jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۷۰۲۰۴   ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۴

رییس پلیس پایتخت با اعلام آغاز رویکرد جدید پلیس در طرح امنیت محله محور از دستگیری بیش از 650 خرده فروش، معتاد، اوباش و سارق در محدوده مولوی خبر داد.

پاتک پلیس به  600 خرده فروش مواد مخدر و معتاد مولوی

سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا، افزود:‌ از 24 ساعت قبل نخستین مرحله از طرح جدید پلیس با عنوان طرح "امنیت محله محور" در محدوده کلانتری 116 مولوی به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه در این طرح 323 خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند گفت: همچنین 300 معتاد ولگرد نیز جمع‌آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد اعزام شدند.

ساجدی‌نیا با اشاره به کشف بیش از 70 تن کالای قاچاق در این طرح گفت: همچنین 30 سارق که در سه باند جداگانه اقدام به فعالیت کرده و اکثرا نیز کیف‌قاپی می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین از دستگیری 13 تن از اراذل و اوباش محله مولوی و حوزه استحفاظی کلانتری 116 طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

ساجدی‌نیا همچنین در توضیح شیوه جدید طرح امنیت محله محور در نخستین مرحله آن که اوایل بامداد یکشنبه در محدوده کلانتری 116 مولوی اجرا شد گفت: در سال 89 تا 90 این طرح پلیس به شکل گسترده در سطح پایتخت اجرا می‌شد که در سال 92 این ماموریت را به سطح سرکلانتری‌ها منتقل کردیم و از امسال نیز سومین و جدیدترین شیوه آن در سطح کلانتری‌ها و محلات آن اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در نظر داریم امسال چندین مرحله این طرح را مناطق مختلف پایتخت اجرا کنیم خاطرنشان کرد:‌ مردم از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 با پلیس همکاری داشته باشند و مطمئن باشند همانند طرحی که در 24 ساعت گذشته اجرا شد پلیس با حداکثر توان خود حضور خواهد داشت.

در جریان این دستگیری‌ها در یکی از موارد فردی اقدام به خرید گوشی‌های مسروقه کرده و پس از جعبه‌سازی و زدن برچسب‌های یکسان بر روی گوشی تلفن همراه و جعبه آن را در قالب گوشی نو یا دارای ضمانت نامه اصلی به دیگران می‌فروخت که تاکنون وی به بیش از 1000 فقره ارتکاب چنین عملی اقرار کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۹
از آقای ساجدی نیا و دیگر عزیزان پلیس نهایت تشكر را داریم كه جلوی شرارت این افراد نابهنجار را می گیرند و باعث می شوند كه شهروندان بتوانند نفس راحتی بكشند. این طرح چندی است كه در محله میدان راه آهن نیز برگزار می شود و در این ناحیه تحت نظر سرگرد دلاوری به انجام می رسد و خوشبختانه از وقتی كه ایشان سكانداری طرح را بدست گرفته اند، اهالی مظلوم میدان راه آهن با آرامش بسیار بیشتری به زندگی خود می پردازند. لذا از سرگرد دلاوری بی نهایت سپاسگذارم و از خداوند متعال برای ایشان و سایر همكاران سلامتی و شادمانی و كامیابی را آرزو داریم/ یكی از اهالی
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر