jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۹۴۶۵ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۴۹

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی با اعلام این خبر که شمار افراد ثبت‌نامی در طرح بیمه سلامت همگانی از دو میلیون و 500 هزار نفر گذشت، گفت:‌ ثبت‌نام در طرح بیمه سلامت همگانی تا آخر اردیبهشت ادامه دارد.

مهدی میرشاه‌ولد درباره نحوه بیمه شدن افراد فاقد مدارک هویتی، افراد کارتن‌خواب، کودکان کار، فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست عنوان کرد: در این باره سازمان بهزیستی کشور باید فهرست اسامی این افراد را در اختیار ما قرار بدهد.

به گزارش ایسنا، میرشاه ولد ادامه داد: تاکنون فهرستی از جانب بهزیستی برای ثبت‌نام در طرح بیمه سلامت همگانی در اختیار ما قرار نگرفته است.سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی افزود: این افراد در قالب بیش از یک میلیون و 60 هزار خانوار در سامانه بیمه سلامت همگانی ثبت‌نام کرده‌اند.وی اظهار کرد: اختلالی در سامانه وجود ندارد و روال ثبت‌نام از افراد فاقد بیمه عادی است.به گفته میرشاه ولد، مهلت ثبت‌نام از افراد فاقد بیمه تا آخر اردیبهشت تعیین شده است.

6000 بیمار روانی و کارتن‌خواب جمع‌آوری شدند

رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: سال گذشته 6000 بیمار روانی و کارتن‌خواب از سوی این سازمان در سراسر کشور جمع‌آوری و سازماندهی شدند.

همایون هاشمی در حاشیه مراسم رونمایی از 20 عنوان کتاب مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران افزود: بیش از 5000 کودک خیابانی نیز توسط سازمان بهزیستی در سال گذشته ساماندهی و به مراکز نگهداری سپرده شدند.

به گزارش ایرنا، وی با بیان این‌که موضوع کارتن‌خوابی آسیب اجتماعی است، اظهار کرد: جمع‌آوری این کارتن‌خواب‌ها وظیفه حوزه خدمات شهری است و سازمان بهزیستی نیز در نگهداری و ایجاد سرپناه برای آنها مداخله می‌کند. هاشمی درباره مراکز ترک اعتیاد عنوان کرد: هم‌اکنون مراکز ترک‌اعتیاد از لحاظ درمانی و نگهداری به استانداردهای مطلوبی رسیده و پروتکل‌های درمانی برای معتادان در این مراکز تعریف شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر