jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۶۹۰۴۵   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۱:۲۳

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در توضیح دلیل اعمال نشدن افزایش 25 درصدی حقوق برای تمام بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در فروردین گفت: فقط دریافتی حداقل بگیران تامین اجتماعی 25 درصد افزایش یافته است.

محمدحسن ‌زدا در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: مستمری‌بگیران سازمان دو گروه هستند؛ گروه اول «حداقل بگیرند» که براساس ماده 111 قانون تامین اجتماعی از ابتدای سال 25 درصد افزایش حقوق برای آنها اعمال شده است.

وی افزود: گروه دوم کسانی هستند که سطوح درآمدی آنها از حداقل تا سقف حقوق است که فعلا به صورت علی‌الحساب 20 درصد افزایش حقوق برای آنها واریز و عبارت علی‌الحساب در فیش حقوقی آنها قید شده است. برای این گروه هم‌اکنون پیشنهاد خودمان را برای اعمال 25 درصد افزایش حقوق به هیات دولت ارسال کردیم که در صورت موافقت و تصویب، بلافاصله ما‌به‌التفاوت واریز خواهد شد.

وی در پاسخ به این‌ پرسش که آیا کمبود اعتبار، موجب این وضع بوده است، گفت: خیر، چون دولت برای کارکنان و مستمری‌بگیران خود 20 درصد افزایش حقوق را قائل شده است، ابهام داریم و نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم برای تامین اجتماعی 25 درصد را اعمال می‌کند، البته درخواست ما به گونه‌ای است که دولت را مجاب کنیم، زیرا بار مالی در نظر گرفته شده و تامین اجتماعی این آمادگی و تمایل را دارد که بتواند برای دیگر گروه‌های دستمزدی‌اش نیز 25 درصد افزایش حقوق را اعمال کند.

 

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر