jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۶۹۳۹۳ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۸

رئیس سازمان حج و زیارت گفت:برخی خبرها مبنی بر ممنوعیت تشرف افراد بالای۶۵ سال به عربستان برای ادای فرایض حج تمتع و عمره مفرده به دلیل شیوع بیماری کرونا در این کشور،توصیه مقامات عربستانی است و هنوز اجباری نشده است.

ممنوعیت اعزام زائران بالای ۶۵ سال اجباری نیست

سعید اوحدی در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر افزود: وزیر بهداشت عربستان اعلام کرده که درخصوص ممنوعیت ورود زائران به علت انتشار بیماری کرونا در این کشور هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

وی تصریح کرد: بنا بر اعلام مقامات عربستانی، اگر این بیماری به همین نحو پیش برود و گسترش پیدا کند آن وقت مجبور به جلوگیری از ورود افراد بالای 65 سال و کودکان زیر 12 سال در موسم حج تمتع و عمره مفرده به این کشور خواهند بود.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بیماری کرونا بیشتر در مناطق شرقی عربستان مشاهده شده است و تاکنون 350 نفر در عربستان به آن مبتلا شده و از این تعداد 90 نفر فوت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: قرار است به زودی هیئتی از مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هماهنگی مرکز پزشکی سازمان حج و زیارت برای بازدید از شهرهای مکه و مدینه عازم عربستان شوند که پس از بررسی‌ها، سازمان حج و زیارت در این خصوص تصمیم‌گیری می کند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از ابتلای زائران ایرانی در مکه و مدینه به این بیماری گزارش نشده است.

اوحدی افزود: پزشکان توصیه می کنند زائران برای در امان ماندن از بیماری کرونا حتما دست‌های خود را قبل از صرف غذا بشویند و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر