jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۶۷۰ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۲:۰۰

کرش: حضور ما در جام‌جهانی باید همراه با غرور باشد و من برای بهترین نتیجه تلاش خواهم کرد

پرونده حضور بازیکنان​ داخلی در​ تیم ملی بسته شد

سرمربی تیم ملی ایران عنوان کرد اردوی آفریقای‌جنوبی به‌خاطر کمبود بازیکنان یک شکست بزرگ بوده است.

کارلوس کرش که به صورت زنده از طریق برنامه نود با فوتبالدوستان صحبت می‌کرد با انتقاد از عملکرد برخی در راه برپایی اردوهای آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران گفت: با توجه به این‌که بازیکنان محدودی در اختیار داشتیم از نظر اهداف این اردو با شکست بزرگی مواجه شدیم که تاثیر آن را در جام جهانی می‌بینیم. اردوها را می‌توان بدون امکانات و بدون هتل برپا کرد، ولی نمی‌توان بدون بازیکن اردویی را برگزار کرد.

کرش با بیان این‌که برنامه‌ریزی این اردو با نظر شخصی‌اش نبوده، افزود: تمام موارد از یک سال پیش تدوین شده بود. مطلب اصلی در اینجا این نیست که آیا اردو چند روز دیرتر برپا می‌شد بهتر بود یا خیر، بلکه همه از اهداف ما مطلع بودند و بیان این مطالب نشان از نبود تجربه و دانش کافی اشخاص مطرح‌کننده این صحبت‌هاست.

سرمربی تیم فوتبال ایران اضافه کرد: برای مثال هفته آینده فولاد در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف حریف خود می‌رود و ما هم بازیکنان آنها را به تیم خواهیم داد. ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم هر دو طرف را باهم داشته باشیم. در طول این فصل لیگ برتر مقاطعی برای حضور تیم‌ها در آسیا به آنها فرصت داده شد، اما برخی تیم‌ها پس از پایان لیگ برتر بازهم برای حضور در آسیا از فرصت استفاده کردند.

او با اشاره به این‌که تصمیم‌ها از سوی شخص رئیس فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه گرفته شده، تصریح کرد: این تصمیم برای اردو از سوی فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش و جوانان گرفته شد و من در اینجا فقط یک سرمربی هستم و افرادی که این مسائل را برای تیم ملی به‌وجود آوردند به نوعی به وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال بی‌احترامی کردند.

کرش ادامه داد: من مطالبی را که در یک سال گذشته بیان کردم الان هم عنوان می‌کنم. ما با توجه با این شرایط هیچ‌ شانسی برای صعود به مرحله بعد نداریم. دلیل اصلی اردوی آفریقا رسیدن به سقف مناسبی از آماده‌سازی بود که این اتفاق نیفتاد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی با بیان این‌که اکنون 23 بازیکن در آفریقا به سر می‌برند، اظهار کرد: دلیل اصلی اردوی آفریقا ایجاد فرصتی برای بازیکنان تیم ملی برای حضور در کنار بازیکنان آفریقایی است. ما اگر این فرصت را داشته باشیم که بازیکنان را بیشتر در اختیار داشته باشیم، مطمئنا تاثیر بسیاری در روند آماده‌سازی تیم خواهد داشت و حتی می‌توانیم به قهرمانی آسیا نیز برسیم.

کرش افزود: من همواره نگاه مثبتی دارم و تمام تلاشم را برای بهترین نتیجه به کار می‌بندم، اما در این میان دوست ندارم افرادی من و فوتبال را بازی دهند و دروغ بگویند. ما این وظیفه را داریم که آرزوی 70 میلیون ایرانی را برآورده کنیم و فراموش نکنیم بازی‌های جام جهانی بسیار جدی است و ما باید در برابر دیدگان سه میلیارد نفر بازی کنیم و همه در این بازی‌ها عملکرد ما را خواهند دید.

او در مورد بالا رفتن توقعات برای صعود تیم ملی گفت: مساله حائز اهمیت پاسخ به توقعات هواداران فوتبال ایران است. ما تلاش کردیم آماده‌سازی خوبی داشته باشیم، ولی این‌که این انتظارات برآورده می‌شود یا خیر، باید تا جام جهانی منتظر ماند.

کرش در ادامه به انتقاد از برخی کمبودها در اردوی آفریقا پرداخت و گفت: متاسفانه بازیکنان ما سه هفته است که با یک دست گرمکن تمرین می‌کنند و این شرایط اصلا مناسب نیست. افرادی که می‌خواهند شکاف و تفرقه در میان ما بیندازند بدانند که همه ما باهم برای موفقیت در برزیل تلاش می‌کنیم، اما متاسفانه حمایت‌ها آن‌طوری که ما توقع داشتیم، نبوده و این به هیچ وجه درست نیست که برای یک هفته تمرین فقط یک دست گرمکن داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اگر من این صحبت‌ها را نکنم هیچ حمایتی دریافت نخواهیم کرد. نمی‌خواهم بازیکنانم را با یک دست گرمکن در سه هفته ببینم. حضور ما در جام جهانی باید همراه با غرور باشد، ولی می‌بینیم که کاپیتان تیم در کنار ما حضور ندارد، برخی بازیکنان دیر آمدند و برخی دیگر هم اصلا نیامدند.

البته این انتقاد آخر کرش با واکنش رئیس فدراسیون فوتبال مواجه شد. علی کفاشیان در واکنش به صحبت‌های کرش روی خط آمد و گفت: اسپانسر تیم ملی بر اساس نیاز کادر فنی لباس‌ها را مجانی تامین کرده است. این‌که چه شد و کرش یکباره بحث لباس‌ها را مطرح کرد، متعجب شدم. ما برای اردوی آفریقا و اتریش حدود سه میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم، اصلا بحث چند دست گرمکن بیشتر مطرح نیست. کرش باید بعد از بازگشت از آفریقای‌جنوبی درباره این حرف‌ها به ما توضیح بدهد.

احتمال دعوت از بازیکن جدید

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از احتمال دعوت از بازیکنان جدید به تیم ملی قبل از حضور در جام جهانی خبر داد. کارلوس کرش که هم‌اکنون با تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی به سر می‌برد، در این باره گفت: دیگر بازیکنی از لیگ برتر به تیم ملی دعوت نخواهد شد. ما از بازیکنان داخلی به اندازه کافی در اردو داریم و قصد داریم برای اردوی اتریش آنها را با بازیکنانی که در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند تلفیق کنیم.

کرش با تاکید بر این‌که که آریا هاسه گاوا، بازیکن ایرانی‌الاصل شاغل در ژاپن دیگر جایی در فهرست تیم ملی ندارد درباره احتمال دعوت از بازیکنان ایرانی‌الاصل دیگر به تیم ملی قبل از جام جهانی، تاکید کرد: بله. فکر می‌کنم این شانس باشد ولی اکنون نمی‌توانم در این باره توضیح بدهم.

سرمربی تیم ملی درباره احتمال دعوت از سردار آزمون بازیکن تیم روبین کازان روسیه نیز گفت: من دوستان خوبی در سراسر دنیا دارم که به من کمک می‌کنند. یک دوست صمیمی در مسکو دارم که سعی کرد بازی‌های سردار را از نزدیک ببیند. ما در این شرایط بهترین تصمیم را خواهیم گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر