jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۷۰۴۵۳   ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۱

گزیده عناوین روزنامه های صبح دوشنبه

اظهارات عجیب دستیار ارشد رییس‌جمهور در شیراز

۱

روزنامه های صبح امروز در مهمترین عناوین خود مطالبی همچون؛ «فشار به روحانی برای درگیر شدن در پرونده سران فتنه»،«طرح دولت برای تبدیل یارانه نقدی به کارت اعتباری انرژی»،«اسامی بدهکاران بانکی بالای ۵۰ میلیارد تومان را منتشر کنید»،«کلاهبرداری 4 میلیاردی در مسابقات ماهواره ای»،«اخطار رییس مجلس به مخالفان مذاکره هسته ای» و «اظهارات عجیب و بی‌پایه و اساس دستیار ارشد رییس‌جمهور در شیراز» را منتشر کردند .

اظهارات عجیب دستیار ارشد رییس‌جمهور در شیراز

کیهان :اظهارات عجیب و بی‌پایه و اساس دستیار ارشد رییس‌جمهور در شیراز

علی یونسی در پایان سفر دو روزه خود به استان فارس، شنبه شب در نشستی خبری شرکت کرد و گفت: برای تأمین امنیت نقاطی نظیر سیستان و بلوچستان و کردستان، کاری بهتر از این که به مردم اعتماد کرده و از خودشان استفاده کنیم وجود ندارد. این حاصل تجارب کسانی است که سال‌ها در آن استان‌ها فعالیت کرده‌اند. سپاه پاسداران از این تجربه استفاده کرده و امنیت بخش‌هایی از مرز را به بسیجیان اهل تسنن سپرد اما سایر ارگان‌ها و نهادها عقب مانده‌اند.
دستیار ارشد رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها خاطرنشان کرد: نگاه‌های تنگ‌نظرانه معدودی وجود دارد و افرادی ذهن متوهم امنیتی دارند ولی این مسائل را نباید ملاک قرار داد. عده‌ای نمی‌توانند به قومیت‌ها اعتماد کنند، اما باید باور کنیم که ایران یعنی همین اقوام و کسانی که به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند. همین‌ها در انتخابات بیشترین حضور را داشته‌اند، آنان به دولت اعتماد کردند و مدیران و دولت هم باید به آنان اعتماد کنند.

به گزارش ایسنا، یونسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پرچم سه‌رنگ ایران سابقه بسیار قدیمی دارد. این یک نماد ملی است. عده‌ای خیال می‌کردند نماد شیر و خورشید در میان پرچم ایران یک نماد سلطنتی است اما اینگونه نیست. شیر نماد حضرت علی(ع) و خورشید نماد حضرت محمد(ص) است و تنها تاجش مربوط به شاه بود. اگر به من باشد، هلال احمر را تغییر می‌دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می‌کنم؛ البته برای هلال احمر هم احترام قائلم!

سخنان عجیب و غریب یونسی در شیراز به آرزوی بازگشت نشان شیر و خورشید محدود نیست. وی در جریان این سفر در جمع یهودیان نیز حاضر شده و در اظهاراتی بی‌ربط مدعی شد: فرهنگ ایران عرفان‌طلب است و بیشتر روح دین و مذهب را طلب می‌کند تا ظواهر مناسک را اما می‌بینیم که گاه سینه‌زنی را تا پاسی از شب انجام می‌دهد اما زمان اندکی برای نماز اختصاص می‌دهد!

یونسی ادامه داد: البته من در این مقام نیستم که مناسک را رد کنم؛ من روحانی هستم و مناسک‌گرا، اما روح ایرانیان اینگونه است.

وی با ابراز خرسندی از حضور خود در یک کنیسه یهودیان، خطاب به آنها گفت: شخصاً هنگام عبادت شما حس خوبی داشتم، کنیسه شما را هم خیلی ساده و بدون پیرایه دیدم، این خیلی مهم است که یک معبد، ظواهرش مردم را جلب نکند که از خداوند باز بمانند، عبادتگاه هرچه ساده‌تر باشد، بهتر است.

یونسی ادامه داد: عبادت، ارتباط فرد با خدا است؛ با هر زبان و بیان که باشد مهم نیست، شاید شما هم قصه حضرت موسی(ع) با شبان را در مثنوی مطالعه کرده باشید. البته در مقام صحت آن نیستیم، اما یک حقیقت را مولوی می‌خواسته عنوان کند و آن ارتباط انسان با خداست، که ارتباطی عبادی است و این ارتباط در هر دینی دیده می‌شود.
دستیار ارشد رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها طی اظهاراتی مشابه با افکار مشایی، به تجلیل از کوروش پرداخت و خاطرنشان کرد: وقتی که کوروش بزرگ به حکومت رسید و بابل را فتح کرد، بسیاری از بزرگان بنی‌اسرائیل که در میانشان پیامبران بزرگی هم بودند، از زندان بخت‌النصر آزاد کرد. این داستان در تورات هم آمده و در حالی که در تاریخ مکتوب متأخر ایران اسمش نبود، در تورات و اسناد مصر و یونان به آن اشاره شده است.
یونسی با بیان اینکه «بررسی سنگ‌نوشته‌ها و تحقیقات 150 سال اخیر ثابت کرد که آنچه در تورات درباره کوروش آمده صحیح است، گفت: کوروش شخصیتی بزرگ و اولین مؤسس امپراطوری جهانی است. آن زمان حکومت‌ها محلی بودند و هیچ‌یک جهانی نبودند. این نوع از حکومت اولین بار توسط کوروش تأسیس شد، آن زمان در اروپا تنها اقوام وحشی بودند و مصر و فلسطین و قفقاز و جنوب اروپا در حکومت کوروش بود.»
دستیار ارشد رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها تصریح کرد: ایرانیان سال‌های سال است که با بزرگواری و با فرهنگ بردباری دینی که دارند و با هم خوب زندگی می‌کنند. اگر من آخوند و آن خاخام‌ بگذاریم، همه مردم خوب با هم زندگی می‌کنند! مردم بلد هستند با هم خوب زندگی کنند.
وی با بیان اینکه «یهودیان ساکن در ایران از خلط مبحث یهودیت و صهیونیسم، رنج برده و می‌برند»، گفت: این دو موضوع از هم جداست. بسیاری از یهودیان ضدصهیونیسم هستند و حتی امروز حکومت بنی‌اسرائیل هم در نسل جدید به آنچه نسل جوان ایران در خصوص هم‌زیستی و اصلاح‌طلبی می‌گوید، نزدیک شده است.
البته یونسی درباره نزدیکی حکومت بنی‌اسرائیل و اصلاح‌طلبی ایرانی توضیح بیشتری نداد. این در حالی است که امروزه رژیم صهیونیستی تنها حکومت بنی‌اسرائیل در دنیاست و چگونگی و نوع نزدیکی آن به اصلاح‌طلبان نیز قابل تامل است!
یونسی تاکید کرد: همه‌گرایش‌های تند مذهبی، محکوم است؛ گرایش‌هایی مانند القاعده، سلفی و وهابی در اسلام یا صهیونیست در یهودی و مسیحی‌های تند، تعدادشان معدود است. اینان برای صلح جهانی خطرناک هستند و همه باید برای مقابله با آنان تلاش کنیم.
وی افزود: پیام مشترک همه پیامبران این است که ما همه به زبان خود عبادت می‌کنیم، نه من به فکر مسلمان کردن شما باشم نه شما به دنبال آن باشید که تفکر دینی خود را غالب کنید، در کنار هم زندگی کنیم، کلاه سر هم نگذاریم، همدیگر را آنگونه که هستیم بپذیریم و رسالت دین را رسالت اخلاقی آن بدانیم. دین نیامده ما را از هم جدا کند و به جان هم بیندازد، دین آمده تا ما را با هم مهربان کند، رابطه ما را با خدا خوب کند.
یونسی با تاکید بر اینکه «سیاست جمهوری اسلامی تحت فشار قرار دادن پیروان هیچ دین و مذهبی نیست»، تصریح کرد: هیچ‌کس حق تعدی و تجاوز به حقوق هیچ اقلیتی را ندارد. حقوق شهروندی معنایش این است که حقوق برابر داریم. باید به سمتی حرکت کنیم موانع برداشته شود که هیچ ایرانی به واسطه ایرانی بودن از حقوق خود محروم نشود.

کیهان

-اظهارات عجیب و بی پایه و اساس دستیار ارشد رییس جمهور در شیراز
-فشار به روحانی برای درگیر شدن در پرونده سران فتنه
-اول دنیا را بشناسید بعد انتقاد کنید!
-عدالت اقتصادی با پالایش فهرست یارانه بگیران

خراسان

-اسامی بدهکاران بانکی بالای ۵۰ میلیارد تومان را منتشر کنید
-طرح دولت برای تبدیل یارانه نقدی به کارت اعتباری انرژی
-استاندار: به معترضان وضعیت مسکن مهر حق می دهیم
-۱۰ روش طلایی برای تسکین زانو درد

جمهوری اسلامی

-روحانی:راه این دولت، تعامل سازنده با دنیاست عده ای از ت حریم خوششان می آید
-هشداروزیر نیرو درباره شرایط بحرانی آب در کشور
-رییس جمهور از 12 استاد نمونه کشور تجلیل کرد

جام جم

-اقتصاددانان مجلس خطاب به دولت : بدهکاران بزرگ بانکی را معرفی کنید
-تحول در نظام سلامت از امروز آغاز می شود
-کلاهبرداری 4 میلیاردی در مسابقات ماهواره ای
-نافرمانی ادارات در برابر دیوان عدالت

ایران

-روحانی:نمی خواهیم به روی دنیا شمشیر بکشیم
-اخطار رییس مجلس به مخالفان مذاکره هسته ای
-طرح ملی بهبود سلامت کلید خورد
-قلندر موسیقی ایران روی دوش یاران

اطلاعات

-رییس جمهور:راهی جز دوری از افراط و بازگشت به عقلانیت نداریم
-بازنگری در نظام استخدامی و بازنشستگی کشوری
-تشکیل کمیته ویژه رفع بحران آب 14 شهر بزرگ کشور

حمایت

-مخالفت مجلس با حذف ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در سازمان بازرسی
-قیمت جدید حامل های انرژی
-مودیان مالیاتی چه حقوقی دارند؟
-آغاز طرح تحول نظامت سلامت

اقتصادپویا

-رییس اتحادیه لوازم خانگی:تولیدکنندگان لوازم خانگی قیمت ها را سرخود افزایش داده اند
-رییس سازمان توسعه و تجارت ایران:ثبت سفارش حذف می شود
-وزیر کار:2 میلیون شغل سخت خریدار ندارد
-مذاکره با آمریکایی ها برای ساخت جلوه های ویژه کوروش کبیر

قانون

گاردین:نمایشگاه کتاب ، بازتاب آرمان های ایران مدرن است
-روحانی:اگر کسی از تحریم خوشش می آید، بگوید
-نگاهی به پاسخ فرمانده ناجا به سخنان -روحانی/گشت ارشاد برگشت ندارد
- دوئل دلواپسان در بهارستان

کسب و کار

-تاکسی های هوایی در راه آسمان ایران
-ورود سابقه دارها به میادین مشترک ممنوع !
-فروش درهای اتوماتیک چینی با گارانتی جعلی
-میلیاردها تومان فروش ماهانه در فضای آنلاین

نسل فردا

-توضیحات فرمانده نیروی انتظامی درباره گشت ارشاد
-پاسخ قالیباف به شایعه رفتن از شهرداری تهران
-دولت آبادی و لطفی از جوانی تا روزگار نابهنجار
-زمان بازنشستگی 35 سال می شود

لاریجانی

-احسان شریعتی:تعداد شریعتی ها در سالهای اخیر زیاد شده است
-چرخش 180 درجه ای مروج انکار هولوکاست
-تمام بخش های کشور باید از مذاکرات دفاع کنند
-اعتماد عربستان به هاشمی یک فرصت است

آفتاب

-زیبا کلام: روحانی نمی خواهد اصولگرایان را علیه خود بشوراند
-حمله بهارستان - واکنش پاستور
-قالیباف به جای عذرخواهی انتقاد کرد

آفرینش

-زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
-دندان ها درسلامت وجذب مخاطب نقش اساسی دارند
-مشورت آمریکا باتل‌آویوپیش از مذاکرات هسته‌ای
-درخواست هواداران پرسپولیس از رحیمی!

شرق

- سفر «مک‌فارلین» به روایت شاهد عینی
-وضعیت تحصیلی نگران کننده دانش آموزان شین آباد
-«گشت‌ارشاد» سراغ آدم‌های بی‌فرهنگ می‌رود

دنیای اقتصاد

-بازی پرریسک با سود بانکی
-اوکرای به سوی جنگ داخلی
-پاسخ به منتقدان سیاست خارجی
-سایه انتظار بر بازار ارز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
وحید پارسا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۵
با اكثر حرفاشون موافقم؛ بنده خدا داره منطقی حرف میزنه دیگه كجاش عجیب و غریبه؟!

۰
۰

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر