jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۶۷۳۵۵۷ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۲

جام جم نوا: کنسرت مهدی یراحی با شور و هیجان و اجرای آلبوم «امپراطور» در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار شد. این کنسرت مهمانان ویژه ای هم داشت‏ از مرتضی پاشایی گرفته تا احسان علیخانی.

ستاره هایی که به تماشای یراحی رفتند/تصاویر

در ابتدای مراسم یراحی بر صحنه حاضر شد و قطعه پرطرفدار «امپراطور« را با استقبال تماشاگران اجرا کرد، وی سپس ادای احترام به مخاطبانش کرد و گفت: «من هردفعه با شما مواجه می شوم آن قدر هول می شوم که ممکن است حتی اشتباهی پشت میکروفن بایستم. من معمولا آدم پر حرفی هستم ولی جلوی شما هواداران کم می آرم. از 13 بهمن تا امروز 100 روز شده که از شما دور هستم و واقعا برای دیدن شما تو پوست خودم نمی گنجم، فردا نیز روز پدر است و خوشحالم که کنسرت امسال من مصادف شد با شب ولادت حضرت علی و بنده علاقه خاصی به حضرت امیرالمومنین دارم و خیلی دوست داشتم در اجرای امشب پدرم هم بود اما بخاطر کسالتی که داشت موفق نشد که در جمع ما باشد، بنده 47 روز است که پدرم را ندیدم.»
سپس مهدی یراحی به همین مناسبت قطعه «من علمک» را اجرا کرد و سپس قطعات «زمستون»، «مهم اینه»، «قاصدک» و «هوای» تو اجرا شد، پس از این نیز رضا تاجبخش که مهمان این کنسرت بود با تشویق غلاقه مندان یراحی به جمع نوازندگان پیوست و با نواختن پیانوی قطعه «کمکم کن» به همراهی صدای یراحی پرداخت.
در پایان بخش اول کنسرت نیز «آرون حسینی» اجرای کوتاهی برای مخاطبین داشت.
با آغاز بخش دوم کنسرت، یراحی قطعات «منو رها کن»، «عطر تو»، «مسافر پاییزی»، «دیدار»، «میراث»، «هرجای دنیایی»، «سازش» و «امشبم گذشت» را اجرا کرد. پس از این یراحی در ادامه گفت که چند سوغات برای حاضران در سالن آورده که در ابتدا بطری آبی را به تماشاگران نشان داد و گفت: «این بطری آب کارون است که آن را به عنوان سوغات برای شما آورده اند که این آب مظهر شرف ما خوزستانی ها است به امید روزی که بتوانم برای همشهریانم در اهواز کنسرت اجرا کنم.»
قطعه بعدی که اجرا شد «غرل» بود که با همراهی «مینو قاسمی» به صحنه رفت. همچنین براحی قطعه «دل تو با من نیست» را که آخرین قطعه کنسرت هم بود، برای اولنی بار اجرا کرد که با استقبال مخاطبین هم همراه شد.
از مهمانان کنسرت مهدی یراحی می توان به «هومن نامداری»، «ایمان قیاسی»، «آرش پاکزاد»، «مونا برزویی»، «مرتضی پاشایی»، «زهرا عاملی»، کنسرت یراحی علیرضا آذر»، «علیرضا افکاری»، «سامان گوران»، «بهنوش بختیاری»، «روزبه بمانی» و «احسان علیخانی» اشاره کرد.

(موسیقی ایرانیان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر