۲۳:۱۹

ایسنا: مهدی کروبی در جمع خبرنگاران در شیراز در پاسخ به اینکه اگر وعده شما برای پرداخت 50 هزار تومان به هر ایرانی تحقق پیدا نکند چه می کنید؛


تاکید کرد: من معتقدم به یاری خدا و پشتیبانی مردم می توانیم . کروبی ادامه داد: بحثهایی مثل این که عمرمان نرسد یا نفت چنین و چنان شود ، مباحثی جداست ؛ اما من مطمئنم که می توانیم و این ایده را انجام می دهیم و روال ، روالی است که قابل حل و انجام است . نامزد نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: وقتی یک سلسله تعاملاتی صورت می گیرد، طرفین با هم همکاری می کنند. من معتقدم می توانم ضمن این که همیشه خیلی صریح حرف می زنم ، قدرت تعامل و گفتگو و ایستادگی داشته باشم تا بشود مشکل را حل کرد.

قالیباف: اگر دولت مردم را رقیب خود بداند...

فارس : نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت : اگر دولت مردم را رقیب خود بداند ، نه شریک ، مشکلات ما روز به روز بیشتر خواهد شد. محمدباقر قالیباف ، نامزد نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سفرهای انتخاباتی خود در رودسر با تاکید بر حفظ استقلال کشور اظهار کرد: زمانی می توانیم استقلال خود را حفظ کنیم که یک کشور مولد در تولید ثروت ، منزلت ، علم و غیره باشیم زیرا اگر کشوری تولیدکننده و مولد در عرصه های مختلف نباشد ، حتی اگر شعار استقلال هم سر دهد ، با گذشت زمان از متن به حاشیه خواهد رفت. او تصریح کرد: باید به گونه ای رفتار کنیم که هرگز مجبور به عذرخواهی از مردم نباشیم ؛ زیرا فرصت سعی و خطا نیست.

لاریجانی: اصلاحات عمل گرایانه را دنبال می کنم

فارس : نامزد شورای هماهنگی نیروهای انقلاب تاکید کرد: دولت امید، اصلاحات عمل گرایانه را در همه عرصه های سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی دنبال می کند. علی لاریجانی با حضور در آرامگاه آیت الله شیخ محمد بهاری در شهر بهار ، در جمع مردم این شهر گفت : کشور ما یک کشور اسلامی است بنابراین مدیران ما مسوولیت دارند که از فرهنگ اسلامی بخوبی صیانت کنند ؛ چرا که این فرهنگ ، ما را در رفع مشکلات خود کمک کرده و خواهد کرد. وی همچنین گفت : تنها راه ایجاد چرخه تولید در کشور ، مبارزه ما با دانه درشت ها و قطع دست آنها از اموال بیت المال است . او افزود: تا زمانی که در جامعه فقر وجود داشته باشد ، نمی توان انتظار داشت که در کشور نهضت نرم افزاری ایجاد شود ؛ چرا که جامعه ای که در آن فقر وجود داشته باشد ، مانند لانه شیطان است.

حمایت نمایندگان اهل سنت مجلس از هاشمی

مهر: نمایندگان اهل سنت مجلس با صدور بیانیه ای ، با اعلام آمادگی برای حمایت از هاشمی رفسنجانی ، اعلام کردند: شرایط و ظرفیت سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی مناطق مرزی ، مشارکت جدی تری را در انتخابات طلب می کند. امضاءکنندگان این بیانیه با تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات تصریح کردند: علم ، صداقت و کارآمدی نامزدها شرط اصلی انتخاب ما خواهد بود.

دولت برای برگزاری انتخابات
دو مرحله ای آمادگی کامل دارد

فارس : عبدالله رمضان زاده گفت : دولت از مدتها قبل باتوجه به نظرسنجی هایی که وجود داشته ، آمادگی خود را برای برگزاری انتخابات در هر دو مرحله فراهم کرده است . عبدالله رمضان زاده ، سخنگوی دولت در خصوص آمادگی دولت برای برگزاری احتمالی دو مرحله ای انتخابات گفت : کشیدن انتخابات به مرحله دوم را یک گام و اقدام مثبت به سوی اوضاع بهتر می دانیم ؛ چرا که جامعه از حالت رای دادن توده وار خارج شده و هر کس با گرایش های خاص خود می تواند در انتخابات ، نامزد مورد علاقه خود را پیدا کند.

ارزیابی مثبت موسوی لاری
از عملکرد رسانه ملی در انتخابات

واحد مرکزی خبر: حجت الاسلام والمسلمین موسوی لاری وزیر کشور گفت : فراهم آوردن بستر مناسب شناخت نامزدها از موارد ضروری برای سالم سازی فضای انتخابات است . وی افزود : عملکرد صدا و سیما برای اینکه مردم نامزدها را بهتر بشناسند مثبت است و در جهت مشارکت حداکثری آثار مطلوبی به دنبال دارد. لاری اظهار کرد: صدا و سیما در شرایط کنونی نشان داد که مشی بیطرفانه ای در انتخابات دارد.

نامه وزیر کشور به وزیر اطلاعات

فارس : در پی قانون شکنی ها و رفتارهای غیراصولی در تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری از قبیل پخش شب نامه های گسترده علیه نامزدها و حمله به تجمعات قانونی ، وزیر کشور در نامه ای به وزیر اطلاعات ، از وی خواست تا با صدور دستورات لازم ، کانون های اصلی این گونه حرکات مخرب و عوامل اجرایی آن هر چه سریع تر شناسایی و در اختیار دستگاه قضایی قرار داده شوند.

تاکنون 75مورد تخلف انتخاباتی گزارش شده است

فارس : معاون سیاسی سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: از زمان شروع تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تاکنون 75مورد تخلف انتخاباتی به سازمان بازرسی گزارش شده است . تویسرکانی ، معاون سیاسی سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت نزدیکی نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، ستاد ویژه ای در سازمان بازرسی به منظور نظارت بر حسن جریان س و اجرای دقیق قانون و همچنین بررسی تخلفات تبلیغاتی تشکیل شده که این ستاد کار خود را با شروع تبلیغات نامزدها آغاز کرده است . او با اشاره به این که از شروع تبلیغات تاکنون حدود 75مورد تخلف به سازمان بازرسی گزارش شده ، افزود: کمترین مورد تخلفات از استان هرمزگان و بیشترین مورد تخلفات از استان آذربایجان غربی گزارش شده که عمدتا در رده های مدیرکل ، مشاور استاندار و رده های پایین تر است . وی در پایان گفت : این سازمان تا پایان انتخابات از طریق شماره تلفنهای 6740076 و 6740075 آماده دریافت گزارش های مردمی است.

مهرعلیزاده: تنگ نظری نسبت به جوانان صحیح نیست

ایرنا: محسن مهرعلیزاده کنترل و تنگ نظری نسبت به جوانان را مورد انتقاد قرار داد و گفت : اگر جوانانی که به عنوان آینده ساز جامعه به شمار می آیند را بواسطه تنگ نظری های خود تحقیر کنیم ، جامعه فردا را به نابودی سوق داده ایم . محسن مهرعلیزاده در جمع ورزشکاران استان اصفهان در سالن 17 شهریور شهر اصفهان افزود: باید ریشه های اختاپوسی پدیده آقازادگی را از اقتصاد قطع کرد تا مشکلات اقتصادی جوانان از جمله بیکاری رفع گردد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر